Skocz do zawartości

Kaziorek

Nowy
 • Zawartość

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Kaziorek

 • Tytuł
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  Bielsko-Biała
 • Auto
  Forester

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Kaziorek

  Stukanie po puszczeniu gazu

  O właśnie, teraz przynajmniej wiem co szukać i czego się spodziewać od mechanika. Na razie dzięki
 2. Kaziorek

  Stukanie po puszczeniu gazu

  Pali dużo oleju, kopci okropnie. Zanim założyłem gaz jeździł normalnie. Nie kopcił, był u mechanika na regulacji zaworów przed gazem i wszystko hulało. Mechanik by zauważył że mu w warsztacie robi się siwo. Stuka jak ma mało oleju. Przed gazem sprawdzany był stan oleju i było tyle ile nalane u mechanika więc oleju nie brał. Od momentu serwisu olejowego do gazu zrobiłem z 1300km. Chyba jakby brał olej to by było na bagnecie widać. Jeździć nim nie jeżdżę. Stoi u mechanik i nie wiem czy remontować na swój koszt czy bawić się w jakiego rzeczoznawcę. Zastanawiam się czy jest opcja sprawdzenia czy dobrze gazownik dostroił mieszkanki.
 3. Kaziorek

  Stukanie po puszczeniu gazu

  Jakby lały wtryski benzynowe to również zapaliłaby się kontrolka "check" ?? Przypadek że wypaliło tłoki?? chyba takie rzeczy nie dzieją się normalnie. Chciałbym dowiedzieć się jak do tego doszło, coś musiało być powodem. Jaki okres czasu będzie na tyle długi aby wypalić, stopić? albo ile trzeba by było jechać autostradą aby tak się stało? Remont tego silnika trochę będzie kosztował, nie chciałbym aby to się powtórzyło.
 4. Kaziorek

  Stukanie po puszczeniu gazu

  Dzisiaj byłem u mechanika zobaczyć przez kamerę jak wygląda środek komory spalania. Na zdjęciach widać gorzej bo ucina na jakości ale ewidentnie krawędzie tłoka są nadtopione. Zdjęcia są zrobione w dwóch cylindrach. Wygląda to źle i nurtują mnie teraz pytania. Przed gazem było dobrze, po gazie się pogorszyło. Czy to wina gazu? Czyżby gazownik źle ustawił mieszankę?? Czy w subaru ustawia się jakoś inaczej proporcje niż w innych samochodach? A może to przez coś innego ale nie wiem przez co.
 5. Kaziorek

  Stukanie po puszczeniu gazu

  Samochód u mechanika. Po wizji kamerą inspekcyjną stwierdził upalny 1 tłok, na innych nie widać tego aż tak wyraźnie. Wysłał mi takie zdjęcia mmsem więc jakość nie powala. Mama dostać później lepsze. Pytanie, jak tłok może się upalić? I to na gazie? Czy zła regulacja mieszanki może do tego doprowadzić? Szukam punktu zaczepienia do dalszej rozprawki co z tym fantem zrobić
 6. Kaziorek

  Stukanie po puszczeniu gazu

  @ewemarkam wczoraj samochód udał się wieczorem do mechanika, on poogarnia wszystko i będę wiedział na czym stoję. Czytając ostatnie 14 godzin waszych wypowiedzi dochodzę do wniosku że moja okazja życia przyszła szybciej niż myślałem. Zbieg okoliczności dopadł zapewne także i mnie. Racja, szukajmy winnych u siebie a nie u innych.
 7. Kaziorek

  Stukanie po puszczeniu gazu

  @ewemarkam wczoraj samochód udał się wieczorem do mechanika, on poogarnia wszystko. Jutro będę wiedział coś więcej
 8. Kaziorek

  Stukanie po puszczeniu gazu

  Ekspertyza dotarła ?
 9. Kaziorek

  Stukanie po puszczeniu gazu

  Dzięki, zawsze to jakiś pozytyw.
 10. Kaziorek

  Stukanie po puszczeniu gazu

  Można wiedzieć z ciekawości ile cię to kosztowało? Chciałbym się mentalnie przed swoimi kosztami przygotować.
 11. Kaziorek

  Stukanie po puszczeniu gazu

  Cóż, pojedzie do mechanika to posprawdza wszystko odrazu bez mojego udziału w zmianach oleju itp. Coś czuję że to zbieg okoliczności że po gazie zaczęły się problemy. Pewnie kupiłem furę z rozpoczynającymi się problemami albo zmaskowanymi i teraz wychodzą. Człowiek uczy się całe życie. Próbuje tylko zrozumieć, będę czekał z niecierpliwością na Twoją opinię od biegłego.
 12. Kaziorek

  Stukanie po puszczeniu gazu

  Dobrze rozumiem że przejechałeś 20 km? Czy 20tys km? Opiłki miałeś w cylindrach?
 13. Kaziorek

  Stukanie po puszczeniu gazu

  Analizuję różne wersje i zastanawia mnie jedno. Jak opiłki po nawiercaniu gazownika mogą się znaleźć w oleju? Przelecieć przez uszczelniacze na tłokach? Może czegoś nie wiem? Przelecą przez uszczelniacze?
 14. Kaziorek

  Stukanie po puszczeniu gazu

  Pracował , przejechał max 10km i później odpalony tylko jeszcze raz do celów filmowych. Następnego dnia dolewka oleju i już nic nie klepało. Motor ma przejechane 160kkm, o ile franc jozef nie kombinował. Mechanik powiedział że wygląda na dobrze utrzymany egzemplarz, jeden z lepszych forków które do niego przyjeżdżają.
 15. Kaziorek

  Stukanie po puszczeniu gazu

  Sprawdzam tylko na zimnym. Wprowadziłem nową zasadę parkowania w jednym i tym samym miejscu dla forka aby mieć pewność badania ilości oleju. Jutro powinien dojechać olej wiec doleję i będę sprawdzał. W sobotę sprawdzanie czy są opiłki. CZy istnieje możliwość że Panewka stukała z małego poziomu oleju? a po dolaniu przestała? W którym momencie wskaźnik oleju na desce rozdzielczej powinien zacząć pokazywać mały stan/ brak ciśnienia oleju?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...