Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2019


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, chojny napisał:

 

Rajdy w Rosji :blink:

 

Bezpieczeństwo to powrót do lat 80tych. 

 

 

 

A bo to na drogach maja lepiej ? Ruscy to jednak nie wszystkie kabelki maja dobrze podpięte pod deklem.

2 godziny temu, Tutek napisał:

Jak w burdelu nie idzie, to nie zmienia się firanek tylko dziewczyny. To czy zespołem kieruje Nandan czy Adamo jest sprawą drugorzędną. 

Dobrze powiedziane !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w burdelu nie idzie, to nie zmienia się firanek tylko dziewczyny. To czy zespołem kieruje Nandan czy Adamo jest sprawą drugorzędną. Neuville od 2013 roku jest namaszczany na pogromcę Ogiera, a w ostatnich 2 latach na własne życzenie przegrał praktycznie wygrane tytuły. Mikkelsen nie może się jakoś odnaleźć w i20 WRC. Rotowanie załogą 3 auta też jakoś wybitnie nie pomaga w zdobyciu tytułu wśród konstruktorów. 

I tak i nie , Nandan wyleciał za nie stosowanie podczas sezonu Team Order jak to robiła Toyota czy Ford a mogli ugrać więcej punktów . A o T.O. To decyzja szefa a nie kierowców . Przykre dla sportu ale takie czasy .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby stosują Team Orders byli w stanie wygrać którykolwiek z tytułów. Neuville w krytycznych momentach nie trzyma ciśnienia, a to co dla Sordo, Paddona czy Mikkelsena jest sufitem, dla Ogiera czy Tanaka jest podłogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tutek napisał:

Nie sądzę,

To matematyka :) , ktoś obliczył że w całym sezonie NEU mógłby zdobyć co najmniej 9 pkt więcej gdyby zastosowano TO. 

Z resztą nie wiem czy wiecie ale mamy tu forumowicza ( mam z nim kontakt ) który pracuje w HYU WRC :)  

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, carfit napisał:


I tak i nie , Nandan wyleciał za nie stosowanie podczas sezonu Team Order jak to robiła Toyota czy Ford a mogli ugrać więcej punktów . A o T.O. To decyzja szefa a nie kierowców . Przykre dla sportu ale takie czasy .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nazbierało mu sie przez te wszystkie lata plus jeszcze to zatrudnienie Mikkelsena nie wiadomo po co i ktos pewnie stracił cierpliwość.To prawda ze szef zespołu powinien przede wszystkim tak rozdawać karty zeby z kazdej rundy wywozić Max co do ugrania w konkretnej sytuacji ale uwazam ze największy problem Hyundaia to był skład.Przez tyle sezonów nie zagrało wystarczająco do manufactures i powinni cos z tym zrobic duzo wczesniej na przykład łapać Meeke jak był wolny i po prostu zrobic zmiany.Ok za to tez odpowiedzialny jest szef zespołu ale mysle ze taka zmiana teraz wprowadzi tylko niepotrzebny stres i bałagan bo wyglada na to jak by to wszystko było robione na ostatnia chwile , tak jak z zatrudnieniem Loeb.Takie latanie baz planu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, carfit napisał:

To matematyka :) , ktoś obliczył że w całym sezonie NEU mógłby zdobyć co najmniej 9 pkt więcej gdyby zastosowano TO. 

Z resztą nie wiem czy wiecie ale mamy tu forumowicza ( mam z nim kontakt ) który pracuje w HYU WRC :)  

Ale tytuł przegrał o 18 pkt. Zresztą teraz to już gdybanie, bo gdyby sam nie zepsuł kilku piłek meczowych to nie potrzebowałby Team Orders i do Australii leciałby żeby się polać szampanem, a nie gonić Ogiera. 

 

9 godzin temu, turdziGT napisał:

Nazbierało mu sie przez te wszystkie lata plus jeszcze to zatrudnienie Mikkelsena nie wiadomo po co i ktos pewnie stracił cierpliwość.To prawda ze szef zespołu powinien przede wszystkim tak rozdawać karty zeby z kazdej rundy wywozić Max co do ugrania w konkretnej sytuacji ale uwazam ze największy problem Hyundaia to był skład.Przez tyle sezonów nie zagrało wystarczająco do manufactures i powinni cos z tym zrobic duzo wczesniej na przykład łapać Meeke jak był wolny i po prostu zrobic zmiany.Ok za to tez odpowiedzialny jest szef zespołu ale mysle ze taka zmiana teraz wprowadzi tylko niepotrzebny stres i bałagan bo wyglada na to jak by to wszystko było robione na ostatnia chwile , tak jak z zatrudnieniem Loeb.Takie latanie baz planu.

Zatrudnienie Mikkelsena to akurat była dobra decyzja. Myślę, że każdy zdrowo myślący szef zespołu mając do wyboru perspektywicznego młodego zawodnika a dzwonnika dobiegającego 40-tki wybrałby Andreasa. Niezrozumiałe są dla mnie rotacje w trzecim samochodzie. Albo dajemy cały sezon wyrobnikowi Sordo i niech przywozi punkty albo dajmy auto Paddonowi licząc na kilka dobrych rezultatów i parę dzwonów, a tak nie ma ani tego ani tego. Zatrudnienie Loeba to już jest desperacja w pogoni za tytułem wśród konstruktorów. 

 

Bardzo fajnie napisał wczoraj na Instagramie Robert Reid, że Nandan jest przede wszystkim inżynierem i największy nacisk kładzie na kwestie techniczne. Reid wspomniał, że pamięta, że za czasów ich współpracy z Burnsem w Peugeocie (w sezonach 2002-3) Nandan traktował kierowców trochę jako zło konieczne i być może dlatego Hyundai ma solidny pakiet techniczny, ale problem z tym, żeby kierowcy wyciągneli z niego 100%. Być może coś w tym jest i może rzeczywiście potrzeba kogoś kto ukocha Neuville'a tak jak Malcolm Ogiera żeby Thierry wreszcie przejechał cały sezon na 100%. Problem tylko w tym, że Adamo też nie jest managerem, a inżynierem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu Wednesday, January 02, 2019 o 20:21, carfit napisał:

To matematyka :) , ktoś obliczył że w całym sezonie NEU mógłby zdobyć co najmniej 9 pkt więcej gdyby zastosowano TO. 

Z resztą nie wiem czy wiecie ale mamy tu forumowicza ( mam z nim kontakt ) który pracuje w HYU WRC :)  

Wiemy wiemy. Bartuś mi jeszcze przy gietku grzebał i na Kielce ze mną jeździł :P

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pegi napisał:

Wiemy wiemy. Bartuś mi jeszcze przy gietku grzebał i na Kielce ze mną jeździł :P

Akurat on forumowiczem chyba nie jest i nie był , i nie o nim myśłałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pegi napisał:

A już myślałem że wygram jakąś nagrodę za rozwiązanie tej tajemniczej zagadki :rolleyes:

musisz się bardziej postarać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pegi napisał:

Dziś juz odpuszczę. Piątek wieczór ... ;)

I tak nic innego nie wymyślisz , choćby to była sobota nad ranem :evil2:

6 minut temu, Adi napisał:

Krzysiek...z Gdyni? 

nareszcie ktoś rozgarnięty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pegi napisał:

W sobotę rano to przecież wiadomo, że jeszcze gorzej :P

Szczerze ? nie chce mi się z Tobą dyskutować , a szczególnie w tematach wokoło rajdowych ...... więc ja odpuszczam .

EOT  .

P.S.

Za chwilę ruszamy z kolegami z sącza na trasy Magurskiego , jak masz czym to zapraszam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, carfit napisał:

Szczerze ? nie chce mi się z Tobą dyskutować , a szczególnie w tematach wokoło rajdowych ...... więc ja odpuszczam .

EOT  .

P.S.

Za chwilę ruszamy z kolegami z sącza na trasy Magurskiego , jak masz czym to zapraszam :rolleyes:

No to jak? Pojadę i nie pogadamy?? :rolleyes: 

Edytowane przez pegi
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozdrów Krzyśka ode mnie, jak go będziesz widział. Niech Ci opowie w jakich okolicznościach pokochał rajdy 

Adi :)
ce15a8744771335f741023f0518d061c.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

@Adi właśnie o Tobie piszemy , pozdrawia Cie serdeznie , sorry kończe :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech. Ja to piszę tylko o rzeczach, o których mam pojęcie 

Widać to , słychać i czuć ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...