Skocz do zawartości

Nawigacja - informacje o utrudnieniach/korkach


MisOBK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Outbacka sierpień 2017 r. W nawigacji nie działa u mnie “traffic summary” mimo, że wszystkie “event types” zaznaczone jako considered i “traffic receiver właczony. Po wyborze trasy nawet jadąc w korku i mając przed sobą wypadek w podsumowaniu “traffic summary” pojawia się 0 of 0 w każdej kategorii. Dodam, że w trakcie wymiany opon w serwisie sprawdzono nawigację po kątem aktualizacji i stwierdzili, że nie ma nic nowszego. Dodatkowo droga która jest zamknięta co najmniej 2 lata (ślepa uliczka zakończona ekranem)  pokazana została wczoraj jako przejezdna. Czy na pewno mam aktualną wersję nawigacji jaki kod lub oznaczenie ma najnowsza i jak to sprawdzić? Czy dział techniczny może odpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w naszym kraju nie działa ten system informowania o korkach oparty na informacjach przekazywanych przez stacje radiowe praktycznie nie działa. Jak wyjedziesz za zachodnią granicę, to system ożywa.

 

A co dokładności (a raczej niedokładności) map, chyba wszystko już zostało napisane na forum. Szału nie ma, czasami jest skandalicznie i trzeba z tym żyć albo korzystać z komórki niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MisOBK napisał:

Przestawienie na j. polski nie zmienia działania informowania o korkach/wypadkach i innych utrudniania tzn. też nie działa.

potwierdzam. System TMC w Polsce nie funkcjonuje. Wystarczy wyjechać poza granice naszego państwa  m.in do Czech i system ozywa. Problemem podobno jest to że urządzenie nawigacyjne nie rozpoznaje stacji która ten sygnał wysyła ( RMF ) i  ustawienie ręcznie  tej stacji powinno "naprawić" działanie TMC  ale na  kenwoodzie nie próbowałem

http://www.lokalizacja.info/pl/rynek-masowy/tech/kiedy-tmc-nie-dziala-i-nie-chce-dzialac.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za obie odpowiedzi. Spróbuję z ustawieniem ręcznym RMF.

No i niestety, po sprawdzeniu w informacjach o produkcie okazało, że najprawdopodobniej nie ma licencji na polskie TMC.

Czy ktoś z Działu Technicznego mógłby to potwierdzić? Przypomnę że chodzi o Outbacka 2017.

Jeśli tak faktycznie jest to czy pojawi się taka licencja w kolejnej aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Samochody Subaru z rocznika 17MY, a także wszystkie starsze , otrzymały oprogramowanie nawigacji, umożliwiające odbieranie komunikatów drogowych, dostarczanych wyłącznie bezpłatnie. Z informacji jakie posiadamy, bezpłatny odbiór komunikatów TMC w tych modelach, jest dostępny m.in. na terenie Niemiec. Na terenie Polski, jak również w większości krajów UE, serwis TMC jest udostępniany odpłatnie, a systemy AVN tej generacji nie posiadają możliwości ich odbioru. Nie jest możliwe ich przeprogramowanie.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 30.10.2017 o 16:48, Karas napisał:

potwierdzam. System TMC w Polsce nie funkcjonuje. Wystarczy wyjechać poza granice naszego państwa  m.in do Czech i system ozywa. Problemem podobno jest to że urządzenie nawigacyjne nie rozpoznaje stacji która ten sygnał wysyła ( RMF ) i  ustawienie ręcznie  tej stacji powinno "naprawić" działanie TMC  ale na  kenwoodzie nie próbowałem

http://www.lokalizacja.info/pl/rynek-masowy/tech/kiedy-tmc-nie-dziala-i-nie-chce-dzialac.html

 

W moim FXT to samo - w Polsce brak komunikatów, u wymienionych sąsiadów już bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mnie dziala i dzialalo od lat w Niemczech (bardzo dobrze) i w Szwecji (inormacje przewaznie wprowadzaly w blad - ostrzegaly przed korkami, ktorych nie bylo i zalecaly jakies kaarkolomne objazdy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...