Skocz do zawartości

WAHACZ POPRZECZNY TYLNY


Luk@sz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

rozsypał mi się drążek poprzeczny wahacza tylnego. Z prawej strony poleciały obydwie tuleje, z lewej strony tylko dolna. Planuję wymienić od razu komplet (lewa/prawa).

Namierzyłem że potrzebne są dwie części: 20250AG080 oraz 20250AE000.

 

Czy opłaca się wymieniać same tuleje np. na jakieś poliuretany?

Czy zamienniki (np. FEBEST) są coś warte czy lepiej wymienić na oryginały?

Czy ktoś przerabiał ten temat?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

DSC_0577.JPG

DSC_0576.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Luk@sz napisał:

Czy opłaca się wymieniać same tuleje np. na jakieś poliuretany?

Jak na poliuretan to wypadałoby wszystko w zawieszeniu zmienić:o. Będzie się trochę lepiej prowadzić, ale będzie mniej komfortowy.

 

4 godziny temu, Luk@sz napisał:

Czy zamienniki (np. FEBEST) są coś warte czy lepiej wymienić na oryginały?

Kupuj oryginały, ostatnio rozmiawiałem w warsztacie Subaru z mechanikami to tuleje w zamienniku niecały rok wytrzymały:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienialem te wahacze w kwietniu. Zamontowalem czesci NTY o symbolu ZWT-SB-006. Zobaczymy, jak z trwaloscia. Ale czy za rok albo dwa jakosc takiego wahacza z naklejka NTY bedzie wciaz taka sama, jak teraz? Smiem watpic :/

Z tego, co pamietam koszt tulei (standard, nie poliuretan) byl podobny do ceny calego wahacza. Nie mam prasy, wiec poszedlem na latwizne. Biorac pod uwage latwa wymiane nie zdecydowalem sie na oryginal (byl 4 albo 5x drozszy).

 

T.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 4.12.2017 o 18:21, Tummi napisał:

Wymienialem te wahacze w kwietniu. Zamontowalem czesci NTY o symbolu ZWT-SB-006. Zobaczymy, jak z trwaloscia. Ale czy za rok albo dwa jakosc takiego wahacza z naklejka NTY bedzie wciaz taka sama, jak teraz? Smiem watpic :/

Z tego, co pamietam koszt tulei (standard, nie poliuretan) byl podobny do ceny calego wahacza. Nie mam prasy, wiec poszedlem na latwizne. Biorac pod uwage latwa wymiane nie zdecydowalem sie na oryginal (byl 4 albo 5x drozszy).

 

T.
 

Odkopię temat.

Jak się sprawują wahacze NTY?

Na chwilę obecną NTY 62zł, oryginał 220zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 19.11.2019 o 19:49, WOJO napisał:

Odkopię temat.

Jak się sprawują wahacze NTY?

Na chwilę obecną NTY 62zł, oryginał 220zł.

 

Chwilke mnie nie bylo ;)

Wahacze dzialaja. W styczniu mialem przeglad i nic nie znalezli w zawieszeniu. Nie wiem, jak mocno szukali ;)

Przy ostatniej wymianie kol na zimowe nic mi sie nie rzucilo w oczy. Nastepna kontrola przy zakladaniu kol na letnie.

 

P.S. Minelo troche czasu - teraz te wahacze moze robic inny podwykonawca.

 

Pzdr.

T.

Edytowane przez Tummi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Do Tribeci kupę rzeczy w zawieszeniu wkładałem z Febest i nie było żadnych problemów, w OBK cały przedni zawias ma założone tuleje, drążki Febest, przejechane 16kkm po zadupiach i nic nie stuka, puka a prowadzi się OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak odswiezamy, to u mnie byl kolejny przeglad i nie bylo uwag odnosnie tylnego zawieszenia. W przednim cos znalezli i pokrylo sie to z diagnoza innego serwisu, wiec jakies tam zaufanie do ich rzetelnosci jest ;) 

 

T.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...