Jump to content

Forester 4wd

Darol123
 Share

Recommended Posts

Witam, mam do kupna forka 2006r. 2.5 dohc turbo wersja xt, po wpisaniu vinu na stronce do sprawdzania, wyskoczyło mi że to jest wersja 4WD, moje pytanie brzmi, czy to jest to samo co AWD i tylko jest zmieniona nazwa czy to jest całkiem inny napęd ?

1 godzinę temu, klev napisał:

forestery nie miały "różnych" napędów. Błąd papierologiczny.

A manual i automat to to samo?:D

Wg mnie to awd i 4wd to to samo. Kwestia nazwy

A to nie było przypadkiem tak, że automaty faktycznie miały inny rozkład momentu na koła? w każdym razie automaty zachowują sie inaczej niż manuale. Był gdzieś filmik z SF5 na rolkach i tam ładnie pokazywało jak późno tył się "dołącza" do zabawy, w zależności od trybu.

AWD a 4WD to dwa różne światy..

jednakże, przy Subaru temat jest ciekawy bo np. Legacy miały oznaczenia 4WD gdzie skrzynie przecież były identyczne jak np imprezy z dopiskiem już AWD.

Edited by 133699
  • Thanks 1

Wszystko wiem, serwis powiedział że forki miały różne odmiany w różnych modelach Ale różniły się tylko rozwiązaniami zazwyczaj ~48% przód ~52% tył, także 2.5xt II gen ląduje u mnie za niedługo :)))

A i ogólnie, koleś z serwisu mówił że pokazało mu że napęd '4W' bez literki 'D' także maja chyba swoje oznaczenia tak mi się wydaje 

3 minuty temu, 133699 napisał:

AWD a 4WD to dwa różne światy..

W pewnych, ale tylko szczególnych przypadkach masz rację : gdy pojazd ma ilość kół różną od 4.

awd = all wells drive

4wd = four wells drive

czyli star 266 lub praga lub 3-osiowy MB  to inny świat bo jest 6x6  czyli swd (six weels drive.)

2 godziny temu, respect napisał:

W pewnych, ale tylko szczególnych przypadkach masz rację : gdy pojazd ma ilość kół różną od 4.

awd = all wells drive

4wd = four wells drive

czyli star 266 lub praga lub 3-osiowy MB  to inny świat bo jest 6x6  czyli swd (six weels drive.)

Nie, może dlatego że AWD ma wiskozę a 4WD transfer case.