Skocz do zawartości

Forester III wymiana silnika


marmot1979

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie!

poradzcie:

2.0D 2009r. - pekniety wal korbowy... 

 - szukac silnika uzywki po 2011? (ponoc problem zostal w miare opanowany od tych rocznikow)

 - szukac calego samochodu po dzwonie i przelozyc silnik a z reszta czesci pobawic sie w handlarza?

 - czy moze kupic nowy short block?

pomijajac kwestie finansowe (bo te mniej wiecej ogarnalem we wszystkich 3 opcjach), pytanie ktora opcja ma najwiekszy sens? 

 

z gory dziekuje za opinie, jestem swiezynka na forum, mam nadzieje, ze mnie nie olejecie :D :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jak najbardziej chce nim jezdzic... slyszalem o carfit w Sączu, ponoc super.

Na razie bylem tylko w Krk na Krolowej Jadwigi (kolega, wlascicel Imprezy STI mi ich polecil) i powiedzieli, ze silnik uzywka to duze ryzyko.

Oni by na moim miejscu zamowili nowego short blocka i krzykneliby ok.25tys. (shortblock 15 + cala robota 10). 

Sugerujesz tedimy99, zeby wybrac sie na wycieczke do Sącza po porade co z tym fantem dalej robic? 

wiem, co wszyscy powiedza - boxer diesel 2.0 to zlom, padaka, niewypal, wstyd, kpina :D Ja chce tym Foresterem jezdzic i koniec kropka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2018 o 23:01, marmot1979 napisał:

boxer diesel 2.0 to zlom, padaka, niewypal, wstyd, kpina (...) Ja chce tym Foresterem jezdzic i koniec kropka

Przejechałem ponad 100 000 Foresterem bokserem dieslem + kilka okazjonalnie innymi (np. Outbackiem) i złego słowa nie mogę powiedzieć. Na pewno fajniejszy niż wolny ssak benzynowy (pod warunkiem porządnego wygłuszenia) i diesle VW. Jeśli chcesz nim jeździć, to zdecydowanie popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem (tzn. zleciłem zrobienie) bardzo gruntowne w dieslu, a teraz w XT na razie tylko drzwi i nadkola. Na wiosnę pewnie dorobię co nieco.

 

Ogólnie Subara są niewygłuszone i dość głośne. O ile w przypadku benzynowych można to jakoś wytrzymać, pod warunkiem posiadania w miarę cichych opon, to w dieslach jest to mocno dokuczliwe. Co ciekawe, Forester 2.0D jest wyraźnie głośniejszy niż Outback z tymże silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...