Skocz do zawartości

Legacy IV Olej i filtry


Lewy83

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jaki olej polecacie do legacy 2.0 165km 220k przebiegu? Rok temu zalałem go castrolem edge 5w30 bo gdzieś wyczytałem że taki ma być ale ostatnio mechanik mnie zbeształ że to shit, bo przecież castrol nie ma swoich fabryk i bierze od innych. To w takim razie co polecacie ze swojego doświadczenia? I to samo dnosnie filtrów, ostatnio montowałem knechta/mahle ale może to też niedobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego każdy olej oryginalny jest dobry i przede wszystkim wymieniany co 10 tyś.km

Ja zawsze robię wymianę w ASO, koszt wymiany (olej mój - ja leję Shell Helix Ultra 5W30) - Filtr ori podkładka + filtr powietrza oryginalny a jakoś 200 coś.

Nie ważne czy wlejesz Motula, Shella, Mobila czy inny - ważne że robisz wymianę co 10 tkm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w wątku olejowym... A w zasadzie jeśli nie chcesz tracić czasu to zalej coś z Motula, Millersa, Eneosa, Mobila itp. 

Ważne żeby był syntetyk 5W30 i tak jak kolega wyżej , zmieniany co 10/15kkm :)

Filtr to chyba najlepiej oryginalny, ale jak włożysz Knechta czy Manna to się nic nie stanie ;)

Tak na marginesie, ja leję Amsoil ASL Signature Series 5W30 i jest wyśmienity, aczkolwiek tani to on nie jest - coś około 320zł + filtr OE (35zł) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam zalewany Millers Trident LongLife co jakieś 8-10k km i nie widzę żadnych przeciwwskazań żeby go zmieniać ;) Btw wątek olejowy jest gdzieś na forum to można się całkiem nieźle dokształcić. Przy dość dynamicznej jeździe w trasie i toczeniu się w mieście jak dla mnie jest Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisali: jak chcesz nabyć sporo wiedzy ale również szybko osiwieć to przeczytaj (albo przynajmniej zacznij) wątek olejowy :)

 

Jak lubisz swój kolor włosów to lej po prostu markowe 5W30. Ja osobiście leję Motula X-Clean, ale każdy ma swoje preferencje zależne od doświadczenia, wiedzy, zasobności portfela.

 

Fitry do każdego auta daję albo OEM albo dobre zamienniki, wszystko z okolic Mann / Knecht / Bosch spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2018 o 10:46, WOJO napisał:

Ile kosztują Was te filtry, że jest to opłacalne?

 

Pisałem generalnie o filtrach, nie tylko oleju i nie tylko w Subaru, bo faktycznie w tym konkretnym przypadku subarowy OEM filtr oleju jest chyba tańszy od Fitrona a nawet chyba Sochaczewa :)

 

W dniu 25.11.2018 o 11:29, VitoZ napisał:

możesz poddać link jaki dokładnie X-Clean?

 

Osobiście zakupiłem takie ustrojstwo: https://www.subarak.pl/oleje/645-motul-x-clean-5w30-c3-5l.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...