Skocz do zawartości

Acc i inne dane na wyswietlaczu


CZAJA48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zaczęły mi się wyświetlać rożne dane i nie wiem o co chodzi.

Raz mi się wyświetla: Acc lub czarny ekran (czyli pusto jak by był całkowicie wyłączony) i tez mam coś innego (rysunek na jpg).

Kto wie co to za czary ?

raz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie generalnie po zakupie dzialal wyswietlacz ok

pozniej czasowo pojawialo sie ACC a po chwili dzialal ok

pozniej wszystko przygasalo

nastepnie zegarek zgasl calkowicie

wyjmowalem 2x przelutowane wszystkie luty (łącznie z podniesieniem wyswietlacza - pod nim takze poprawione)

dalej jest ciemno 

co ciekawsze przy dlugiej jezdzie - tak ze 2h - jak sie kokpit rozgrzeje to sie potrawi wlaczyc i dzialac calkiem sprawnie do zgaszenia auta

dodam ze probowalem cofac kluczyk ale u mnie nic to nie dalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji nieodkreconego kluczyka nie powinno też działać radio. Spróbuj odessać cynę i dać normalna a nie ten ekologiczny bezołowiowy szit. No albo odrazu wymiana. Też myślę co zrobić z moim jak padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, recki napisał:

W sytuacji nieodkreconego kluczyka nie powinno też działać radio. Spróbuj odessać cynę i dać normalna a nie ten ekologiczny bezołowiowy szit. No albo odrazu wymiana. Też myślę co zrobić z moim jak padnie.

Fakt, wtedy nie działało radio i panel klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Krzyniek napisał:

U mnie ACC pojawia sie przy złej pozycji kluczyka. Radio wtedy działa normalnie.

Masz zepsute auto - radio i sterowanie klimą nie powinno działać ! :)

 

16 godzin temu, kamul napisał:

Tylko zgaduję ale nie wskazuje to może na jakiś problem z alternatorem? Względnie aku?

 

Tu też coś opisali.

Dobrze wytłumaczone komunikaty wyświetlacza. Ale wniosek jest taki:

Acc- błąd w obwodach zasilających akcesoria (klima, radio, tylne wycieraczki)

Ign- błąd w obwodach zasilania silnika/ zapłonu

Na forum już wiele razy pojawiał się problem z tym wyświetlaczem, chyba za każdym razem pomagało przelutowanie "ogólne" tyłu plytki wyświetalcza, nikt chyba nie zdiagnozował co konkretnie trzeba przelutować. Jest jeszcze opcja że problem z tyłu wyświetlacza generuje jakiś błąd zasilania akcesoriów (np komp widzi obwód otwarty zasilania zegarka z powodu jakiegoś zimnego lutu) i dlatego raportuje.

Tak sobie gdybam tylko, chociaż mnie już niedługo chyba czeka batalia z tym wyświetlaczem- coraz częściej jak jest wilgoć pojawia się ACC a ostatnio doszło jeszcze samościemnianie tego wyświetlacza (nagle przygasa że w nocy ledwo co go widać) na które pomaga puknięcie go paluchem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam torque-a pro i niestety nie znalazłem temp zewnętrznej do wyświetlenia a głównie tego używam (o spalaniu nie chcę wiedzieć a godzinę mam na radiu). Chociaż torque po obd ma dostęp do temp (jak teraz go włączam przy temp +2, +3 to odrazu miła Pani mówi "możliwe oblodzenie" czyli skądś to wie!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, recki napisał:

jak teraz go włączam przy temp +2, +3 to odrazu miła Pani mówi "możliwe oblodzenie" czyli skądś to wie!

 

O coś takiego mi chodzi, a btw, w trakcie jazdy jeśli np. było cieplej = ciepły garaż i wyjeżdżasz zaraz na "mróz" to też jest komunikat o możliwym oblodzeniu tj. w trakcie jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest. Za każdym razem jak spada chyba z 4 na 3 albo z 3 na 2 Pani mówi. Nie wiem jak inny soft ale torque nie ma chyba opcji wyświetlania temperatury zewn. Z ciekawości - czego innego na andku z elmem bt używacie ? Coś fajnego może się pojawiło? Bo jakiś czas temu torque był najlepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...