Skocz do zawartości

jaki wydech do Imprey WRX 2008?


pzakowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i wszystkim forumowiczom z okazji Świąt Dobra życzę :)

 

Mam pytanie, jaki wydech do mojej Imprezki WRX MY' 09?

Auto jest nietypowe, bo w sedanie i ma dwa tylne tłumiki z pojedyncza końcówką.

Silnik 2,5 turbo, moc 230 koni. Jak wiadomo seryjny wydech nie brzmi wcale :( a ja chciałbym posłuchać trochę boxerowego bulgotu.

Zależy mi na tym, żeby osiągnąć efekt charakterystycznego dla Subaru brzmienia, ale jednocześnie nie chcę aby wydech był bardzo głośny i uciążliwy w dłuższej podróży.

 

Co polecacie Supersprint czy Hayward & Scott? A może jeszcze cos innego?

Jaka średnica końcówki 2,5 czy 3 cale?

Czy wymieniać same tłumiki końcowe czy coś więcej?

Czy wymiana wydechu pociąga za sobą konieczność innych modyfikacji?

Co w takiej sytuacji z katalizatorem i badaniem technicznym (normy głośności i czystości spalin)?

Gdzie kupić i gdzie wymienić?

 

Z góry dziękuję za pomoc. Jeśli tego typu wątek już gdzieś jest, będę wdzięczny za linka (szukałem ale nie znalazłem).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w tym aucie przypadkiem nie ma rownoodleglosciowego kolektora? Bo to raczej tutaj tkwi, lub nie, temat tzw. "dzwieku boksera".

 

Moim zdaniem, jak nie planujesz walczyc o konie i momenty, to zostaw sobie na razie wydech jaki jest.

Przyjdzie jego czas, to sobie powymieniasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej Hayward & Scott 2,5cala, Supersprint brzmi paskudnie (zarowno w 2.0 jak i z kolekorem rownoleglosciowym w 2.5) przekladane bezposrednio

z tego co wiem to dopiero wersja WRX 265KM na inny kolektor

H&S brzmi chyba najładniej, ale czy nie będzie za głośny?

oj tego to ja ci nie powiem bo pojecie za glosny to indywidualna sprawa, nie mniej ja mialem w STI 2.5 i nie dzwiek nie przeszkadzal nawet w dlugiej trasie ale mialem seryjna srodkowa czest wydechu z ta nerka. Jesli bedziesz miec seryjny downpipe z katami to bedzie dosc cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej Hayward & Scott 2,5cala, Supersprint brzmi paskudnie (zarowno w 2.0 jak i z kolekorem rownoleglosciowym w 2.5) przekladane bezposrednio

z tego co wiem to dopiero wersja WRX 265KM na inny kolektor

H&S brzmi chyba najładniej, ale czy nie będzie za głośny?

oj tego to ja ci nie powiem bo pojecie za glosny to indywidualna sprawa, nie mniej ja mialem w STI 2.5 i nie dzwiek nie przeszkadzal nawet w dlugiej trasie ale mialem seryjna srodkowa czest wydechu z ta nerka. Jesli bedziesz miec seryjny downpipe z katami to bedzie dosc cicho.

 

Myślałem o wymianie tylko cat backa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter :arrow: viewtopic.php?f=16&t=149027&view=unread#unread

 

8)

 

-- 9 sty 2012, o 12:20 --

 

Supersprint brzmi paskudnie (zarowno w 2.0 jak i z kolekorem rownoleglosciowym w 2.5)

 

:shock: Może w wolnychssakach słuchałeś brzmienia tylko końcowego wydechu :?: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supersprint brzmi paskudnie (zarowno w 2.0 jak i z kolekorem rownoleglosciowym w 2.5)

 

:shock: Może w wolnychssakach słuchałeś brzmienia tylko końcowego wydechu :?: :)

sluchalem w STI 2.5 oraz WRX 2.0, SeperSprint zakladany na przemian z H&Sem

mialem Supersprinta w Forku XT (cat-back 2.5 cala) i brzmial przecudnie :)

przed SS mialem H&S (tez cat-back 2.5 cala) i tez brzmial fajnie, ale SS bardziej mi sie podobal... kwestia gustu... natomiast pod wzgledem jakosci wykonania i dopasowania do auta to H&S'owi do SS daaaaaaleko :|

 

wiem, ze mowa o Lanosie WRX, no ale skoro GRAF napisal o WRX 2.0, to i ja wtracilem swoje 3 grosze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko pieknie ale auto nie bedzie brzmiało jak sti bo ma inny kolektor wydechowy, tak jak pisał Ami wiec będzie bardziej głosno, trochę bardziej basowo ale nie dudniąco :P

 

Spoko, niech sie chlopaki dalej tasuja :) Zrobi sie biznes na bulgocie puszczanym z CD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...