Skocz do zawartości

Otwieranie auta bez pilota centralnego


owad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Auto forek 11 diesel.

Czy istnieje sposób na otwarcie auta bez używania pilota tak żeby nie uruchamiać alarmu i odblokować immo? Np jak w niektorych autach kluczykiem przekręcaliśmy i odblokowywał się centralny? W forku to nie działa.

 

Chodzi o to że otwieranie pilotem to istna tragedia. Baterie zmieniłem w obu kluczykach i nic nie pomaga. Raz jest ok a innym razem muszę kombinować kilka minut żeby auto otworzyć. Zamyka się zazwyczaj normalnie, ale z otwieraniem jest dramat.

A może jest jakiś sposób na to? Bo nie wierze w jakieś zakłócenia, testowałem dwa kluczyki, zmieniałem baterie, próbowałem w tym samym miejscu otwierać i nie ma regóły. Czasem działa a czasem nie. Z kolei w forku z 2007 nie ma tego problemu, nawet w tych samych miejscach.

 

Pomocy bo chyba bedę zostawial otwarte auto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kamery, ale mam wpięty skaner obd blootouth. Jutro odłącze i spróbuje. Dzieki, o tym nie pomyślałem.

 

Kręcenie kluczykiem nie dezaktywuje alarmu u mnie, nawet kluczyk na syrenie jej nie wyłącza. Albo jest zepsuty albo jest po coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź w okolicy jakiś serwis laptopów itp. Poproś aby przelutowali ( wygrzali) elektronikę kluczyka. Ja się boksowałem 2 lata z pilotem od Corolli, wymieniałem przyciski, baterie. W koncu wygrzalem lutownicą pin po pinie na scalaku w kluczyku i problem jak ręką odjął. Powodem takich cyrków są zimne luty.

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, owad napisał:

Wygrzać to sam spróbuje, mam taką możliwość. Nawet już chciałem to zrobić, ale w drugim prawie nieuzywanym kluczyku by było to samo? Spróbuje jak nic innego nie znajdę.

A drugi kluczyk nie był lutowany w tym samym okresie, co pierwszy? :D

Życzysz sobie wykład o lutowiu z zawartością cyny i bez zawartości ołowiu?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz sobie wykład, ale nie tu ok? :)

 

Znalazłem, nóżka taka sprężynowa co trzyma baterie i jest jednocześnie minusem jest złamana w obu pilotach. Mam nadzieje że widać to na zdjeciu.

Wojo, nie sądzę żeby to było od leżenia tylko od wymiany (byćmoże złej) baterii. Jak wymieniałem tomzawsze w dwóch pilotach. Ale może napisz ten wykład bo ja sądziłem że takie rzeczy robią się głównie od drgań czy wstrząsów.

 

Teraz szukam cyny, jak znajdę i naprawoę to zdam relacje.

20190102_190012.jpg

Naprawione !. Jutro jeszcze potestuje więcej, ale już teraz jest bajka :)

 

Dzięki za pomoc. Trzeba było od razu szukać a nie pisać na forum :facepalm:, ale może komuś się przyda.

 

 

A nóżka to jednak plus a nie minus.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze w tym temacie, że teoretycznie każde Subaru można otworzyć bez kluczyka "pinem" na klamce.

Legacy/Outback dostał tą funkcję przy lifcie w 2006, a potem już każde Subaru dostawało tą funkcję (przy okazji liftu albo nowej generacji).

 

Napisałem teoretycznie, bo tak się dowiedziałem ale sam mam Forestera SG, a dopiero w SH wjechała ta funkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiozłem furę do firmy która się zajmuje alarmami i zrobili. Alarm był dokładany przez poprzedniego właściciela więc pewnie wrócili do pierwotnego podpięcia imo poza układem alarmu. Była to awaryjna sytuacja na wyjeździe, ale na wiosnę będę chciał sprawdzić co fachowcy zrobili za myk i czy zrobili tak jak powinni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...