Skocz do zawartości

forester MY06


iglopol

Rekomendowane odpowiedzi

Klinika dźwięku to nie jedyna firma car audio w Polsce tak mocno wychwalana na tym forum:)

Należy wymienić głośniki +wytłumić drzwi przednie, dołożyć mały wzmacniacz ,położyć nowe kable go głośników i mały kabel prądowy do wzmacniacza. Żadne inne półśrodki nie wchodzą w grę jeżeli chce sie uzyskać przyzwoity rezultat. O fabrycznych akcesoriach audio radze zapomnieć bo to g.... jakich mało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek, a sama wymiana głośników plus wytłumienie drzwi nic nie da/nie wystarczy :?:

 

Niestety nie, bo seryjne radio nie ma wystarczającej mocy wyjsciowej, a dobry (czyt. przyzwoity) głośnik bez dodatkowego wzmacniacza nie zagra. Testowałem to na własnej skórze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klinika dźwięku to nie jedyna firma car audio w Polsce tak mocno wychwalana na tym forum:)

Należy wymienić głośniki +wytłumić drzwi przednie, dołożyć mały wzmacniacz ,położyć nowe kable go głośników i mały kabel prądowy do wzmacniacza. Żadne inne półśrodki nie wchodzą w grę jeżeli chce sie uzyskać przyzwoity rezultat. O fabrycznych akcesoriach audio radze zapomnieć bo to g.... jakich mało:)

 

Nie miałem na myśli żadnej konkretnej firmy. Chodziło o kogoś, kto wie, co z czym sie je w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy tym radiu wymiana głośników plus wygłuszenie drzwi nic nie da :?: :roll:

 

Obrazek

 

Wygląda to tak, ze wzmacniacz czyni cuda.

dobre głosniki na przód - to zestaw średniotonowe16,5 i gwizdki + zwrotnica - taki zestaw wymaga zewnętrznego żródła mocy, na tył możesz włożyć 13cm, ale podobno 16 cm tez da sie upchnac do tego wygłuszenie i masz dzwięk na przyzwoitym poziomie. Koszty wyglądaja nastepująco

zestaw przód 700PLN +

głosniki na tył 350+

wzmacniacz - przyzwoity jakieś 1000 PLN +

wygłuszenie i montaz z kablami powinien sie zamknac w okolicy 1000 PLN (raczej u tańszego specjalisty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radio jest większe bo ma 6cio płytową zmieniarkę , bebechy wewnątrz są te same. Radio to ma moc max 20 W RMS co realnie daje okolice 10W. Dynamiki to mieć nie może żadnej,nawet zadowalającej. Jeżeli chcecie żeby to zagrało niestety musi w to włożyć trochę grosza, nie mówię tu o kwotach rzędu naście czy dziesiąt tysięcy. Dobry zestaw można zrobić za 3-4 tys i być naprawdę zadowolonym a inwestować w półśrodki nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radio jest większe bo ma 6cio płytową zmieniarkę , bebechy wewnątrz są te same. Radio to ma moc max 20 W RMS co realnie daje okolice 10W. Dynamiki to mieć nie może żadnej,nawet zadowalającej. Jeżeli chcecie żeby to zagrało niestety musi w to włożyć trochę grosza, nie mówię tu o kwotach rzędu naście czy dziesiąt tysięcy. Dobry zestaw można zrobić za 3-4 tys i być naprawdę zadowolonym a inwestować w półśrodki nie ma sensu.

 

dokładnie tak!

 

3 tys PLN to minimalna kwota, za która zaczniesz odczuwac przyjemniość ze słuchania muzyki w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...głosniki na tył 350+ ...

głosniki w tylnych drzwiach nic nie daja :?: wg mnie szkoda kasy, lepiej maly (lub wiekszy) sub w bagazniku, dobrze wysterowany i z nisko ustawionym filtrem LPF

o np taki:

Obrazek

:mrgreen:

 

Faktycznie jest taki trend na rynku, żeby z przodu wkłada sie zestaw a do bagaznika bass

 

Każdy ma inne preferencje, co do zagospodarowania przestrzeni w aucie i jak dla mnie skrzynia czy tuba odpadaja z załozenia, bo do zbedne przedmioty w bagażniku, a głośnik montowany w podłodze niestety tez odpada, ba mam gumową matę w bagażniku, ze wzgledu na częste podroże z czworonogiem. wiec jak dla mnie zostają głośniki na tył, które po podpięcu do wzmacniacża przyzwoicie sobie brzdąkają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iglopol:

"Sklep

Gadżety:

Subaru

Subaru Poland Rally Team

Subaru World Rally Team

House

Modele AutoArt

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

o wszelkie akcesoria dostęne do samochodów marki Subaru prosimy pytać w salonach i serwisach dealerskich. Niebawem znajdziecie Państwo poniżej katalogi dodatków do poszczególnych modeli w wersji elektronicznej.

 

Kontakt: sklep@subaru.pl"

 

 

http://www.subaru.pl/subaru_oferta.html [sklep]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 3000 pln mój wspólnik zastawiając seryjne radio 2din zmontował niezłe brzmnienie w swoim Forku. Oczywiście wymiana wszystkich kabli, wytłumienie drzwi, wzmacniacz, no i wymiana głośników - po tym nawet seryjne radyjo gra o niebo lepiej niż wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko wypowiadac sie o brzmieniu radia jezeli wymienilo sie reszte komponentow:) Poprawa brzmienia byla zwiazana z lepszymi glosnikami a w szczegolnosci wzmacniaczem zewnetrznym.

Jak juz pisalem ,za 3-4 tysiace mozna zrobic naprawde fajny system tylko trzeba dokladnie przemysle co i jak chce sie zamontowac a efekt moze byc ciekawy bez wydawania dziesiatek tysiecy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...