Skocz do zawartości

Lazurek


Guliwer

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku była benzyna 126p, potem w sumie też tj. Clio (uratowane od zapomnienia), odejście na detour 320d E90.

Po raz kolejny  nastąpił Car Combat. W szranki stanęły Jeep Cherokee Trailhawk, Range Rover Evoque, BMW X3 i parę innych niepoważnych konkurentów. Bezapelacyjnym zwycięzcą został Lazurek, odebrany w piątek, w sobotę już na spocie, a dzisiaj otworzył 4-tą setkę na liczniku.

Ubrany w parę akcesoriów i ceramikę. W planach antykorozja. Parę nieudolnych fotek :D

IMG_7724.JPG

IMG_7728.JPG

 

22228424_1727333334237981_4353998264856995718_n.jpg

Edytowane przez Guliwer
  • Super! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2017 o 22:04, Guliwer napisał:

odebrany w piątek, w sobotę już na spocie, a dzisiaj otworzył 4-tą setkę na liczniku

 

Miałem w sobotę na spocie w RZ zaszczyt obejrzeć, obadać i zajrzeć do środka - wszystko pachnie nowością i świeżością. Oby jak najdłużej :) 

Pięknie się prezentuje. Gratuluję wyboru, frajdy z jazdy i bezawaryjności życzę :thumbup: Mam nadzieję, że na podkarpackich spotach będziemy go oglądać regularnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że Lazurek dotarty i obuty w zestaw zimowy:

 

IMG_7970.jpg

IMG_7960.jpg

 

Dodam jeszcze foty podwozia, bo jako inżynier lubię takie widoki:

 

IMG_7948.jpg

IMG_7946.JPG

IMG_7955.JPG

IMG_7947.jpg

IMG_7954.jpg

Edytowane przez Guliwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skoro już dotarliśmy Lazurka, czas na test "długodystansowy".

Trasa północ-południe (po Polsce): 1.837,8 km z czego około 1.400 km drogami ekspresowymi i autostradowymi, a reszta lokalnymi i miejskimi + SJS Łódź :D

Średnie spalanie : 11 litrów / 100 km, przy czym na autostradzie (140-160 kmh) oscylowało 11,5-12,5 litra.

I stopień SJS: dla @Sabaru bardzo pomocny, ale pod koniec już wysiadłem z samochodu, bo za dużo się nauczyła ;) dla mnie raczej przypomnienie dobrych nawyków. Niestety nie odbyła się próba terenowa ze względu na ... złe warunki atmosferyczne :o Dlatego też dzisiaj zabraliśmy Lazurka na łąkę, żeby sobie pobrykał i trochę się uświnił na polnych dróżkach. W czasie około 15 minut zabawy zadowolił się 25 litrami na 100 km :yahoo: żeby nie było: turlanie się po okolicy to 8-9 litrów na 100 km (krótkie przeloty, takie 5-20 km: górki, pagórki, wsie, trochę "miasta").

IMG_8106.JPG

IMG_8110.JPG

IMG_8148.JPG

IMG_8140.JPG

IMG_8132.JPG

IMG_8143.JPG

IMG_8142.JPG

IMG_8147.JPG

Edytowane przez Guliwer
  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2017 o 22:46, Knurek1111 napisał:

Ten kolor, to się Newport Blue kiedyś nazywał!

 

19 godzin temu, Aga napisał:

Jeżeli to 33A to Blue Atlantic

To były dwa różne kolory - teraz to jest Quarz Blue Pearl 48U - przynajmniej tak twierdzi subaru.pl, przed Quarz Blue Pearl był jeszcze Marine Blue - tak, czy inaczej, w każdemu Forkowi dobrze :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.11.2017 o 14:36, Guliwer napisał:

Myślałem, ale Gwarant się nie zgodził :(

Nie bardzo rozumiem :krecka_dostal: Chciałeś zrobić dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne, a dealer (?) się na to nie zgodził? Na jakiej podstawie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta i skomplikowana zarazem, musiałem się podpytać @Sabaru. Chronologicznie:

 

1. dealer powiedział, że musi to sprawdzić z Gwarantem, co w naszym przypadku oznacza zarówno SIP, jak i leasing,

2. powyższe trwało, więc pojechaliśmy do Zakładu, a tam Właściciel kategorycznie odmówił, z powodów ... jak wyżej; podobno był przypadek, że coś w samochodzie wysiadło, ktoś zwalił na antykorozję i było ciąganie; Pan zapewne się sparzył i dmucha na zimne,

3. odezwał się dealer i ... potwierdził powyższe tzn. zrobić można, ale żeby nie zakryć czujników, przełączników itp. bo w razie W mogą się tego czepiać (w domyśle Gwarant).

 

Nie wiem, czy będę przedłużał gwarancję, bo same ograniczenia. Zależy od przebiegu po trzech latach. Temat się rozwiąże jak kupię sobie drugie Subaru :D

 

p.s. Mikołaj :D

Model.jpg

Edytowane przez Guliwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...