Jump to content

Forester II wypadanie zapłonów...ciekawy problem


RageXT

Recommended Posts

Witam, z góry przepraszam jeśli piszę w nieodpowiednim miejscu...nigdy nie korzystałem z forum, niestety niekompetencja mechaników zmusiła mnie do takowego czynu :D

Do rzeczy, posiadam Subaru Forester II z 2005r. 200.000km przejechanych, na początku wypadały mu zapłony na cylindrze 1 (zawsze) i czasem na 3 , po paru wizytach u mechaników i wymianie: świec, cewki i przewodów zapłonowych i pomiarze ciśnienia (ciśnienie jest OK) problem pozostał (ważne jest też że owe zapłony wypadały podczas jazdy i postoju co objawiało się nieznośnym szarpaniem a raz nawet zgaśnięciem silnika podczas jazdy), na ostatniej wizycie chciałem sprawdzić czy to wina wtryskiwaczy dlatego kazałem pozamieniać je miejscami żeby sprawdzić czy błąd się przeniesie na inne cylindry....błąd pozostał ale ma troszkę inny charakter na cylindrze 1 nie wypada już w ogóle (niedopięta wtyczka?) natomiast na 3 wypada nadal ale tylko podczas postoju, podczas jazdy auto jedzie normalnie, problem pojawia się i na gazie i na benzynie.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, i jeszcze raz przepraszam jeśli zrobiłem coś wbrew regulaminowi forum etc.

Link to comment
Share on other sites

Przenoszę wątek do podforum dotyczącego kwestii technicznych.

 

A czy luzy zaworowe były kiedykolwiek sprawdzane, regulowane?

 

A wbrew regulaminowi (etc) proponuję nic nie robić, jednak ten pierwszy raz wybaczam ;)

Link to comment
Share on other sites

Byłem u mechanika i....nie sprawdził tych luzów gdyż miał jakąś sytuację awaryjną, zdążył jednak sprawdzić ciśnienie i wszystko gra we wszystkich cylindrach w granicach 13,5 czegoś tam :D, chwile z nim porozmawiałem powiedział że wątpi aby luzy na zaworach istniały przy takiej kompresji i zasugerował wymianę oringów na wtryskiwaczach. Mimo to mam się umówić na regulację tych luzów na zaworach? Co radzicie?

Link to comment
Share on other sites

Byłem u mechanika, pomimo tego że nigdy przy boxerze nie pracował podjął się wyzwania i wyregulował 1 i 3 zawór....póki co jest wyśmienicie :D:D i tu mam pytanie czy jeśli z pozostałymi zaworami nie miałem i nie mam problemów to też należy je "wyregulować"? Dzięki za podpowiedzi wszystkim :D:D 

Link to comment
Share on other sites

O matko.

A jak idziesz do wanny to myjesz się cały czy tylko jedną nogę i jedną rękę bo są najbrudniejsze??

 

Sprawdza i reguluje się wszystkie zawory! Skoro dwa wymagały korekty to nie uwierzę, że pozostałe są ok.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe porównanie :D i myślałem zupełnie jak Wy...ale że o mechanice pojęcia nie mam żadnego a mechanik kazał najpierw "pojeździć" to podziękowałem i pojechałem....muszę znaleźć kogoś bardziej konkretnego.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...