Skocz do zawartości

Jaki olej?


_scooby_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wybaczcie, że pytam w tym wątku a nie olejowym. Powyżej 600 stron i jedynie bzdety na temat wyższości jednego producenta nad drugim a muszę sprawnie wymienić olej.

Mam mały dylemat. Sprzedałem mojego WRX`a bloba i zakupiłem STI MY06wersja EU EJ257.

Auto ma zakuty w 2011r. silnik ( tłoki Manley Performance 99,75). Od tamtej pory przejechało ok 20 tys. km.

Obecny stan licznika wynosi ok. 65 tys.

Nie mogę ustalić jaki mam konkretnie zalać olej. Na fakturze po zakuciu ( 2011r.) 4T zalało 5w40 motul 300V.

Naklejka po ostatniej wymianie z 2017r w ProfiAuto  mówi o zalaniu Motul 15w5! ( domyślam się, ze się pomylili i miało być 15w50).

Poprzedni właściciel twierdzi, że auto nie brało oleju. Pozostać przy tym 15W50 czy lać coś innego? Z WRX’a zostało mi Ok. 2 L 5W40 300v

Póki co nie planuje upalać auta, miasto krótkie odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Polak821 napisał:

Ja bym zalał 5W40 motul 300V który został zalany przez 4T po remoncie. W szczególności, że zbliża się zima a dodatkowo masz 2 litry tego oleju, więc wystarczy tylko dokupić. 

Leję go do każdego subaraka. Drogi, ale dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2018 o 08:53, _scooby_ napisał:

Na fakturze po zakuciu ( 2011r.) 4T zalało 5w40 motul 300V.

Jesli 4t zakułwało i taki  dali to po co lepkość zmieniać.Pasowania oni wtedy znali. Ewentualnie możesz  zrezygnować z 300 v   ,bo on dobry do upalania i częstych wymian, ale trzymałbym 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...