Skocz do zawartości

Simon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

zupelnie nie rozumiem o co tyle krzyku?

smugi kondensacyjne to normalna sprawa jesli ktos zna podstawy chmii i fizyki.

paliwo lotnicze spalajac sie daje miedzy innymi wode w postaci pary wodnej a ta w niskich temperaturach skrapla sie i tworzy nic innego jak chmure. jak jest odpowiednia temperatura i wilgotnoc to chmura taka przetrwa dlugo a jak nieodpowiednia to szybko znika... zupelnie jak chmury tworzace sie naturalnie...

co w tym dziwnego/mistycznego/niesamowitego/niezwyklego?

akcja kolescia z Jasnej Gory domagajacego sie od kancelarii premiera wyjasnien co to za samoloty i dlaczego dowodzi tylko zacofania typka... trzeba bylo sie uczyc a nie modlic to by wiedzial i inie zadawal glupich pytan :)

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie wszystkich, jestem całkiem nowy, zarejestrowałem się dosłownie przed kilkoma godzinami.

Te kilka godzin poświęciłem na przejrzenie tego tematu, choć pierwotnie nie lotnictwo było celem rejestracji, a raczej samochód (ooops) przepraszam - Samochód, tak jak Subaru.

 

OK, jednak do rzeczy, z zaciekawieniem przeczytałem wątek, zwracając szczególną uwagę na posty Simona. Z tego co zrozumiałem latałeś w Mińsku na Mig-29, miałbym w związku z tym pytanie do Ciebie, a w zasadzie kilka pytań, nie piszę tego na PW, ponieważ tematyka jest tak interesująca, że warto aby inni też poczytali sobie o tym co mnie interesuje.

 

Zaczynam i proszę o cierpliwość oraz wyrozumiałość, jeżeli nazwę coś nie tak, lotnictwo to moje hobby, a nie zawód :)

 

Kiedyś od znajomego który pracuje na lotnisku słyszałem historię o tym jak jeden z pilotów na samolocie Mig-29 połamał gałęzie, ponoć samolot wrócił nie uszkodzony ponieważ dokonał tego strumieniem powietrza zza silników. No właśnie czy słyszałeś o tym przypadku, jak to naprawdę było?

 

Kolejna sprawa, trochę "modeluję" i trafiłem kiedyś na fotki Miga po wypadnięciu z pasa bo pilot miał awarię i musiał zaraz po starcie sadzać maszynę z pełnymi bakami, przez co wypadł za pas i tam złapała go siatka, później okazało się, że musieli wymienić jeden statecznik, wymienili na inny kolor, bardziej zielony niż szary. Widziałem to na zdjęciu i chciałem zrobić taki model, ale ciekawi mnie co było przyczyną awarii.

 

Czy pilot ma możliwość ręcznego sterowania klapami wlotów powietrza?

 

Wiem też od znajomego, że kiedyś jeden z Migów lądował bez podwozia, czy to prawda?

 

Na jakimś forum ktoś pisał, że Mig ma bardzo duże przyśpieszenie podczas startu, w ile sekund łapie setkę?

 

OK, kończę, aby nie zniechęcać do dalszej "współpracy", zadawałem te pytania na innych forach, ale nie było nikogo, kto by znał na nie odpowiedzi. A tu skoro nadarzyła się okazja, to może naoczny świadek opowie jak naprawdę było, bo krąży wiele wersji tych zdarzeń.

 

Serdeczne dzięki za ewentualną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie czytałem, że te "łatki" to naspawana blacha. Zrobili to w miejscach gdzie pękały skrzydła, taki domowy sposób naprawy samolotu. Jak poszperasz w necie to znajdziesz na ten temat info, w odróżnieniu ode mnie, niestety nic nie wiem a Simon milczy.

 

Podejrzewam, że te historie, o które pytam, są wymyślone. Ten znajomy, którego wspomniałem w poprzednim poście był żołnierzem służby zasadniczej, pracował przy jakimś radarze, no i pewnie chłopaki wymyślali niestworzone rzeczy, a takim jak a przyszło wierzyć, szkoda, że nie można tego zweryfikować, bo co by nie mówić, brzmi to bardzo interesująco.

 

Poczekamy, może Simon wie coś więcej, no chyba, że obowiązuje Go tajemnica wojskowa. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...