Skocz do zawartości

Piloty do bram w lusterku - parowanie z oryginalnym pilotem.


JAREK.EL

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Foresterze, wersja amerykańska, jest lusterko, w którym to są przyciski do uruchamiania zdalnego bram.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma takie lusterko i próbował sparować je z oryginalnym pilotem/pilotami?

Da radę coś takiego zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno gdzieś pisałem. Inne częstotliwości. Tu jest główny problem.

Pomyślałbym nad kupieniem amerykańskiego sterownika do bramy. Częstotliwość/rozkazy by widział. Kosztuje pewnie grosze. Problem, ale mały to trafko do zasilania. Hamerykański pewnie będzie chciał 110-115 V.

Sterownika w sensie odbiornika wymuszającego ruchy bramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten transformator to zaufaj mi najmniejszy problem. Jeśli to sterownik albo tzw radio do bramy, to powinno być zasilane 24v AC/DC. Tak przynajmniej jest w EU. Ale hamerykańce pewnie mają swój standard. Trudniej będzie dorwać sam sterownik US do bramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2019 o 16:12, JAREK.EL napisał:

Dziękuję bardzo za odpowiedzi i podpowiedzi ale aż tak mi nie zależy. To brama do pracy. Może jak kiedyś będę w pobliżu jakiegoś serwisu albo będę miał okazję pogadać ze specem od pilotów to zapytam.

Tego szukasz by dołożyć do sterownika bramy: https://www.proxima.pl/produkt/sterownik-homecar_varia/ potem przyciski HomeLink na lusterku programujesz pod ten sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wykopuję temat. Brama do hali garażowej w bloku działa na 433,92 MHz, moduł w lusterku na 433 MHz. Da się coś z tym zrobić? Sygnał z pilota się nie kopiuje (choć procedura zaczyna się poprawnie, zgodnie z instrukcją). Ktoś to obszedł/rozwiązał?
Zakładam, że to nie będzie działać i rwał włosów z głowy nie będę z tego powodu, ale może jednak... :)

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sartek napisał:

Sygnał z pilota się nie kopiuje

Bo pilot ma pewnie Rolling Code - czyli za każdym razem melduje się z innym kodem w bramie. Jeżeli lusterko obsługuje RC, to wystarczy je zarejestrować w sterowniku bramy jako nowy pilot - może zadziała :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aflinta napisał:

Bo pilot ma pewnie Rolling Code

Nie wiem, bramę montował deweloper. Wcześniej kupiłem najtańszy samokopiujący pilot z Allegro i działa. Na tej samej zasadzie skopiować kodu do Subaru nie mogę.
Lusterko obsługuje RC, jest o tym mowa w instrukcji obsługi samochodu, ale wtedy przyuczanie polega na wciśnięciu przycisku przyuczania na mechanizmie bramy, a czegoś takiego w mojej bramie w bloku nie widzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sartek napisał:

Lusterko obsługuje RC, jest o tym mowa w instrukcji obsługi samochodu, ale wtedy przyuczanie polega na wciśnięciu przycisku przyuczania na mechanizmie bramy, a czegoś takiego w mojej bramie w bloku nie widzę.

Wiele zależy od producenta elektroniki sterującej bramą, czasem da się dodać nowego pilota mając już pilota działającego, trzeba jednak poszukać procedury (nie zawsze monterzy do danego napędu dają oryginalną elektronikę, czasem jest to z firm trzecich). Czasem procedura dogrania nowego pilota przez użytkownika jest zablokowana.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aflinta napisał:

Czasem procedura dogrania nowego pilota jest zablokowana

Jak kupiłem subaru, moje drugie auto, kupiłem pilot na Allegro, żeby mieć dwa piloty do dwóch aut. Skopiowałem i działa, więc chyba brama nie jest zablokowana na nowe piloty.
Tak sobie myślę, że spróbuję przydybać serwisantów bramy, ciekawe, co oni powiedzą - dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem maila do firmy serwisującej bramę i już wiem: żeby HomeLink w subaru dogadał się z bramą w bloku, potrzebny jest dodatkowy odbiornik i zasilacz przy bramie. Rzecz jest absolutnie do zrobienia, ale wraz z usługą sumuje się do 600 zł netto, więc pozostanę przy pilocie przypiętym do kluczyków ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...