Skocz do zawartości

Radio


kicor

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem Forestera z 2005 roku z silnikiem 2.0

Mam mały problem z odtwarzaczem płyt CD - płyta nie chce się wsunąć i wywala ERROR 99, doczytałem się już, że to problem ze zmieniarką...

 

Co polecacie z tym zrobić?

Czy warto kupować coś innego (jeśli tak to co?) i podmienić na własną rekę czy jednak jechać do kogoś kto się tym zajmuje...

może jest ktoś z Łodzi i podpowie ew. gdzie się udać

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był Kenwood 2DIN i padła w nim zmieniarka. Koszt naprawy (wymiany mechanizmu zmieniarki) to ok 1000zł co wydaje się kwotą absurdalną. Zdecydowałem się na włożenie Alpine CDE W235BT. Do kieszeni mieści się bez przeróbek, a kupując odpowiednie przejściówki udało się uruchomić sterowanie z kierownicy (nie działa tylko podgłaśnianie i głos pięknej Pani z navi  ale i tak jej nie słuchałem). Dźwięk jest nieporównywalnie lepszy nawet na seryjnych głośnikach, a cała muzyka zmieści się na pendrivie.

A wygląda to tak:

20170817_090641.jpg

20170817_090658.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest firma w ŁDZ na Woj. Polskiego 192 ( z tego co pamiętam Bartex czy jakoś tak ). Nie są tani ale ogarną.

Jak masz choćby minimalne pojęcie to dasz radę wymienić samemu. Najtrudniejsze jest zdjęcie plastików, tak żeby nie połamać i nie porysować. Jak chcesz się bawić dam Ci wszystko co mam w temacie tutoriali na priv...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kicor napisał:

Witajcie,

Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem Forestera z 2005 roku z silnikiem 2.0

Mam mały problem z odtwarzaczem płyt CD - płyta nie chce się wsunąć i wywala ERROR 99, doczytałem się już, że to problem ze zmieniarką...

 

Co polecacie z tym zrobić?

Czy warto kupować coś innego (jeśli tak to co?) i podmienić na własną rekę czy jednak jechać do kogoś kto się tym zajmuje...

może jest ktoś z Łodzi i podpowie ew. gdzie się udać

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi

 

Też niedawno wymieniłem na stację multimedialną (+ kamera cofania, rejestrator, światła dzienne z halogenami). Do tego nowe gwizdki i malutki subwoofer i już jest dużo lepiej. Tego oryginalnego nie warto naprawiać... Ja bym na Twoim miejscu jednak podjechał do firmy, która się tym zajmuje. Powiedz czego oczekujesz, wysłuchaj propozycji i zapytaj o cenę usługi. Warto dać komuś zarobić i mieć spokój, chyba że "ogarniasz" te tematy. ;-)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, gorion said:

1000zl to gruba przesada, poszukaj tutaj albo jeszcze lepiej na grupie FB. Sporo ludzi się tego pozbywa po upgradach audio i można znaleźć w pełni sprawne jednostki za 100-150zl. Choć jeśli nie masz nawigacji to można wymienić radio na zwykle, ale wtedy bez przeróbek traci się chyba sterowanie z kierownicy i subwoofer z tylu.

 

widzialem na allegro cale radio za 350 zl...trzeba tylko sprawdzic czy odtwarzacz cd dziala, fajnie bybylo jakby przyciski z kierownicy dzialaly... subwoofera poki co nie slysze, ale z drugiej strony na czym testowac skoro nie moge puscic swojej muzyki...

 

teraz mi tak przyszlo do glowy cos - czy mozna jakos podpiac kabel usb i przeciagnac go do schowka? wtedy moglbym zrezygnowac z plyt i miec wszystko na penie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gorion napisał:

1000zl to gruba przesada, poszukaj tutaj albo jeszcze lepiej na grupie FB. Sporo ludzi się tego pozbywa po upgradach audio i można znaleźć w pełni sprawne jednostki za 100-150zl. Choć jeśli nie masz nawigacji to można wymienić radio na zwykle, ale wtedy bez przeróbek traci się chyba sterowanie z kierownicy i subwoofer z tylu.

Przez długi czas próbowałem znaleźć kogoś kto naprawi mojego Kenwooda

subaru-gx806ef2

KENWOOD-gx806ef2

i jedyna firma która chciała to naprawić to Mikar. Samego lasera nikt się nie podjął wymienić, więc w grę wchodziła wymiana całego mechanizmu, a to wycenili na 1000zł. I tak się rozstałem z fabrycznym radiem.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jednak kup jakieś inne radio, które będzie miało CD MP3, AUX,  USB i takie inne - chyba lepiej na tym wyjdziesz. Seryjne możesz je odłożyć do pudełka i w razie ewentualniej sprzedaży dać kolejnemu właścicielowi, jak będzie narzekać na aftermarketowe radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz radio np. Pioneera do tego modul do obslugi przyciskow w kierownicy i wszystko dziala. Bedziesz mial lepiej grajace radio, usb, bluetooth czy co tam jeszcze chcesz i oczywiscie dzialajace sterowanie z kierownicy. Ja tak mam u siebie i wszystko super dobrze dziala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Grooby78 said:

Kupujesz radio np. Pioneera do tego modul do obslugi przyciskow w kierownicy i wszystko dziala. Bedziesz mial lepiej grajace radio, usb, bluetooth czy co tam jeszcze chcesz i oczywiscie dzialajace sterowanie z kierownicy. Ja tak mam u siebie i wszystko super dobrze dziala.

 

A moglbys podpowiedziec jaki masz model konkretnie? i ile cie to wynioslo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Pioneera AVH-270BT, kosztowal cos kolo 900 zl i modul do sterowania z kierownicy okolo 200 zl. Ja dodatkowo potrzebowalem ramke aby ladnie wszystko spasowac, koszt okolo 100 zl.

Gra to wszystko bardzo ladnie i jest wszystko co potrzeba:USB, Bluetooth, fajny ekran. Ja mam to zrobione w imprezie, ale z foresterem bedzie dokladnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...