Skocz do zawartości

Filtr Kabinowy


Tomany22

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co ja widziałem usuwając plastik w miejscu klapki filtra (zaraz przed tym, jak się dowiedziałem że go nie mogę założyć ) to instalacja klimy koliduje z założeniem filtra- jakiś cieniutki przewód wchodzący wprost do chłodnicy powietrza i jeszcze jakieś inne przewody, na które jest miejce obok. Więc zakładając instalację wystarczało troszkę pomyśleć i filtr by się zmieścił.

Zamontowałem więc (czyt. nakleiłem) filtr w dolocie dmuchawy - w podszybiu.

plus - filtruje powietrze wpadające. jako że jest w podszybiu, to jak włączę wew. obieg to go nie tamuje i dmucha elegancko.

minus - mimo wszystko tamuje przepływ powietrza z zew. i montaż dość uciązliwy - papranie się w silikonie, ale...

jestem zadowolony.

PS. Chyba juz to gdzieś pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ze szczególną dedykacją dla wątpiących w potrzebę posiadania filtra kabinowego :mrgreen:

 

20110517236.jpg

 

zgaduj zgadula, który z nich jest nowy, a który ma za sobą rok i 20 tys. km jeżdżenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze szczególną dedykacją dla wątpiących w potrzebę posiadania filtra kabinowego :mrgreen:

Ależ gdzie ci wątpiący..:?: 20kkm to i tak sporo. Choć oczywiście dużo zależy od tego którędy się jeździ. Dodatkowo u Ciebie jest (na oko) mało zwojów więc powierzchnia filtrowania mała.

Teraz testuję u siebie filtr MANN, przeznaczony do legaca ale innej konstrukcji niż fabryczny. Zobaczymy jak będzie się zachowywał. Na razie wydaje mi się, że przednia szyba wolniej brudzi się od wewnątrz niż poprzednio.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jeździł 2 lata przez przypadek. W serwisie nie mieli i kazali przy okazji podjechać - czyli zapomniałem. Dopiero jak ogarniałem części na kolejny przegląd to skumałem, że kiedyś o filtrze kabinowym zapomniałem. Nowy kupiłem na Alle - cały z papieru za całe 45zł - działa tak jak fabryczny za 200zł, a ile kasy zaoszczędzone. Ok, nie jest "węglowy" ale ja szczerze nie czuję różnicy. Po wymianie jak ręką odjął zniknęły problemy z nagrzewaniem wnętrza pojazdu. Trudno się dziwić, stary filtr był tak nabity syfem, że i tak dziwię się, że w ogóle puszczał powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po kupnie mojego Forka okazało się, że jeździł w ogóle bez filtra... a jako że nie było zamienników do tego rocznika (dwuczęściowy filtr, jak widać na fotce), zapłaciłem 200 zł w ASO za oryginał.

 

Potem kupiłem za poniżej 200 zł dwa komplety z USA (OEM Subaru), a teraz na allegro widzę zamienniki za 70 zł... jest dobrze :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem węglowe HERTH+BUSS JAKOPARTS w cenie listowej około 70 zł - miały jedną wadę - to był praktycznie wkład do filtra więc z plastiku OEM trzeba było zrobić rodzaj sabotu. Było z tym trochę zachodu i już mi się znudziło. Dodatkowo ten węgiel nic (moim zdaniem) nie dawał. I tak w środku śmierdziało spalinami jak nie zdążyłem włączyć obiegu wewnętrznego.

 

Teraz używam Valeo (praktycznie identyczny jak OEM) - listowo około 20 zł droższy ale np. podlega myciu więc starczy na dłużej.

 

Oba typy filtrów kupowałem w InterCars korzystając ze zniżki zaprzyjaźnionego warsztatu :). W ASO filtr kabinowy to koszt około 170 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siekla,

ja znalazłem jakieś parę dni temu na allegro, ktoś sprzedawał jako "amerykański zamiennik firmy wix", teraz go już nie widzę na allegro ale to był jakiś sklep z filtrami czy coś takiego.

 

ze zdjęć wyglądało to dokładnie tak, jak oem subaru... i kosztowało 70 zł + przesyłka.

 

to był chyba użytkownik "Motofan - Hurtownia Filtrów w Sieci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, gdzie w forku z 2005r znajduje się filtr kabinowy - nie posiadam książki instruktażowej i tym samym czuję się lekko ułomna :(.

Za schowkiem przed pasażerem. Odkręcasz schowek (5-6 wkrętów), zdejmujesz cały schowek, potem jest taka czarna klapka i pod nią jest filtr. Ogarniesz bez problemu, a jak nie to uruchamiasz męża/chłopaka/kochanka, 5 minut i gotowe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc, tak podejrzewałam, ale zawsze zanim się za coś wezmę wolę dopytac - ogarnę sama na milion %, we wszystkich naszych autach sama zawsze je zmieniałam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viki50, masz zielonego LLBean?

 

Czyżbyśmy mieli kolejną spotowiczkę?

 

Viki50, rezerwuj sobie czas w czwartek wieczorem, 21:00 pas startowy na Zaspie.

 

Oj coś Trójmiejskie Spoty robią się coraz bardziej foresterowe niż imprezowe...

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viki50, masz zielonego LLBean?

 

 

Niestety :(, a marzyłam właśnie o takim - mam zwykłego forka :) ale i tak sieM strasznie cieszę :).

 

-- Śr maja 25, 2011 8:24 pm --

 

viki50, masz zielonego LLBean?

 

Czyżbyśmy mieli kolejną spotowiczkę?

 

Viki50, rezerwuj sobie czas w czwartek wieczorem, 21:00 pas startowy na Zaspie.

 

Oj coś Trójmiejskie Spoty robią się coraz bardziej foresterowe niż imprezowe...

 

Mistral

 

 

Kurna chętnie, ale obawiam się, że troszkę wiekiem bym odstawała ;) i wypiłam przed chwilką kieliszek likieru :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...