Jump to content

Niesprawny układ hamulcowy GC8 (świeci kontrolka)

pajac_am

Recommended Posts

Jakis czas temu zaswiecila mi sie kontrolka informująca o niesprawnym układzie hamulcowym (wykrzyknik w koleczku)

Po przejechaniu paru km kontrolka gasnie i wydaje mi sie, ze jak w ktorys dzien bylo cieplej to nie zaswiecila sie w ogole.

Czasem jak kontrolka zgasnie, to po paru km potrafi zaswiecic sie na nowo.

Hamulce dzialaja prawidlowo, a pedal jest twardy - nie zapada sie.

Płynu hamulcowego jest tyle ile trzeba - nawet blizej gornej granicy.

Mam zrobiony wylacznik ABS'u, ale o tym informuje inna kontrolka, ktora gasnie gdy wlaczam ABS. Poza tym ten wylacznik mam juz ze 3 lata i wszystko bylo ok.

Moje pytanie brzmi:

Czy za zaswiecenie sie kontrolki informującej o niesprawnym układzie hamulcowym odpowiada tylko czujnik poziomu plynu hamulcowego?

Edited by pajac_am

dam ci rozwiązanie bo miałem to samo w gt 96 najpierw tak samo jak tobie świeciła mi się potem gasła,potem nie chciała zgasnąć myślałem ze ten czujnik w pompie hamulcowej szwankuje płyn ok a ze klocki miałem już blachę to wymieniłem na nowe i się naprawił dziwne to ale to chyba ma jakieś powiązanie chociaż nie ma czujników zużycia

wymień klocki na nowe

Hej, miałem GF8 MY99 i pojawił się u mnie kilka razy ten problem.
U mnie pomogło dolanie płynu hamulcowego do kreski MAX, jak się potem okazało ubytek pojawił się na połączeniu przewodu elastycznego z przednim zaciskiem.

Problem pojawił się w okresie jesienno-zimowym gdy temperatury oscylowały w okolicy 0 stopni C.

Pozdrawiam,

Karol Klich.

1 godzinę temu, DAYCO napisał:

A może już czas na zmiane plynu bo jest za duza zawartość wody w plynie:P

No przyznam, ze ten moj plyn to pierwszej swiezosci nie jest ;), ale jaki to ma zwiazek z zapalaniem sie kontrolki?