Skocz do zawartości

Pomóżcie! Czy znacie ta SI GT ??


Scooby

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze chciałbym się przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy post na tym Forum!

 

A po drugie:

Chciałbym was prosić o pomoc. Właśnie jestem w trakcie finalizowania sprzedaży dotychczasowego auta... domyślacie się jakie ma być następne :D 8) .

 

Znalazłem następujące ogłoszenie:

na Gratka.pl

 

Ten sam samochód był również na Trader.pl, gdzie umieszczone były zdjęcia większe i lepszej jakości (załączam je w moim poscie).

 

Czy ktoś z Was zna ten egzemplarz? Jeśli tak, to oczywiście bardzo proszę o jakieś informacje! Taki zakup to nie mały wydatek i nie chciałbym od razu stanąć przed koniecznością wymiany mnóstwa części z powodu nabycia marnej sztuki... Dlatego pomóżcie mi dokonać słusznego wyboru :D !!

 

Dodam jeszcze, że:

1) cena pierwotnie wynosila 59000 zamiast 54000 ale samochód jest na sprzedaż od dość dawna, a więc cena została zmniejszona na zachęte :)

 

2) w ogłoszeniu na Trader.pl (na Gratce tego nie ma) była informacja, że auto jest bezwypadkowe... :?

I tu mam pierwsze wątpliwości: po pierwsze tablica z przodu - sprawia wrażenie porządnie obitej. Po drugie - nie ma informacji o poduszkach powietrznych, a w MY99 powinny być dwie (chodzi mi pp pasażera, bo jak widać na zdjęciu pp kierowcy nie ma - inna kierownica). I po trzecie: o ile mnie wzrok nie myli, to w zderzaku nie ma spryskiwaczy reflektorów... czyżby to był nowy zderzak po wypadku, a o spryskiwaczach ktoś, że tak powiem zapomniał :? ?

 

3) samochód stoi w komisie Car-Cross w Krakowie... może ktoś go przypadkiem oglądał... ??

 

Uuf, troszkę się rozpisałem... Mam nadzieję, że długość posta nie spowodowała, że zasneliście w połowie i znajdzie się ktoś kto mi pomoże.

 

Pozdrawiam, licząc iż niedługo z Waszą pomocą dołącze do grona posiadaczy "Jedynej Słusznej Marki" w najlepszej jej odmianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolejnego przedstawiciela Pyrlandii :)

 

z tego co wyczytalem w komentarzach kolegow na klubie subaru, to ten egzemplarz mial juz "bliskie spotkania" z inna materia - twarda i duza gabarytami. Zapewne podpowiedza Ci wiecej - natomiast komputerowe badanie plyty podlogowej i pomiar powloki lakierniczej oraz wizyta w ASo Subaru powinny Ci duzo powiedziec. Koszt takich zabiegow nie jest olbrzymi (jakies 300 PLN lacznie) a bedziesz pewny, ze samochod ma naped na 4, a nie zostawia 4 slady na prostej.

Pozdrawiam

Szymon vel pumex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolejnego przedstawiciela Pyrlandii

 

Miło mi :D .

Szkoda tylko, że u nas w sumie niewiele sie Subaru widuje na ulicach...

 

z tego co wyczytalem w komentarzach kolegow na klubie subaru, to ten egzemplarz mial juz "bliskie spotkania" z inna materia - twarda i duza gabarytami. Zapewne podpowiedza Ci wiecej

 

Niestety nie jestem członkiem Klubu Subaru, dlatego bardzo liczę, że któryś z klubowiczów obecnych na tym Forum podzieli się ze mną tymi informacjami.

 

natomiast komputerowe badanie plyty podlogowej i pomiar powloki lakierniczej oraz wizyta w ASo Subaru powinny Ci duzo powiedziec

 

Przejażdżka do ASO to z pewnością będzie mój pierwszy krok.

Czy w ASO dokonam wspomnianych prze Ciebie badań czy należy szukać gdzie indziej?

Może ktoś z Krakowa mógłby polecić jakieś ewentualne inne dobre miejsce...??

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiscie Poznan nie obfituje w Subaraki :) moj czasem tam zawita - no i jest caly czas na rejestracji "PO" :)

 

Badanie plyty podlogowej mozesz zrobic w niektorych, lepiej wyposazonych warsztatach blacharsko-lakierniczych - i to niekoniecznie Subaru. Musza tylko posiadac odpowiednie dane w komputerze. No i przy okazji badanie lakieru tez mozesz zrobic za jednym zamachem. Zreszta - badanie lakieru bylo tematem innego topic'u:

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=100244

 

Pozdrawiam

i oczekuje kolejnego Subaru z poznanska rejestracja.

Szymon

 

P.S. Na www.klubsubaru.pl w dziale gielda byl "na ofercie" ladny GT MY98 - w doskonalym stanie. Przymierzalem sie do zakupu, ale chwilowo ze wzgledow ekonomicznych musialem z zalem odpuscic. Zainteresuj sie tym samochodem - moze jest jeszcze dostepny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał! Czyli niestety jest tak jak się spodziewałem :cry:

Ale jeśli ktoś jeszcze mógłby coś więcej na temat tego auta powiedzieć... coś w stylu: "odpuść sobie" albo "nie jest tak źle jak wygląda" :wink:

 

Skoro już zacząłem Was męczyć, to będe konsekwentny... aż do skutku :) :

czy ktoś może powiedzieć coś o tym aucie...?? Dołączam jedyną fotke jaką komis udostępnił :roll: Ale już poprosiłem o więcej :)

 

Gdyby to było gdzieś bliżej Poznania, to bym wam głowy nie zawracał tym wszystkim. Ale nie uśmiecha mi się jechać kilkaset kilometrów do Krakowa i trafić na przysłowiową minę :) jeśli można spróbować tego uniknąć...

 

Teoretycznie niebite, może warto sprawdzić

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=22475545

Dzięki Os_! Skontaktuję się z właścicielem i spróbuję się czegoś dowiedzieć.

Chociaż muszę przyznać, że ubzdurałem sobie, że moje Subaru będzie niebieskie :wink:

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja kupowałem autko koniecznie chciałem mieć Legacy rocznik 95-96 w sedanie, no i trafiła się tylko jedna sztuka po przejsciach to sobie odpuściłem, niestety Legacy jest w śladowych ilościach i jeszcze nikt nie chce sprzedawać, dlatego kupiłem Vectre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, Impreza rządzi się innymi prawami, jest to samochód kultowy, a Legace no niestety cło robi swoje i kosztuje ile kosztuje, zarówno na pierwotnym jak i wtórnym rynku. W porównaniu z konkurencją kosztuje ciut za dużo i stąd tak mała podaż tych samochodów i ciągnąc dalej ten wątek Ci co już je mają nie uzyskają przy odsprzedaży zadawalającej ceny i nie sprzedają - koło się zamyka.

 

A Impreza, co z tego że ma gołe blachy na wewnętrznej stronie klapy bagażnika ( w samochodzie za 150000 PLN :shock: ) i tak ją kupią bo przecież dzięki temu mniej waży :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Impreze tą co w topicu to podzielam zdanie kolegów forumowiczów. Myśle też że w tym aspekcie SIP mógłby ci pomóc albo szanowny nasz Dyrektor. Z tego co wiem to być może nawet SIP będzie pomagał chętnym na zakup używanego subaraka. Mają w planach, ale głowy nie dam za to, przywożenie do Polski używanych Subaraków z zachodu, a tam naprawde można znaleźć niezłe okazy. Ostatnio nawet widziałem w Holandii do kupienia Impreze GT '99 z przebiegiem 34 tys. za około 40tys złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bym zapomniał, może oglądnij też auta które są na stronie:

 

http://www.subaru.pl/subaru_oferta.html

 

Może tam coś dla siebie znajdziesz a auta które są tam wystawiane, moim zdaniem można łatwo sprawdzić. Jak coś to chętnie pomoge jako mieszkaniec Krakowa i częsty bywalec w SIP.

 

:wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dzięki wszystkim za odzew :)

"Tytułową" Impreze sobie oczywiście odpuszczam...

 

Z tego co wiem to być może nawet SIP będzie pomagał chętnym na zakup używanego subaraka. Mają w planach, ale głowy nie dam za to, przywożenie do Polski używanych Subaraków z zachodu

Jeśli to miałaby być prawda, to zamierzam być pierwszym, który skorzysta :D .

A może Szanowna Dyrekcja uchyli rąbka tajemnicy i skomentuje tą wypowiedź... Tymbardziej, że jeden chętny już jest :D

 

A bym zapomniał, może oglądnij też auta które są na stronie

Dzięki! Sprawdzam tą (i inne) strone regularnie szukając czegoś na co mógłbym sobie pozwolić.

 

Jak coś to chętnie pomoge jako mieszkaniec Krakowa i częsty bywalec w SIP

Oczywiście chętnie skorzystam :twisted:

 

no wlasnie, uniowstapienie tuz tuz, a wtedy, o ile nic genialnego nasi kochani poslowie-panowie nie wymysla na rynku powinno pojawic sie sporo swietnie utrzymanych aut do kupienia za relatywnie smiesznie pieniadze, moze warto by wiec sie wstrzymac ??

Fakt. Oczywiście jestem gotowy zaczekać. Nie mam zamiaru kupować "na siłę". Kupię dopiero wtedy, jak znajdę coś przyzwoitego.

Chociaż muszę przyznać, że trudno wytrzymać... szczególnie gdy moje autko już praktycznie sprzedane. Ale emocje bywają złym doradcą, szczególnie jeśli chodzi o kupno auta, dlatego dobrze, że wylaliście na mnie kubeł zimnej wody odnośnie tytułowej imprezy, bo już byłem gotowy jechać do Krakowa ją oglądać... :roll:

 

Oby tylko po 01.05 przepisy rzeczywiście były w miarę korzystne, bo znając talent miłościwie nam panujących tzw. "reprezentantów Narodu", to mogą jeszcze coś wywinąć...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To r98 w srebrze z http://www.klubsubaru.pl/gielda.asp jest bardzo ok.

 

 

no wlasnie, uniowstapienie tuz tuz, a wtedy, o ile nic genialnego nasi kochani poslowie-panowie nie wymysla na rynku powinno pojawic sie sporo swietnie utrzymanych aut do kupienia za relatywnie smiesznie pieniadze, moze warto by wiec sie wstrzymac ??

 

a skąd one tak się mają pojawić? Bo w mobile de to ceny wcale nic niższe a jak ruszą Polaczki na zakup to powinny wzrosnąć a przyprowadzenie zawsze kosztuje więc ... jestem sceptycznie nastawiony do tych wielkich obniżek po 1 maja na auta poniżej 9 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Po wejściu do Unii istotnie otworzą się nowe możliwości.

Ponieważ nie należy niestety oczekiwać, że od początku wszystko będzie "grało" upłynie zapewne trochę czasu, zanim będziemy mogli faktycznie oferować samochody używane (musimy jeszcze wyjaśnić wiele kwestii prawnych). Niemniej planujemy wprowadzenie do oferty także samochodów używanych sprowadzanych z D. Naszym celem nie będzie jednak sprowadzanie "jak najtaniej", lecz "jak najlepiej".

 

Łączę pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu do Unii istotnie otworzą się nowe możliwości.

Ponieważ nie należy niestety oczekiwać, że od początku wszystko będzie "grało" upłynie zapewne trochę czasu, zanim będziemy mogli faktycznie oferować samochody używane (musimy jeszcze wyjaśnić wiele kwestii prawnych). Niemniej planujemy wprowadzenie do oferty także samochodów używanych sprowadzanych z D. Naszym celem nie będzie jednak sprowadzanie "jak najtaniej", lecz "jak najlepiej".

 

Łączę pozdrowienia

 

to ja już się zapisuje w kolejke na Legacy rocznik 93 - 94, silnik 2.0 Turbo :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...