Skocz do zawartości

Forester 2006 LPG - gaśnie


RedSun

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim :)

Piszę w imieniu ojca i jego Forestera.

Auto jest poliftowe z 2006 roku, silnik 2.0 DOHC z fabrycznym gazem EcoMatic zakładanym w DE.

Temat jest trochę dziwny - Forek losowo gaśnie, często w nieco niespodziewanym momencie, np przejeżdżania przez skrzyżowanie ;)

Niestety gazownicy rozkładają ręce i nie wiedzą, co może być przyczyną.

Czy ktoś z was słyszał o takim przypadku?

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto gaśnie przy przejeżdżaniu przez skrzyżowanie...

- jeździcie na biegu jałowym przez skrzyżowanie ? (czy też na wciśniętym sprzęgle?)

 

Dowiedz się jak zrobić by "gasło auto" i sprawdź czy na PB jest tak samo. wtedy eliminujesz 50% problemów. (nieaktualne)

No to gaz do sprawdzenia :) ktoś kumaty jak napisali :)

Edytowane przez lewy87r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wróżąc z fusów obstawiam jakieś zwarcie lub przetarty przewód w instalacji LPG. Tak nagle i na biegu do tego "przejeżdżając skrzyżowanie" wygląda jakby elektronika "głupiała" lub "restert" i zawór LPG zamyka dopływ gazu i stoisz..... wyłączasz kluczykiem i włączasz i wszystko gra.... Elektronika od nowa postawiona (jak komp hehe) i działa znów do puki nie wjedziesz w poprzeczne koleiny na skrzyżowaniu i znów się kabelki gdzieś nie "zepną".... to tylko taka wróżba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem podobny objaw. Dzisiaj usunąłem usterkę. Podczas ostatnich mrozów, złamałem kabel zasilający sterowanie LPG. 

Jeszcze wcześniej, przy podobnych objawach, była zasyfiona przepływka i przepustnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwałtowne gaśnięcie na zapiętym biegu jednoznacznie wskazuje na problem z wiązką i kostkami = przetartą izolacja/żyła miedziana lub rozgięte styki w kostce = zwykle elektryk sprawdzając instalację wciska końcówkę miernika i rozgina łapki w kostce co powoduje niestabilne połączenia po spięciu kostek !!!

Nigdy się nie przyzna do takiego grzechu tylko wymieni cokolwiek a przy okazji dognie styki w kostce = sam to przerabiałem lata temu na swojej instalce = 20 lat temu zajęło mi to ok 1,5 roku aż nabrałem 110% pewności.

U mnie powodowało automatyczne przełączenie na Pb - co jest bezpieczniejsze ale droższe.

Edytowane przez 4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...