Skocz do zawartości

Filtr Kabinowy


Tomany22

Rekomendowane odpowiedzi

W każdym aucie wymieniam na wiosnę, przed sezonem "grzewczym", znaczy klimatyzacyjnym :).

Co sądzicie o tym filtrze, prawie identyczny z wymontowanym, rozmiary też się zgadzają.

http://allegro.pl/filtr-kabinowy-subaru ... 64746.html

 

-- Cz maja 26, 2011 3:53 pm --

 

Wrzucam dwa zdjęcia z domowego albumu tego co kryje się za schowkiem.

 

[ http://img820.imageshack.us/img820/2298/20110420568.jpg ]

 

[ http://img651.imageshack.us/img651/4144/201104205691.jpg ]

 

Filtra jeszcze sam nie ruszałem. Czy dobrze rozumiem że trzeba odciągnąć do siebie mocowanie, które jest poniżej napisu >PP-TD20< (Fot 2)?

 

 

Dokładnie tak, z prawej strony są jakieś metalowe zamocowania i trzeba je lekko odgiąc (przyciągnąc do siebie), bo trochę blokują wyjęcie klapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co zobaczylem jak zmienilem u siebie... Ble!

Zachecam wszystkich do wymiany filtra! ;)

 

Ma ktos moze jakis patent na przeczyszczenie przewodow wentylacyjnych w okolicy filtra? Pianki z dluga rurka sa watpliwym rozwiazaniem. Pare miesiecy temu wpuscilem to do nawiewow, pianka sie skroplila i juz po 15 min. radio mi zaczelo wariowac! ;) Czy ozonowanie zalatwia problem?

 

Jak przejechalem szmata to co dalem rade to byla momentalnie czarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak pozno go wymienilem :?:

Ciężko powiedzieć ale wielu z nas popełnia ten błąd zapominając o filtrze kabinowym. Jednym się wydaje, że jest "małoważny", inni zapominają, a niektórych pewnie po prostu nie stać na regularną wymianę szczególnie jak filtr kosztuje 200zł.

Ja latem problemów z chłodzeniem nie odczuwałem tak bardzo jak problemów z zagrzaniem wnętrza zimą. Po wymianie mam "zupełnie inny auto" pod względem wentylacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jakby czlek wsiadl do innego samochodu. A ja filtr kupilem c.a. 40pln. Nie pamietam dokladnie bo z miesiac jezdzil w samochodzie tyle ze na tylnej kanapie :P

 

-- 9 cze 2011, o 15:09 --

 

Dzis wymieniam w zonowozie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest roznica między filtrami z ASO a jakimis noname ? W ASO o ile dobrze pamietam są straszliwie drogie - jest sens za to tyle płacić ?

Tak, w ASO dostajesz filtr z węglem aktywnym w plastikowej obudowie. No-name przynajmniej w moim przypadku był cały papierowy (trochę trudniej zainstalować i nie jest idealnie spasowany) i nie ma węgla aktywnego. Mimo wszystko "nie czuję" różnicy poza tą, że mam w portfelu 150zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...