Skocz do zawartości

Levorg STI


Barney

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11/24/2017 o 21:02, Karas napisał:

od auta w szczególności z rodowodem rajdowym  czegoś więcej.

Subaru z rajdów WRC zrezygnowało 9 lat temu, od tego czasu buduje swój wizerunek na innych wartościach. Zresztą popatrz na to co sprzedają w UE i wychodzi, że tylko u nas XT tak dobrze schodzi, gdzie indziej najprawdopodobniej ograniczenia podatkowe powodują, że klienci kierują swe kroki w inną stronę. Na dodatek mała przepustowość fabryk pozwalająca na nieco ponad milion aut rocznie, z czego 60% przypada na USA a na EU marne 40 tys... z czego w PL jakieś 1,5 tys a XT to... 500-600 sztuk? Nawet jak wszystkie auta na Polskę będą DIT to i tak obstawiam, że poziom sprzedaży się nie zmieni bo fabryka i tak więcej nie wypuści. 

 

W dniu 11/24/2017 o 21:02, Karas napisał:

jestem ciekaw w jaką stronę zmierza marka z Plejadami.

Nowa platforma SGP daje wskazówki, że hybrydy i elektryki będą kolejnym krokiem - sam jestem ciekaw co zaproponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, aflinta napisał:

Subaru z rajdów WRC zrezygnowało 9 lat temu, od tego czasu buduje swój wizerunek na innych wartościach. Zresztą popatrz na to co sprzedają w UE i wychodzi, że tylko u nas XT tak dobrze schodzi, gdzie indziej najprawdopodobniej ograniczenia podatkowe powodują, że klienci kierują swe kroki w inną stronę. Na dodatek mała przepustowość fabryk pozwalająca na nieco ponad milion aut rocznie, z czego 60% przypada na USA a na EU marne 40 tys... z czego w PL jakieś 1,5 tys a XT to... 500-600 sztuk? Nawet jak wszystkie auta na Polskę będą DIT to i tak obstawiam, że poziom sprzedaży się nie zmieni bo fabryka i tak więcej nie wypuści. 

ciekawi mnie rynek krajowy. Jak załóżmy XT zniknie z oferty to co będą kupowali klienci skoro teraz największym zainteresowaniem cieszy się właśnie najmocniejszy forester. Bo reszta z gamy to raczej egzotyczne jednostki na naszych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zapas nie ma co się martwić... a z punktu widzenia producenta najwyżej zmieni się grupa docelowa klientów ;) Szkoda, że nie próbują sprzedawać swoich (w zasadzie to Toyoty) mini samochodów by obniżyć emisję flotową, ale pewnie dla przeciętnego europejczyka mogą być za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, raveout napisał:

Wyjechałem dziś na szybkie zakupy - dystans ok 1,5km i po drodze minąłem w sumie 4 forki ostatniej generacji - wszystkie XT..

jak pisałem wyżej każdego dnia śmigając po krajowych drogach jeżeli chodzi o nowe Subaraki  to widuje  praktycznie tylko XT'ki

13 godzin temu, aflinta napisał:

Na zapas nie ma co się martwić... a z punktu widzenia producenta najwyżej zmieni się grupa docelowa klientów

jasne że zamartwianie się jest niepotrzebne, dopóki XT jest w ofercie dopóty jest ok. Obecny XT jest chętnie  kupowany w Polsce bo jest niezłą alternatywą dla Q5, X3 itp -czyli aut segmentu "premium" bo napęd, silnik po części wnętrze można uznać za "wybitne". Jeżeli zniknie z oferty jak STI to na pewno grupa klientów docelowych się zmieni pytanie tylko czy znajdzie się na tyle duża grupa tzn taka jak na obecnego XT'ka. Ciekawi mnie czy zmniejszenie ilości sprzedanych aut ( bo tak się może stać po wycofaniu najmocniejszych modeli )wpłynie negatywnie a może pozytywnie ( chęć przyciągnięcia właścicieli starszych aut) na ceny serwisu pozostałych aut , ceny części itp.

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś śię zmieniło ostatnio i nie można już "obejść" limitów CO2 wprowadzając do oferty "para-Subaru"? Tak jak kiedyś były G3X czy Trezia? Takie małe auta stworzone przy "współpracy" z innymi firmami (zmiana znaczka) mogły by pociągnąć CO2 w dół a może nawet ktoś by to chciał kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2017 o 19:41, Rafik83pl napisał:

.......i. Ja sam kupiłem levorga przez przypadek dwa tygodnie przed zakupem nawet nie wiedziałem że jest coś takiego mało osób wiedziało . Jak kupiłem to wszyscy zaczęli mówić kurcze nie sądziłem że Subaru ma takie fajne auta. I znajomi sobie przypomnieli o marce. I tak czasami patrzę na to co zrobiła Mazda 6 dla powrotu Mazdy do łask to trochę mi szkoda że Plejada Gwiazd nie jest wyżej ;(
Dlatego tak się zastanawiam do czego to wszystko prowadzi.
PS Nie ukrywam że Levorga kupiłem też dlatego że nie jest to oklepane auto i jednak wyróżnia się trochę
 

CZytam i oczom nie wierzę - jakbyś to wyjął z mojego życiorysu - mam identyczne zdanie i dokładnie w ten sposób stałem się posiadaczem Levego - prawie dokładnie dwa tygodnie od pierwszej info o tym, że takie auto wogóle istnieje. . Mam frajdę z jazdy tym autem i żadne STI nie jest m potrzebne do szczęścia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2017 o 21:34, krist napisał:

https://www.torquenews.com/1084/subaru-will-axe-2-key-models-when-new-generation-2019-forester-arrives

Wygląda na to że  nic się nie zmieniło,  i xt wylatuje razem z Mt,  szkoda, Subaru konsekwentnie pozbywa się aut wywołujących  jakiekolwiek  emocje. 

Jak dla mnie dużo w artykule 'could', 'would', gdybania.

Jedyne co pewne to kilkukrotne zaproszenie do dealera na zakup auta ;):rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mechanik napisał:

Jak dla mnie dużo w artykule 'could', 'would', gdybania.

Jedyne co pewne to kilkukrotne zaproszenie do dealera na zakup auta ;):rolleyes:

to chyba inny artykuł czytałeś, w tym jest jasno napisane, wg ich żródeł modele XT i z manualną skrzynią nie będą kontynuowane przy najbliższej zmianie modelu.

Ciekawy jestem czy importerzy coś na ten temat już wiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, krist napisał:

to chyba inny artykuł czytałeś, w tym jest jasno napisane, wg ich żródeł modele XT i z manualną skrzynią nie będą kontynuowane przy najbliższej zmianie modelu.

Ciekawy jestem czy importerzy coś na ten temat już wiedzą?

Może źle się wyraziłem. Czytałem artykuł. To nie są potwierdzenie informacje, mają je od osoby uznanej za wiarygodną.

Póki co wszystko to plotki o oby tak się nie stało.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...