Skocz do zawartości

Outback H6 MY2007


skoczybruzda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Świeży nabytek - auto które od zawsze cholernie mi się podobało - kupione raczej sercem niż rozumem. Pierwsza fota na forum sprzed... warsztatu Subcar Tyski na ul. Mechaników. Ale o tym dalej...

H6_1.thumb.jpg.67a6af7767a6b35fae7dfa0003d8333e.jpg

Auto krajowego pochodzenia, chyba w maksymalnej wersji wyposażenia H6 z nawi. Rocznik 2007. Jestem trzecim właścicielem w PL. Przebieg budy 197.700 a silnika mniej więcej o połowe mniej... Poprzedni właściciel kupił auto ze stukającymi panewkami, nie zdiagnozował problemu przed zakupem i na dzień dobry musiał wymieniać silnik... Motor ściągnięty podobno z USA.

 

Ogłoszenie wisiało z miesiąc na otomoto. Obejrzałem w poprzednią niedzielę - w poniedziałek podjechałem do wspomnianego warsztatu na kontrolę przedzakupową - od wtorku outback już ze mną.

Sympatyczny sprzedający był na 100% pewny auta i wydawało się, że do niczego nie można się przyczepić na pierwszy rzut oka. Niezawodny p.Zbyszek z Mechaników wykrył jednak drobne pocenie się silnika od spodu. Diagnoza - konieczne wyjęcie i uszczelnienie. Oprócz tego niedopalanie mieszanki na jednym cylindrze a także lekka ruda na podwoziu. Dało to trochę do myślenia, że wymarzone auto może być jednak skarbonką bez dna ale serce wygrało z rozumem.

 

Dzisiaj odstawiłem Subaraka na zrobienie silnika i mam nadzieję, że nic nowego nie wyjdzie. W planach usunięcie rdzy i konserwacja podwozia, założenie kół letnich (szprychowe Braid) i jazda.

 

Pozdrawiam

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze bardzo mi się podobała ta generacja. Ostatecznie jednak zdecydowałem się na zakup GT-ka ale to tylko dlatego, że uważam iż używane auto jak jest w fajnym stanie to trzeba brać i po prostu Impreza trafiła się szybciej niż Outback po siedmiomiesięcznych poszukiwaniach. Gratuluję zakupu i czekam na więcej fot i dalsze informacje na temat Twojego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czekker napisał:

Fajny - też szukałem polifta, ale w moim planowanym budżecie bałem się, że trafię na zajechanego, więc stanęło na przedlifcie :rolleyes:

 

Niechaj służy dzielnie i niezawodnie :drinks:

 

Dzięki wszystkim. Jak wróci do mnie to zrobię więcej fotek.

 

Z tymi cenami to jest różnie. Zależy od tego na ile właściciel ceni swoje auto. Np teraz na forum jest do sprzedania przedlift w cenie mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outback już ze mną. Po wyjęciu silnika lista koniecznych rzeczy do zrobienia trochę się wydłużyła i trzepnęło po kieszeni...

1. Uszczelnianie spodu silnika

2. Regulacja luzów zaworowych

3. Simering wału czy coś takiego

4. Świece x6

5. Olej silnikowy

Teraz chodzi równiutko jak ta lala.

H6_2.jpg

Edytowane przez skoczybruzda
  • Super! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyświetlił check engine. Opisałem to w dziale technicznym.

Po dwóch dniach check zgasł sam ale sczytałem błędy - wypadanie zapłonu na 3 cylindrach. Mam nadzieję, że to jednorazowy kaprys.

 

Przy okazji zabawy z OBDII zmierzyłem przyspieszenie 0-100 7.5s czyli sporo lepiej niż podają dane techniczne.

Screenshot_2018-04-11-22-32-43.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Do 140 km/h obroty 3100 rpm więc dosyć komfortowo akustycznie (jak na subaru). Co ciekawe przy niższych obrotach bardziej dokucza wydech, wpada w basowy rezonans (dzieci jeszcze się przyzwyczajają :)

Niestety przy dłuższej jeździe w korku wywala błąd wypadania zapłonu co opisałem wcześniej. Nie wiem czy to powód do zmartwień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...