Skocz do zawartości

Światełka cały rok


gimof

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 331
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

OD 11.04.2007 NA ŚWIATŁACH!

Dzisiaj ustawa została podpisana przez prezydenta i wchodzi w życie w terminie 14 dni od publikacji w Dz. U., która jeszcze nie miała miejsca :P

Gdzieś napisali, że od chwili podpisania. Legislatorem nie jestem, nie będę się sprzeczal. Samemu jeżdżę cały rok :razz: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzono też punkt dopuszczający nieużywanie świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości od świtu do zmierzchu przez właścicieli pojazdów wyprodukowanych do 31 grudnia 1970 roku.

 

Czy ktoś może mnie oświecić dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzono też punkt dopuszczający nieużywanie świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości od świtu do zmierzchu przez właścicieli pojazdów wyprodukowanych do 31 grudnia 1970 roku.

 

Czy ktoś może mnie oświecić dlaczego?

 

Mnie teżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżż :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senator Urszula Gacek:

 

Panie Marszałku! Wysoka Izbo!

 

Odniosę się do poprawki komisji, która dotyczy wyłączenia z tych przepisów pojazdów produkowanych przed 1981 r. Wiem, że pan senator Andrzej Łuczycki zgłosił kolejną poprawkę - którą ja osobiście popieram i powiem państwu dlaczego - żeby to dotyczyło wyłączenie pojazdów wyprodukowanych do 31 grudnia 1970 r. Jest to uzasadnione z przyczyn technicznych i poparte również stanowiskiem Komisji Europejskiej, która w sierpniu ubiegłego roku przedstawiła dokument konsultacyjny w sprawie stosowania świateł przez całą dobę.

 

Otóż problem dotyczy przede wszystkim pojazdów zabytkowych. Norma była taka, że w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych stosowano jako standard system sześciowatowy, prądnicę, która, mówiąc wprost, nie jest w stanie wygenerować takiej ilości prądu, aby można było przez cały dzień jechać na światłach. Po roku 1970 te systemy były zastąpione systemem dwunastowatowym, który już jest w stanie sprostać takim obciążeniom technicznym.

Więcej :arrow: http://www.senat.gov.pl/k6/dok/sten/028/13.HTM#A00139

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senator Urszula Gacek:

 

Panie Marszałku! Wysoka Izbo!

 

Odniosę się do poprawki komisji, która dotyczy wyłączenia z tych przepisów pojazdów produkowanych przed 1981 r. Wiem, że pan senator Andrzej Łuczycki zgłosił kolejną poprawkę - którą ja osobiście popieram i powiem państwu dlaczego - żeby to dotyczyło wyłączenie pojazdów wyprodukowanych do 31 grudnia 1970 r. Jest to uzasadnione z przyczyn technicznych i poparte również stanowiskiem Komisji Europejskiej, która w sierpniu ubiegłego roku przedstawiła dokument konsultacyjny w sprawie stosowania świateł przez całą dobę.

 

Otóż problem dotyczy przede wszystkim pojazdów zabytkowych. Norma była taka, że w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych stosowano jako standard system sześciowatowy, prądnicę, która, mówiąc wprost, nie jest w stanie wygenerować takiej ilości prądu, aby można było przez cały dzień jechać na światłach. Po roku 1970 te systemy były zastąpione systemem dwunastowatowym, który już jest w stanie sprostać takim obciążeniom technicznym.

Więcej :arrow: http://www.senat.gov.pl/k6/dok/sten/028/13.HTM#A00139

Takich mamy posłów, na jakich sobie zasłużyliśmy..... :roll: :roll: :roll: :roll:

Biedni ci posłowie, oj biedni.... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że czekałem na to dość długo, bo jestem fanatycznym zwolennikiem jazdy na światłach zawsze i wszędzie. Ale przepisy przepisami, a przeważająca część kierowców będzie to mieć i tak w d.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że czekałem na to dość długo, bo jestem fanatycznym zwolennikiem jazdy na światłach zawsze i wszędzie. Ale przepisy przepisami, a przeważająca część kierowców będzie to mieć i tak w d.....

 

I mam nadzieję, że ukryte radośnie w krzakach patrole (podobno znów im wolno :evil: ) będą wlepiać mandaty nie tylko za prędkość ale także za "niemanie świateł" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogą przegłosować, że w Polsce nie można sprzedawać w salonach samochodów, które nie maja na stałe podłączonych świateł. Skandynawskie wersje przecież tak mają. Zresztą jest to fajne rozwiązanie, bo nie trzeba pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogą przegłosować, że w Polsce nie można sprzedawać w salonach samochodów, które nie maja na stałe podłączonych świateł. Skandynawskie wersje przecież tak mają. Zresztą jest to fajne rozwiązanie, bo nie trzeba pamiętać.

I przypuszczam że się to szybko zakotwiczy, a w co tańszych wersjach będzie najwyżej "opcją". Mój tatusiek wmontował sobie taką wtyczkie do świateł za jakieś 50zł, więc w sumie niewielka kwota za święty spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogą przegłosować, że w Polsce nie można sprzedawać w salonach samochodów, które nie maja na stałe podłączonych świateł. Skandynawskie wersje przecież tak mają. Zresztą jest to fajne rozwiązanie, bo nie trzeba pamiętać.

 

Kochanie, w Subaru tez nie trzeba pamiętać :roll: :mrgreen:

 

Wystarczy. Innych wersji nie przewiduję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie napisałam, wiem że w Subaru nie trzeba pamietać. "Kochanie"? Czyżbyśmy się znali?

 

W Mercedesie trzeba pamiętać. A niedługo będę chyba jednym jechać na złom jak się nie znajdzie do niego mechanik :)

 

Ze dwa dni cię już nie widziałem, to fakt - mogłem już zapomnieć jak wyglądasz :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...