Skocz do zawartości

Fotele WRX STI MY15 - jakie alternatywy?


marhof

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wersję Exclusive z pełnymi skórami (szyber, brak skrzydła out of the box, itp, itd) i elektryką foteli. Jak wiadomo, fabryczne stołki są dość wysokie - zastanawiam się obecnie, jakie są opcje modyfikacji. Jestem niestety dość niewymiarowy (190 cm) w swoim Foresterze SG mam szyny foteli z WRX'a (niższe o 3cm od Forkowych) a na tych szynach fotele z STI GH. Grzanie i poduszki są. Jeździ się świetnie, gorzej z estetyką (jasne skóry w Forku + 4 fotele z STI'a), ale za to pozycja jest dla mnie idealna. Wolałbym nie iść w tak drastyczne rozwiązania w STI'u, dlatego zwracam się z pomocą do Was:

Cel główny: obniżenie siedziska

Cel drugorzędny: lepsze trzymanie boczne (gdyby trzeba było wymieniać cały fotel)

1. Czy fotele z wersji SPORT były usytuowane niżej niż te z Exclusive? Nie wiem czy miały elektrykę (nie zależy mi na niej), może fotel bez elektryki byłby te 2-3 cm niższy w najniższym położeniu

2. Czy ktoś kojarzy te stołki: http://plselect.pl/subaru-wrx-sti-recaro - czy to była fabryczna opcja? Czy to się nadaje na dłuższe trasy?

3. Czy ktoś bawił się całkowitą wymianę przednich foteli na inne? Jak z poduszkami? I grzaniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Juz jak możesz to rozejrzyj się za Recaro sportster cs maja rownież dedykowaane do sti szyny montażowe. 

Ja kombinowałem z przeszczepem foteli z evo x. Fotel o niebo lepszy niż ori subaru ale ze wzgledu na sposob "mantażu" siedzi się wyzej niż w ori. Co jest do poprawienia... 

Edytowane przez Tommi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam w Imprezie GD Recaro sportster cs.

Polecam, najlepsze fotele. Nadają się do jazdy na co dzień i tor.

Możesz zamówić z grzaniem i poduszkami.

W Katowicach jest gość który tym handluje, dorabia też mocowania do każdego auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 30.05.2019 o 09:18, anakinsky napisał:

Podasz namiar? Dzięki

 

W dniu 30.05.2019 o 11:46, kamilgt napisał:

Też poproszę! 

 

 

namiary poszły priv

 

jak Ktoś jest z Warszawa to mogę pokazać jak to wygląda u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2019 o 10:58, Kriss napisał:

 

 

 

namiary poszły priv

 

jak Ktoś jest z Warszawa to mogę pokazać jak to wygląda u mnie.

wrzucisz pw z namiarem?

 

dawno kupiles? jak paczam na www, to cena ok 5k za sztuke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2019 o 08:32, M_isza napisał:

wrzucisz pw z namiarem?

 

dawno kupiles? jak paczam na www, to cena ok 5k za sztuke...

No bo tyle kosztuja nowe w najtanszej wersji... Niestety... 

Pan z Katowic ma w podobnych cenach... To wiem bo rozmawiałem z nim. 

Naprawde dużą alternatywa sa fotele z evo od 8 wzwyż. 

Ja z braku czasu projekt fotele odlożylem na później aczkolwiek mam nadzieję że za parę dni do niego powrócę i zdam relację co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2019 o 10:32, M_isza napisał:

wrzucisz pw z namiarem?

 

dawno kupiles? jak paczam na www, to cena ok 5k za sztuke...

 

Ja kupiłem ponad rok temu, wtedy trochę tańsze były.

To prawda, niestety nowe są drogie.

 

Jeśli chodzi o mocowanie foteli Recaro to maja inny rozstaw śrub w mocowaniu dolnym od standardowych kubełków dlatego żadne podstawy dolne na rynku (sparco, omp) nie pasują.

A z tego co wiem to większość foteli Recaro ma taki sam rozstaw śrub. 

Tak wiec fotele od evo czy te sportstery, nie ma znaczenia, trzeba dorabiać mocowanie dolne lub kupić w Recaro (koszt okolo 300Euro za sztuka).

Ja długo przerabiałem temat zmiany foteli w GD, ale ostatecznie jestem zadowolony z tych Recaro.

 

Ja kupiłem fotele w Katowicach wraz z mocowaniem dolnym i szynami przesuwnymi.

Wcześniej w Katowicach nie robili mocowania do GD, tak wiec byłem królikiem doświadczalnym, 

Mocowanie było zrobione na wzór mocowania sparco, tylko inny rozstaw śrub.

 

Jak coś to mogę podjechać w Wawa na jakiegoś spota to pokaże jak to u mnie wygląda, ........  będę tez na Plejadach.

 

Poniżej foto z montażu mojego mocowania dolnego pod fotele Recaro.

01_fotel.jpg

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2019 o 21:34, Andrzej8 napisał:

A może takie ?

 

przymierzalem sie do tego modelu i siedzisko jest ok ale oparcie ma slaby profil i jest bardzo waskie

oczywiscie subiektywne wrazenie, mam 185 i 90kg

na pojezdzawce na ringu bylo sti z niemiec z wymieniona gabka z oryginalnej na prasowana, plus dodatkowe przeszycia skory

zrobiona u dealera za 1100euro za dwa fotele

gdyby nie protest zony (bo ekstremalnie twardo a ona glownie jezdzi) to bym poszedl w tym kierunku,  jest nizej i rewelacyjny profil

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam

odświeżę kotleta, czy mogę prosić szanowne grono kolegów, o podanie kontaktu do osoby zajmującej się dorabianiem mocowań do foteli Recaro  CS. Zamierzam je założyć do subarynki III i szukam kogoś, kto to ogarnie.

A przy okazji zapytam osoby, które miały do czynienia z tym fotelem, jak się sprawuje w wożeniu tyłka na co dzień. W moim przypadku to właśnie takie będzie miał przeznaczenie. Mam wrażenie, że oryginalne z wrx-a z modelu GH z 2013 są makabrycznie niewygodne i człowiek drętwieje po dłuższej trasie.

 

 

Edytowane przez lenox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 7.06.2019 o 10:58, Kriss napisał(a):

 

 

 

namiary poszły priv

 

jak Ktoś jest z Warszawa to mogę pokazać jak to wygląda u mnie.

No to teraz ja odgrzewam kotleta z fotelami  - te recaro sportstery chodzą mi od głowy parę lat (wtedy kiedy były po 5-6 tyś), dziś już podchodzą pod 8 tyś... Tak czy inaczej szukam namiarów na tych kolesi, którzy tym handlują/montują/dorabiają albo mają podstawy. @Kriss pomożesz? Proszę na priw - dzięki z góry!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szyny pod CSa kupiłem w 4T, import z Japonii. Dedykowane pod konkretne auto, produkt Recaro. Zależało mi po prostu na fakturze i uproszczonym zakupie.

Typ szyn znalazłem na RHD Japan.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...