Skocz do zawartości

Webasto w forku 2,5 xt


owad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś może doradzić czy są jakieś przeciwskazania ze strony auta zeby zasilić webasto z oryginalnej pompki paliwowej?

Poprostu łatwiej wpiăć się w komorze silnika niż ciągnąć przewód do zbiornika.

Ktoś może wie również jakie ciśnienie paliwa jest na wyłączonym silniku?

 

Pozdr

Edytowane przez owad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna pompa webasto pracuje w sposób impulsowy, częstotliwość impulsów jest zmienna (inaczej pracuje zaraz po włączeniu, inaczej na późniejszym etapie pracy). Każdy impuls podaje odmierzoną dawkę paliwa.

Nie kombinuj, tylko instaluj pompę dedykowaną do konkretnego modelu pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że to jest rzecz, która "zdrutowana" może sprawić, że twoje auto (bez lub z ludzką wkładką) zamieni się w wielką kulę ognia ;) Webasto (czy inne ogrzewanie postojowe) tylko w fabrycznej konfiguracji i montowane przez ogarniętego mechanika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że główna pompa paliwa chodziła by cały czas podczas działania Webasto? Jeśli tak, to weź uwagę to, że łyka ona jednak trochę prądu. Z racji tego że Web odpalamy przy mrozach to może być mały zonk jak będziesz chciał odpalić silnik. Aku za którymś razem po prostu umrze. Może nie umrze ale straci volty ;) Swoją drogą Webasto to zajefajny wynalazek. Parkuję pod chmurką ale nie muszę nic skrobać :) Pilot zdalny albo timer i hula jak trzeba. A to że lyknie nieco benzyny to się zwróci bo na lpg przełącza się po 300 metrach a nie 3 km

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz webasto? W garazu mozna używać?

Ja zakladam w nast tygodniu, glownie ze wzgledu na podgrzanie silnika bo nie lubie widziec jak sie meczy na zimno :).

Nie wiem ile pradu zjada p paliwa, dlatego pytam. Wydawalo mi sie ze 15 min nie zrobi roznicy, ale moze sie mylę.

 

Ps. Wg mnie timer nie ma sensu. Ale może komuś sie przydaje. Co innego pilot.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz webasto? W garazu mozna używać?
Ja zakladam w nast tygodniu, glownie ze wzgledu na podgrzanie silnika bo nie lubie widziec jak sie meczy na zimno :).
Nie wiem ile pradu zjada p paliwa, dlatego pytam. Wydawalo mi sie ze 15 min nie zrobi roznicy, ale moze sie mylę.
 
Ps. Wg mnie timer nie ma sensu. Ale może komuś sie przydaje. Co innego pilot.
 
 
Cześć. W garażu nieszczególnie. Zwłaszcza tym połączonym z domem. W wolnostojącym - nie powiem że nie. Trochę to jednak daje smrodku. Timer jest super dla mnie. Od budzika do wyjścia z domu mam 15 minut. Przy większym mrozie W. nie rozmrozi szyb w tym czasie. Potrzeba prawie pół godziny. Przy minus 5 daje radę w ok 15min. Pilota też dość regularnie używam. Żeby nie było. Gorzej jak się zapomni rano kliknąć. Wtedy zonk i skrobanie :( Pamiętajcie że W dogrzewa a nie grzeje silnik. Nie wolno deptać zaraz po odpaleniu. Turbo, AT cierpi prawie tak samo

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, rydzada napisał:

W garażu nieszczególnie. Zwłaszcza tym połączonym z domem. W wolnostojącym - nie powiem że nie. Trochę to jednak daje smrodku.

 

Nie wyobrażam sobie, żeby webasto pracowało w zamkniętym pomieszczeniu. Ja parkuję pod wiatą, któregoś dnia zaparkowałem wyjątkowo w garażu i rano odruchowo odpaliłem webasto. Wszedłem do garażu dosłownie po kilku minutach i jak należało się spodziewać bardzo mocno śmierdziało spalinami. Po kilkunastu minutach byłaby komora gazowa. Zły pomysł!

No chyba, że jest to hala garażowa z otwartymi miejscami postojowymi i bardzo intensywną wentylacją. Wtedy można spróbować.

 

11 godzin temu, owad napisał:

Wg mnie timer nie ma sensu. Ale może komuś sie przydaje. Co innego pilot.

 

Jak ktoś ma bardzo regularny tryb życia, to zegar daje radę. Pilot jednak dużo wygodniejszy.

Ja teraz mam sterowanie z komórki i to rozwiązanie sprawdza się rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zainstalowane :). Powiem że rewelka, zrobiłem na pilota. Troche tylko mało miejsca mam pod maską i ciasno. 

Teraz obserwuje tylko czy nic sie nie pali bo wszystko blisko turbiny.

Dzisiaj rano po 8-9 min grzania temperatura plynu to 33 st. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowane :). Powiem że rewelka, zrobiłem na pilota. Troche tylko mało miejsca mam pod maską i ciasno. 
Teraz obserwuje tylko czy nic sie nie pali bo wszystko blisko turbiny.
Dzisiaj rano po 8-9 min grzania temperatura plynu to 33 st. 
A nie za nadkolem przy ścianie grodziowej? Niby do turbiny blisko, ale jeśli miałeś montaż wg ori specyfikacji Webasto, to bądź spokojny. U mnie trzeci rok pracuje i każdej zimy wychwalam ten wynalazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, owad napisał:

20171230_093540.jpg

Masz w tym samym miejscu co ja. Łatwy dostęp. Nie przeszkadza. Jedyne co u mnie to trudne dojście do reduktora lpg, który jest pod Webasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...