Skocz do zawartości

Forester 4wd


Darol123

Rekomendowane odpowiedzi

A to nie było przypadkiem tak, że automaty faktycznie miały inny rozkład momentu na koła? w każdym razie automaty zachowują sie inaczej niż manuale. Był gdzieś filmik z SF5 na rolkach i tam ładnie pokazywało jak późno tył się "dołącza" do zabawy, w zależności od trybu.

 

AWD a 4WD to dwa różne światy..

jednakże, przy Subaru temat jest ciekawy bo np. Legacy miały oznaczenia 4WD gdzie skrzynie przecież były identyczne jak np imprezy z dopiskiem już AWD.

 

Edytowane przez 133699
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wiem, serwis powiedział że forki miały różne odmiany w różnych modelach Ale różniły się tylko rozwiązaniami zazwyczaj ~48% przód ~52% tył, także 2.5xt II gen ląduje u mnie za niedługo :)))

A i ogólnie, koleś z serwisu mówił że pokazało mu że napęd '4W' bez literki 'D' także maja chyba swoje oznaczenia tak mi się wydaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 133699 napisał:

AWD a 4WD to dwa różne światy..

W pewnych, ale tylko szczególnych przypadkach masz rację : gdy pojazd ma ilość kół różną od 4.

awd = all wells drive

4wd = four wells drive

czyli star 266 lub praga lub 3-osiowy MB  to inny świat bo jest 6x6  czyli swd (six weels drive.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, respect napisał:

W pewnych, ale tylko szczególnych przypadkach masz rację : gdy pojazd ma ilość kół różną od 4.

awd = all wells drive

4wd = four wells drive

czyli star 266 lub praga lub 3-osiowy MB  to inny świat bo jest 6x6  czyli swd (six weels drive.)

Nie, może dlatego że AWD ma wiskozę a 4WD transfer case.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...