Jump to content

WAHACZ POPRZECZNY TYLNY

Luk@sz

Recommended Posts

Witam,

rozsypał mi się drążek poprzeczny wahacza tylnego. Z prawej strony poleciały obydwie tuleje, z lewej strony tylko dolna. Planuję wymienić od razu komplet (lewa/prawa).

Namierzyłem że potrzebne są dwie części: 20250AG080 oraz 20250AE000.

Czy opłaca się wymieniać same tuleje np. na jakieś poliuretany?

Czy zamienniki (np. FEBEST) są coś warte czy lepiej wymienić na oryginały?

Czy ktoś przerabiał ten temat?

Z góry dziękuję za pomoc.

DSC_0577.JPG

DSC_0576.JPG

4 godziny temu, Luk@sz napisał:

Czy opłaca się wymieniać same tuleje np. na jakieś poliuretany?

Jak na poliuretan to wypadałoby wszystko w zawieszeniu zmienić:o. Będzie się trochę lepiej prowadzić, ale będzie mniej komfortowy.

4 godziny temu, Luk@sz napisał:

Czy zamienniki (np. FEBEST) są coś warte czy lepiej wymienić na oryginały?

Kupuj oryginały, ostatnio rozmiawiałem w warsztacie Subaru z mechanikami to tuleje w zamienniku niecały rok wytrzymały:(

Wymienialem te wahacze w kwietniu. Zamontowalem czesci NTY o symbolu ZWT-SB-006. Zobaczymy, jak z trwaloscia. Ale czy za rok albo dwa jakosc takiego wahacza z naklejka NTY bedzie wciaz taka sama, jak teraz? Smiem watpic :/

Z tego, co pamietam koszt tulei (standard, nie poliuretan) byl podobny do ceny calego wahacza. Nie mam prasy, wiec poszedlem na latwizne. Biorac pod uwage latwa wymiane nie zdecydowalem sie na oryginal (byl 4 albo 5x drozszy).

T.

• 1 year later...
W dniu 4.12.2017 o 18:21, Tummi napisał:

Wymienialem te wahacze w kwietniu. Zamontowalem czesci NTY o symbolu ZWT-SB-006. Zobaczymy, jak z trwaloscia. Ale czy za rok albo dwa jakosc takiego wahacza z naklejka NTY bedzie wciaz taka sama, jak teraz? Smiem watpic :/

Z tego, co pamietam koszt tulei (standard, nie poliuretan) byl podobny do ceny calego wahacza. Nie mam prasy, wiec poszedlem na latwizne. Biorac pod uwage latwa wymiane nie zdecydowalem sie na oryginal (byl 4 albo 5x drozszy).

T.

Odkopię temat.

Jak się sprawują wahacze NTY?

Na chwilę obecną NTY 62zł, oryginał 220zł.

• 2 months later...
W dniu 19.11.2019 o 19:49, WOJO napisał:

Odkopię temat.

Jak się sprawują wahacze NTY?

Na chwilę obecną NTY 62zł, oryginał 220zł.

Chwilke mnie nie bylo ;)

Wahacze dzialaja. W styczniu mialem przeglad i nic nie znalezli w zawieszeniu. Nie wiem, jak mocno szukali ;)

Przy ostatniej wymianie kol na zimowe nic mi sie nie rzucilo w oczy. Nastepna kontrola przy zakladaniu kol na letnie.

P.S. Minelo troche czasu - teraz te wahacze moze robic inny podwykonawca.

Pzdr.

T.

Edited by Tummi

• 1 year later...

Do Tribeci kupę rzeczy w zawieszeniu wkładałem z Febest i nie było żadnych problemów, w OBK cały przedni zawias ma założone tuleje, drążki Febest, przejechane 16kkm po zadupiach i nic nie stuka, puka a prowadzi się OK.

Skoro tak odswiezamy, to u mnie byl kolejny przeglad i nie bylo uwag odnosnie tylnego zawieszenia. W przednim cos znalezli i pokrylo sie to z diagnoza innego serwisu, wiec jakies tam zaufanie do ich rzetelnosci jest ;) 

T.

• Thanks 1