Skocz do zawartości

samochodem subaru do Japonii wyprawa do ich fabryki


pchelek

Rekomendowane odpowiedzi

NIezle... A jak wyglada pomoc medyczna dla cudzoziemcow w Chinach? Standard szpitala, etc?

 

generalnie to chinczyki byly tak zesrane ze zrobili krzywde europejczyka ze wszystko bylo ok tylko ze w szpitalu nikt po ang nie mowil i caly czas na telefonie mialem znajomego co po chinsku mowi, lekarze w polsce byli pod wrazeniem jak zobaczyli cyfrowe zdjecia roentgenowskie

 

Grizly, jechałeś w Szanghaju tą słynną kolejką , która łączy lotnisko z miastem ?

 

nie jechalem bo ta kolejka nie jedzie do centrum tylko konczy bieg jakies 15km wczesnij i w tym miejscu jest problem zeby taxowke zlapac wiec niestety zrezygnowalismy z tej przyjemnosci, ale za to na 88 pietrze najwyzszego hotelu w chinach bylo grooboo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o MAGLEV?

 

Tak, o TransRapid :-)

 

 

generalnie to chinczyki byly tak zesrane ze zrobili krzywde europejczyka ze wszystko bylo ok tylko ze w szpitalu nikt po ang nie mowil i caly czas na telefonie mialem znajomego co po chinsku mowi, lekarze w polsce byli pod wrazeniem jak zobaczyli cyfrowe zdjecia roentgenowskie

 

Przypuszczam, że na zachodzie Chin nie byłoby tak kolorowo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maglev leci z lotniska w stronę miasta i bez problemu wysadza tuż obok linii metra (lub postoju taxi jak ktoś woli :D). Rozwija ciut powyżej 400km/h (jechałem tylko raz i "poszedł" 432) ale z braku kół jest cicho. Nawet wibracji niezbyt wiele. Na dodatek pochyla się w zakręcie więc bocznych przyspieszeń zero :( Ale widok przez okno przedni!

 

Chinole prowadzą samochody tak, jak jeszcze niedawno jeździli rowerami. Normalnie masakra. A ruch spory. Nic dziwnego, że i wypadków masa. Gr1zly wasz taxi driver też umiał po angielsku powiedzieć tylko "my taxi no meter!" ? :D

 

A co do opieki medycznej - w dużych miastach sprzęt jest bardzo, ale to bardzo nowoczesny. Koniec końców z 1.2 miliarda chińczyków jest też "kilku" bogatych :D Gdzie w Europie na zagłówkach taxi znaleźć można reklamy operacji plastycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jechał tak stopem do Chin. Ze zdjęć wynikało, że drogi praktycznie nie ma - nawet jak jest sucho. Jak pada to ciągnikiem nie przejedziesz.

 

Takich zdjęć ?

 

no, zwlaszcza te migajace reklamy obok mi sie podobaja :mrgreen:

Chodzi ci o tą z podkoszulkami, czy z półnagim mięśniakiem...

 

Przypuszczam, że na zachodzie Chin nie byłoby tak kolorowo :roll:

 

Przecież wszyscy wiedzą, że cywilizacja jest na wschodzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

generalnie to chinczyki byly tak zesrane ze zrobili krzywde europejczyka ze wszystko bylo ok tylko ze w szpitalu nikt po ang nie mowil i caly czas na telefonie mialem znajomego co po chinsku mowi, lekarze w polsce byli pod wrazeniem jak zobaczyli cyfrowe zdjecia roentgenowskie

 

Przypuszczam, że na zachodzie Chin nie byłoby tak kolorowo :roll:

 

w glebokich chinach tam gdzie ja bylem czyli Yuhuanie 300km od lotniska w Wenzhou byl konkretny sajgon ale w monopolu Wyborowa mieli :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł na super wyprawę.

Przy odpowiedniej dozie determinacji możliwy do zrealizowania, a wrażeń nie odbierze nikt. :grin:

Fotki na stronach rosyjskich pokazują coś, co nawet dla Rosjanina jest szokiem. Stan dróg w tym regionie jest straszny, ale te obrazki nie pokazują "codzienności". Foresterem czy OBK - na codzień do przejechania bez problemu (zwróćcie uwagę jakie samochody są tam na drodze).

 

Jak ktoś ma czas - to do dzieła! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w tym roku jade z zonka dookola baltyka - taka przymiarka - litwa - lotwa - estonia - finlandia - szwecja - dania - niemcy - jak po stole latwizna - mam juz mapy, przewodniki i zbieram informacje o campingach - ale to nie problem - w internecie jest wszystko - zatrzymac sie mozna wszedzie - wyprawa do azji - za - trzy lata ewentualnie - pojade tam a co mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najgorszy chyba jest nadmiar obu.

 

Nadmiar czasu i pieniędzy?

To ja poproszę o taki najgorszy wariant. Może być od zaraz.

Ewentualnie jak jest ktoś, komu to nie odpowiada i ciąży, to ja chętnie przejmę te problemy od niego! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najgorszy chyba jest nadmiar obu.

 

Nadmiar czasu i pieniędzy?

To ja poproszę o taki najgorszy wariant. Może być od zaraz.

Ewentualnie jak jest ktoś, komu to nie odpowiada i ciąży, to ja chętnie przejmę te problemy od niego! :mrgreen:

 

Mylisz dostatek z nadmiarem. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...