Skocz do zawartości

Proszę o opinię Forek xt 2015


romanek05

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam Wszystkich miłośników forestera, zwłaszcza xt , który jest do kupienia, jednak mam spore wątpliwości co do paru detali, mianowicie obudowa silnika, wszystko dziwnie zardzewiałe, więc pytanie moje do bardziej obeznanych z tematem, czy to sugeruje , że auto miało kontakt z wodą czy inne skojarzenia? kompletnie się nie znam i zanim podejmę jakieś decyzje , może ktoś się wypowie, z góry bardzo dziękuję

ps. również Dyrekcja - mile widziana opinia.

Na ostatnim auto z zewnątrz

 

20180528_111108[1].jpg

20180528_111104[1].jpg

20180528_111121[1].jpg

20180528_111239[1].jpg

20180528_112435[1].jpg

Dodam ,że ma przejechane 60tys mil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Właściwie to podejrzewałem że miał kontakt z wodą.teraz pytanie czy po prostu lepiej sovie odpuścić czy jeszcze podjechać do mechanika?papiery ma czyste ,i oferta bardzo dobra.może jeszcze ktoś się wypowie?

Jeszcze raz dziękuję.sporo czytam forum i chcę kupić moje pierwsze subaru.nrat ma tribecę ale ja wolę forka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie wypłukany środek zabezpieczający, dużo za duży rdzy przy tak czystych plastikach jest co najmniej podejrzane. Sprawdź co siedzi pod obiciami. Trochę mało zdjęć z wrażliwych punktów jak podwozie, sprasowanie itp. Odwiedź na jeszcze carfax. Po zdjęciach wygląda, że popływał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipawl napisał:

Mój ma ponad 2 lata i pod maską wygląda podobnie. Zimy na autostradach robią swoje, bo inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć :(

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie tak jak piszesz. Dbamy o auto, ale zima i sól sprawia że "ruda" jest na golych stalowych elementach.

Tak jak wspomniałem, szkoda że te elementy nie są galwanizowane lub zabezpieczone przed korozją w inny sposób. 

10 godzin temu, Koperkovy napisał:

Kompletnie wypłukany środek zabezpieczający, dużo za duży rdzy przy tak czystych plastikach jest co najmniej podejrzane

Takie czyste plastiki to mam po kilku minutach pracy ze szmatką i wiaderkiem wody. Czasem prysnę na szmatkę plakiem żeby był czarny i wyglądał jako tako.

Mogę tylko dodać że auto mam garażowane i że w porównaniu z innymi autami którymi jeździmy /jeździliśmy komora silnika syfi się strasznie. W Hondzie po 120 tys km nie było śladu rdzy, poza tym silnik się tak nie paprał.

 

Auto na fotkach przejechało 96560,64km więc uważam że wygląda adekwatnie. Zgadzam się że powinno to lepiej wyglądać jednak takie są realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz daliście mi do myślenia, ale nic nie szkodzi, po prostu sprawdzę tu i tam i jeszcze się zastanowię czy brać.

nie wspomniałem ,że cena u dealera jest 16500 usd, czyli za ten rocznik bardzo dobra(jak dla mnie oczywiście). w podobnym wieku trzeba dać pare tyś więcej.

ale niepokoi mnie inna rzecz mianowicie bardzo słaba jakość "skóropodobnego materiału" na siedzeniach. obejrzałem 6 foresterów i każdy miał zniszczone siedzenie kierowcy na lewej stronie siedziska(tej skóropodobnej). jest opcja przerobić siedzenia na całe skórzane, ale to następne koszty...

tak czy owak bardzo dziękuję za pomoc  i dam znać co zakupiłem.

ps. bardzo fajne forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko, to nie są ślady jakie pozostawia normalna 3 letnia eksploatacja. W żadnym Subaru nawet starszym nie miałem takiej korozji. Albo silnik był myty agresywną chemią, albo faktycznie miał kontakt z wodą.

Poniżej fotki silnika mojego OBK z 2015 r. Przebieg 70 kkm. Silnik nigdy nie był myty.

5851F3BF-A055-4B41-98C8-90F749E1B348.jpeg

0A8BB49A-9B1E-4D0D-9A89-ACB58149D672.jpeg

ADD4F161-AFF8-42A7-AA5A-700BC5B49224.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto pochodzi z New Jersey i bardzo dużo zależy od klimatu. Ocean Atlantycku mógł zrobic swoje. Musisz dowiedzieć się po VIN czy auto nie było po powodzi https://www.carfax.com.

 

Pozdrawiam

Ps:  znajomy kiedyś sprowadził Probe i było kiepsko zabezpieczone jak płyneło do Polski ... każda śruba pod maską ukręcała się. Być może ktoś jeździł po plaży ... . Musisz dobrze obejrzeć auto kielichy przód, tył amortyzatory, sprężyny chłodnice.

Wyciągnij bezpieczniki i sprawdź czy nic nie śniedzieje 

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojadę jeszcze do innego dealera i popatrzę na podobny rocznik czy wygląda podobnie,jeśli zupełnie inaczej to nie będę zawracać sobie głowy.jeszcze raz dzięki za odzew

tutaj carfax:

https://www.carfax.com/VehicleHistory/p/Report.cfx?partner=CBT_4&vin=JF2SJGDC6FH416844&cs:rv=3B23EBE02C7537A215382E6BDBDF781E

 

wszystko wygląda na prawdę dobrze, ale licho nie śpi...

Pozdrawiam

rs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hejka, takie miłe zakończenie tego tematu czyli mój już zakupiony forester 3letni z przebiegiem 38 tys mil, czyli dopiero po leasingu, czysty, i z dodatkową gwarancją od subaru na następne 3 lata. dzięki Wszystkim .Jedyny mankament jaki się rzuca w oczy to słabo działający wiatrak- raz chodzi szybciej ,raz zwalnia, co najmniej dziwne...

 

1364058578_foresterkupiony1.thumb.jpg.45c67958190857c598c7bf511211595c.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...