Skocz do zawartości

Zamiana DOT 4 na DOT 5.1


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

bergen po pierwsze musisz porzadnie przeplukac uklad hamulcowy - (dodatkowe 0,5-0,8 litra - zalezy jak dobrze chcesz przeplukac ;) )

potem dopiero zalac 5.1 i odpowietrzyc ;)

 

jak Twoje cacko bylo produkowane to w cywilnym uzytku chyba nie bylo jeszcze standardu 5.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie próbowałbym tego będąc na twoim miejscu :!: Czy obecnie stosowany DOT4 zawiódł cię choć raz:?: Jeżeli tylko dokładnie przepłuczesz cały układ ze zużytego płynu i wszelkich nieczystości :idea: po czym ponownie zalejesz DOT4, to hebel będziesz miał w zupełności wystarczający :lol:

 

Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, tylko dlaczego przestrzegasz przed użyciem DOT 5.1 ? Przecież to też głównie glikol etylenowy, z tym że o lepszych parametrach.

 

Dla porównania, to że Mobil mnie nigdy nie zawiódł nie znaczy, że nie mogę zmienić go na np. Motul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie zalac, DOT 4 i DOT 5.1. sa ze sobą mieszalne, DOT 5.1. ma wyższą temp. wrzenia, ale trzeba go cześciej zmieniac min. raz na 1 rok. To tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić jak chcesz, tylko po co eksperymentować na czymś, czego producent twojego auta nie sprawdził w badaniach - testach :idea: Sam wolisz za nich wykonać ten test :?: twoja sprawa :!: masz do tego pełne prawo :!: Pochwal się później, jak wypadł egzamin, o ile jesteś w stanie zrobić takowe porównanie :razz: Chętnie zapoznam się z nim i może później sam skorzystam z tej zamiany :cool:

 

Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić jak chcesz, tylko po co eksperymentować na czymś, czego producent twojego auta nie sprawdził w badaniach - testach :idea: Sam wolisz za nich wykonać ten test :?: twoja sprawa :!: masz do tego pełne prawo :!: Pochwal się później, jak wypadł egzamin, o ile jesteś w stanie zrobić takowe porównanie :razz: Chętnie zapoznam się z nim i może później sam skorzystam z tej zamiany :cool:

 

Pozdro!!!

 

w czasie produkcji bergenowego auta nie bylo chyba jeszcze 5.1 (Az ma dostep do takich ciekawostek )

wiec jak mial producent zalecic cos czego nie bylo - gdyby byl DOT 5.1 to by zalecil DOT 5.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niedlugo zmieniam na motula 5.1 wiec podziele sie swoimi spostrzerzeniami, o ile beda odczuwalne

 

zapewniam Cię że nic nie odczujesz, zapomnij, taka wymianę robi sie w celach czysto profilkatycznych, aby miec pewien komfort i zapas jak się szybko jeździ i zwykły stary płyn sie gotuje (porównuje tu nowy płyn DOT. 4.0 i 5.1.)

A tak na marginesie w nowych Oplach z układem ESP nie zalecaja 5.1 gdyż on jest ciut rzadszy i wariuje ( podobno ! ) pompa ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że w starszych samochodach stosowanie 5.1 może prowadzić do uszkodzenia pompy ABS. Ale nie mam źródła tej informacji.

 

Jest pewno w tym troche prawdy, ale Subaru dobre jest i nic sie nie dzieje ( testowane wielokrotnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dobra :!: Wasza sprawa co wlejecie w układ hamulcowy :roll: Jako ciekawostkę mogę tylko dodać, że w cytrynach, a konkretnie XM'ie, DS'ie i C5 pozwalają przy braku LHM (to płyn hydrauliczny od wspomagania kierownicy, zawieszenia i hamulców jednocześnie) wlać zwykły olej silnikowy :idea: Co wy na to :?: Może też warto wypróbować :lol: Skoro lubicie nowości, macie ku temu najlepszą okazję hehehe. Zatem moje zdanie w tej kwestii już poznaliście :cool: Oczywiście swoją wypowiedzią nie chciałem nikogo urazić na tym forum :!: :!: :!: Proszę o tym pamiętać :razz:

 

Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to bedziesz musial czesciej wymieniac DOT 5.1 bo ma silniejsze wlasciwosci higroskopijne- szybciej pochlania wode i obniza sie jego temperatura wrzenia. Subaru zaleca 4.0- przynajmniej tak na zbiorniczku napisali- uzylem kiedys 5.1 i roznicy nie odczulem w sumie- a jezeli juz to byla zludna - moze poza cena bo 5.1 jest drozszy , ale dodam ze mialem fabryczne hamulce. Mysle ze jak kupisz porzadny 4 to tez bedziesz zadowolony. No ale co kto lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam sie zastanawiac czy jest choc jedna rzecz w ktorej wszyscy sa zgodni. nie wazne w ktory temat sie wejdzie to robi sie woda z mozgu i czlowiek dopiero na wlasnej skorze sie przekona co jest dla niego dobre

 

Stary ! To jest właśnie kwintesencja The Forum :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam sie zastanawiac czy jest choc jedna rzecz w ktorej wszyscy sa zgodni. nie wazne w ktory temat sie wejdzie to robi sie woda z mozgu i czlowiek dopiero na wlasnej skorze sie przekona co jest dla niego dobre

 

Stary ! To jest właśnie kwintesencja The Forum :mrgreen:

 

jest jedna:

SUBARU to najlepsze auta :grin: :cool: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...