Skocz do zawartości

"To nie ja byłam Ewą (la la la)"


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko osoba, która nie ma zielonego pojęcia o komputerach może powiedzieć, że udostępniłem jakieś dane.

 

moze i nie mam zielonego pojecia ale widzialem co robi nasz firmowy informatyk dzieki znajomosci IP i mi to wystarcza

 

To nie tak. Informatyk to cwana gadzina, wmawia wam różne rzeczy i pokazuje tricki tylko po to, żeby pokazać, jak jest potrzebny. Uwalnia was od problemów, o których istnieniu nie mieliście pojęcia. A tak naprawdę to oni (informatycy) siedzą w tej swojej kanciapie, żrą pizzę, piją sprite i łupią w Quake III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

...

 

I tu się przyznaję, że o tym nie pomyślałem.

 

....

 

Martwi mnie to że nie pomyślałeś....

Przed upublicznieniem tych danych należało mnie na PW poinformować, że chcesz to zrobić, że jestem w gronie podejrzanych i że podasz moje IP z którego pisze albo ewentualnie wpiszesz nick. Jak myślisz dlaczego nie mam w opisie miejscowości zamieszkania, dlaczego z wszystkich zdjęciach na których jest moje auto usuwam numer rejestracyjny. Dlaczego w profilu niemam firmowego e-maila....

 

Już trochę ochłonąłem i jedyne co mi jeszcze w głowie szumi to takie powiedzenie “Po nazwisku to po pysku”

 

Co do Zbigniewa B., nikomu nie groził, nie pisał też że np. się powiesi. Jedyne co robi to pisze głupoty i dostarcza rozrywki. Wiec to nie powód do upubliczniania jego danych i publicznego linczu nad nim. Jeżeli rzeczywiście piszę to ktoś z forum to może zgodnie z regulaminem dostać czerwony pasek za używanie dwóch nicków. Lub po mordzie jak by pozwolił sobie na jakieś nie wybredne wycieczki osobiste. Chyba założę Fan Club Zbinia, bo robi wszystkich jak che :)

 

P.S. Proszę prze edytuj posty w których widnieją namiary na moją firmę, na razie tak po dobroci bo Cie lubię.

P.S. Po prostu nie che, aby ktoś mi odkręcił np. przednią atrapę jak mu będzie szkoda 380 zł na nawą z parkingu pod firmą z mojego WRXsa....

P.S. I radze sie spytać innych podejrzanych z “listy Przemqa” czy ich bawi szukanie winnych wzorem tego co robi obecna nasza władza.

P.S. Dobrze że miałem robotę i obrazu nie odpisałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... a przed wysłaniem tego o procesach długo się zastanawiałam, czy nie narobię zamętu.

Intakwrx, oczywiście to, że te dane zostały odkryte za pomocą IP nie jest ok, ale wynika to z tego o czym pisze Przemeq - nie zostały ukryte podczas rejestracji/podłączania i każdy kto zobaczy Twoje IP może je poznać. Podobnie każdy kto sprawdzi "whois" o Twojej stronie. Ktoś, kto jest za to odpowiedzialny w Twojej firmie powinien się tym zająć, skoro nie chcesz być widoczny, bo zostawiasz po sobie ślad i tym samym namiary wszędzie gdzie zajrzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo na tym ale wydaje mi się, że adres IP każdego zalogowanego użytkownika można bardzo łatwo sprawdzić (nie trzeba być modem) wystarczy trochę wiedzy.

A Barbie ma rację - nie chcesz żeby ktoś znał twoje dane - nie umieszczaj ich w sieci.

Moje dane firmowe w NASKu są za to bardzo interesujące bo dawno nieaktualne... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... a przed wysłaniem tego o procesach długo się zastanawiałam, czy nie narobię zamętu.

Intakwrx, oczywiście to, że te dane zostały odkryte za pomocą IP nie jest ok, ale wynika to z tego o czym pisze Przemeq - nie zostały ukryte podczas rejestracji/podłączania i każdy kto zobaczy Twoje IP może je poznać. Podobnie każdy kto sprawdzi "whois" o Twojej stronie. Ktoś, kto jest za to odpowiedzialny w Twojej firmie powinien się tym zająć, skoro nie chcesz być widoczny, bo zostawiasz po sobie ślad i tym samym namiary wszędzie gdzie zajrzysz.

 

Moja firma prowadzi działalności handlowa a nie przestępczą. Jak na danym IP dokonasz przestępczego procederu to ci zastrzeżenie danych nawet nie pomoże jak u verta. Wpisz w Google mojego nicka tez ci nic nie powie... mimo że... no ale to wiedza tylko znajomi....

 

Robisz rezerwacje w knajpie, podając swój telefon. Impreza sie rozkręca pijesz alkohol, bawisz sie coraz lepiej. Dookoła pełno facetów. Na szczęście nie znajomi i bawisz sie bardzo swobodnie. Po urwaniu filmu kończysz striptizem na scenie. Po czym jeden dżentelmenów cie porywa do taksówki ratując sytuacje zawożąc grzecznie do domu... . Wszystko by sie dobrze skończyło i twoje uzewnętrznianie swoich wewnętrznych skrywanych potrzeb by dalej zostało tam gdzie jego miejsce w niepamięci, tylko ! Po twoim wyjęci właściciel lokalu krzyczy ! Kto chce numer do tej dziwki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IP każdego zalogowanego użytkownika można bardzo łatwo sprawdzić

można sprawdzić też i niezalogowanego. nie chodzi o to czy się da, chodzi o publiczne podawanie tej informacji.

Że namieszałam wiem, bardzo przepraszam jeśli komuś zrobiłam krzywdę.

Zajmuję się takimi rzeczami dzień w dzień i dlatego z tym wyskoczyłam. Mamy 2 mln użytkowników na forum i wszyscy myślą, że nikt nie wie kim są, bo się nie przedstawili. Kiedy ktoś poda czyjeś IP robi się cyrk nie z tej ziemi. Dlatego na widok tego obrazka napisałam to, co napisałam. Może nie powinnam :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na danym IP dokonasz przestępczego procederu to ci zastrzeżenie danych nawet nie pomoże jak u verta

Oczywiście, że nie, ale tu nie o przestępczych działaniach, tylko o Twojej anonimowości piszemy. Nie zastrzegając tych danych zostawiasz swoje namiary na każdej stronie którą odwiedzasz, w każdym mailu, w komunikatorach - wszędzie. Jeśli nie chcesz by znały je niepowołane osoby, musisz je zastrzec.

 

PS Ad:

Robisz rezerwacje w knajpie, podając swój telefon. Impreza sie rozkręca pijesz alkohol, bawisz sie coraz lepiej.

Nie piję, prowadzę. Zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie zastrzegając tych danych zostawiasz swoje namiary na każdej stronie którą odwiedzasz, w każdym mailu, w komunikatorach - wszędzie. Jeśli nie chcesz by znały je niepowołane osoby, musisz je zastrzec.

 

Tak samo jak ja, na mieście nie rozpowiadam jakie zdjęcia prosił mnie pewien duchowny np. abym mu odzyskał z uszkodzonego dysku, tak samo Admin Forum, dla mnie jest jak spowiednik...., a nie klepidupa.... no chyba że dojdzie do przestępstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdzie Włochaty.... zawsze tu był ... nawet jak do Japonii go zesłali ...

 

włochaty na konsultacjach u prawnika :cool:

 

 

e pewnie dziewoje (czy co tam innego) podrywa na miescie, piatek dzisiaj :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Zbigniewa B., nikomu nie groził, nie pisał też że np. się powiesi. Jedyne co robi to pisze głupoty i dostarcza rozrywki. Wiec to nie powód do upubliczniania jego danych i publicznego linczu nad nim.

 

Zapomniałeś o jego prostackiej próbie z podaniem mojego numeru gg. Mimo, że była tak głupia to kilka osób się nabrało i zaczęło mnie oskarżać, za co mnie w większości do dzisiaj nie przeprosili. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że była tak głupia to kilka osób się nabrało i zaczęło mnie oskarżać, za co mnie w większości do dzisiaj nie przeprosili. :roll:

 

Przepraszam.

 

Musisz Witak mocno przytulić :P

 

P.S. Nie ma chyba żadnego z Gestachlopców na FORUM ??? No to może zaszalejemy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, trochę więcej wnikliwości przy czytaniu postów... :roll:

Chrzańcie te IP, przeczytajcie sobie posty Zbysia, szczególnie te ciut dłuższe i nie patrzcie na nika. I komu można je idealnie dopasować? No przecież styl wypowiadania się jest tak charakterystyczny, że bardziej już nie można... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, trochę więcej wnikliwości przy czytaniu postów... :roll:

Chrzańcie te IP, przeczytajcie sobie posty Zbysia, szczególnie te ciut dłuższe i nie patrzcie na nika. I komu można je idealnie dopasować? No przecież styl wypowiadania się jest tak charakterystyczny, że bardziej już nie można... :twisted:

 

Zróbmy z żute na badanie profilu psychologicznego tego świra ! :)

 

P.S szczególnie te pierwsze :)

P.S. Przyznać sie kto przeczytał wszystkie jego ostatnio posty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItek, Synuś , choć przytulę Cię, zbłądziłem Ci ja :D
Nie wiem czy ja chcę, żebyś mnie przytulał. W końcu jesteś na liście Przemqsteina :roll:

 

:razz:

 

Musisz Witak mocno przytulić :P

 

To ktoś z twojej rodziny? Też się kończy na "-tak"

 

 

No to może zaszalejemy :P

Możemy w CS'a, ale nie dzisiaj. :wink:

 

 

EDIT:

Ech, trochę więcej wnikliwości przy czytaniu postów... :roll:

Chrzańcie te IP, przeczytajcie sobie posty Zbysia, szczególnie te ciut dłuższe i nie patrzcie na nika. I komu można je idealnie dopasować? No przecież styl wypowiadania się jest tak charakterystyczny, że bardziej już nie można... :twisted:

 

Czy osoba o której myślisz jest na liście Przemqsteina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intak - oczywiście usunę te wszystkie informacje, a Ty zadbaj o to, by usunął je NASK.

 

Chcę, byś wiedział jedno: ustalenie danych na podstawie IP nie wymagało znania ani Ciebie, ani bytności na tym forum, ani tym bardziej bycia modem. Internet jest skonstruowany tak, że za każdą nazwą opisową - typu www.subaru.pl, a więc nazwą łatwą do zapamiętania dla człowieka, stoi adres IP, czy tego chcemy, czy nie. DNS tłumaczy jedno na drugie. Serwery DNS prowadzone są przez takie firmy/organizacje, jak NASK, które - jeśli nie ukryjesz informacji - podadzą je w internecie. Innymi słowy: istnienie strony internetowej Twojej firmy, umieszczonej przez Twoją firmę pod określonym adresem, jest wystarczającym warunkiem na ustalenie tego, co ustaliłem. A musisz wiedzieć, że w internecie są miliony osób, które nawet z nudów bawią się serwisami typu whois.

 

I teraz dalej: tak się złożyło, że bezpieczeństwem systemów zajmuję się zawodowo - dla mnie ustalenie tych danych, to jest po prostu elementarz. Nota bene na tym właśnie w głównej mierze polega coś, co nazywamy hackingiem - gros informacji, potrzebnych do 'włamania' fruwa gdzieś po sieci. Sztuka to je zebrać, a potem odpowienio wykorzystać. Na przykład dzwoniąc pod numer telefonu, który umieściłeś w NASK-u, podać się naiwnemu użytkownikowi za admina, powiedzieć, że prowadzony jest maintenance systemów, rzucić paroma niezrozumiałymi dla normalnego śmiertelnika terminami i poprosić o reset hasła do sytemu.

 

Jeśli chcesz, albo ktoś inny chce się dowiedzieć coś więcej na ten temat i podobne, zapraszam na konferencję 23 stycznia, na której będę mówił o czymś takim. Więcej informacji, w tym informacja o mojej prezentacji - tu:

 

http://www.computerworld.pl/konferencje ... .html#p458

http://www.computerworld.pl/konferencje ... genda.html

 

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq,

1. W ktorym miejscu na forum SIP zwykly user moze zobaczyc IP, z ktorego inny user pisze? pytam, bo nie wiem.

2. Mysle, ze IntakowiWRX chodzi o to, ze skojarzyles jego (IntakaWRX) z jego firma . Firma nie ma interesu w tym, zeby byc anonimowa. IntakWRX moze wlasnie tego chce (...zeby przecietny i nieznany jemu user forum nie mial takich danych).

Niestety wczoraj nie zauwazylem czy IntakWRX laczy sie z firmowego IP z forum, czy zupelnie innego.

3. Te miliony bawiace sie whois'em to pewno jakis 1% surfujacych w sieci. Ty podajac IP podales je wlasnie tym, ktorzy w zyciu by nie wpadli zeby grzebac po IP.

4. Nie mowmy o hackerach, bo ci (hackerzy) zlamia phpBB, gwizdna wszystkie hasla, poogladaja IP i narobia burdelu kiedy tylko beda chciec. Zwykly user dalej tego nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...