Skocz do zawartości

Kino domowe


Leszek

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dobrego kina domowego. Ktoś mi polecał Linn-a i Bose,wcześniej polecano mi Pionieera, ma ktos może dobry sprawdzony system. Żeby dobrze grało na filmie i muzy można było posłuchać

 

ja mam amplituner i DVD Yamahy + glosniki Eltaxa do tego Sony Bravie KDLv2500 i dla mnie jest fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... no nie da się odpowiedzieć na tak zadane pytanie.

Co to znaczy kino domowe?

Chodzi Ci o zestaw amplituner + glosniki, same glosniki, zestaw z telewizorem??

 

Co do wyboru sprzętu grającego. Jak piszesz, że i do filmu i do muzyki to potrzebujesz na pewno dobrych głośników.

 

Polecana przeze mnie metoda wyboru..

Zabrać ze sobą ulubiony film na DVD i ulubioną muzykę na CD i wybrać się do salonu muzycznego (porządnego). Tam zacząć wydziwiać.

 

Poprosić o włączenie tych płyt na jednym amplitunerze i kilku zestawach kolum. Wybrać najbardziej odpowiadające..

Następnie do tych samych kolumn podłączać różne amplitunery i zobaczyć, który najbardziej odpowiada. Trochę zamieszania, ale...

 

No chyba, że chodzi o to zeby bylo tylko glosno.

Wszystko zależy ile chcesz na to wydać i jakie są twoje oczekiwania i ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino domowe które ma służyć do słuchania muzyki to bardzo ciężka sprawa. Najważniejsze tutaj są głośniki z górnej półki i amplituner który ma obsługę DTS, Dolby i PCM. Jeśli jesteś osobą która zadowoli się dzwiękiem dobrej jakości to zestaw 5.1 Pionnera, Sony który kosztuje około 3-4 tys wystarczy. Jeśli jesteś audiofilem i lubisz dzwięk najwyższej klasy to Bose, Denon, Onkyo, Harman, Marantz, Yamaha ze wszystkimi opcjami plus funkcje dzwięku THX. Do takiego amplitunera należy dokupić odpowiedniej jakości głośniki oraz odpowiednie przewody (koszt łączny powyżej 10tys zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo ogarnia - miałem. Teraz mam denona (DVD i amplituner z tej wyższej półki :cool:) i gra fajnie, ale delikatniej, od onkyo.

 

Jeśli miałbym komuś polecać coś za hi-fi'owe (=nieaudiofilskie) pieniądze i z gwarantowaną jakością - poleciłbym onkyo. Co do głośników - sam musisz posłuchać. Jedni wolą dźwięk bardziej miękki, inni bardziej chirurgiczny, jeszcze inni nawalające basy. Tu również onkyo może być wyborem, może yamaha.

 

Do marek bardziej supermarketowych - sony, pioneer itp. nie mam przekonania i nawet bym nie próbował o nie zahaczać w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemq

Skoro już mówimy o "supermarketowych" markach, to dla mnie głośniki Yamaha, czy Onkyo to właśnie coś takiego, bo one są tylko do sprzedawania w zestawach. Te firmy nie są poważnymi producentami głośników.

Jeśli chodzi o głośniki to brałbym pod uwagę firmy: B&W, JBL, ... no jeszcze parę innych się znajdzie.

A za bardziej pasztetowe pieniądze to mogę polecić Koda (ale tylko głośniki i nic więcej).

 

A.. i amplitunet taż ma wpływ na barwę dzwięku.. Mi akurat spośród Denon, Onkyo, Yamaha najbardziej odpowiada ten pierwszy, ale to kwestia ucha i gustu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem lekkim audiofilem, lubię czysty dźwięk, mam kumpla mega audiofila i u niego się nasłuchałem jak duża może być różnica między rzeczami do 10 tys a powyżej 10 na przykład. Telewizor mam więc szukam odtwarzacza CD, DVD amplitunera i głośników.

Kolega audiofil poleca mi firmę Linn, zna ktoś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u niego się nasłuchałem jak duża może być różnica między rzeczami do 10 tys a powyżej 10 na przykład.

Ale slyszałeś różnicę, czy słyszałeś o różnicy? ;)

 

Kolega audiofil poleca mi firmę Linn, zna ktoś może?

Za wysokie progi na moje nogi.. 2000 funciaków za odtwarzacz DVD to jeszcze nie ta półka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Nokia (prod. ok 1995r.) + DVD LG + wzmacniacz Radmor (prod. ok 1975r.) + głośniki Unitra (wymieniane bebechy pod koniec lat '90). Wszystko razem warte moooooże 1,5 tys (w tym DVD 1000 :mrgreen: ).I nikomu na razie nie udało się mnie przekonać, że warto ten sprzęt wymienić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sluchania muzyki potrzebne sa tylko dwa glosniki (malo jest plyt nagranych w 5.1), dlatego kupilbym zestaw glosnikowy z duzymi, podlogowymi glosnikami glownymi i malymi satelitami, ale uzywajacymi driverow z tej samej rodziny (przynajmniej wysokie tony). Lepiej kupic duze glosniki, zeby nie trzeba bylo za duzo podpierac sie subwooferem, bo to ciezko zgrac razem zeby dobrze odtwarzalo muzyke. Yamaha robi dobre wzmacniacze, te od $500 w gore.

Unikac firm od marketingu, typu Bose. Dobrze poszukac bo czasem mozna kupic Marantz'a w obudowie Denon, za pol ceny tego pierwszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego kina domowego. Ktoś mi polecał Linn-a i Bose,wcześniej polecano mi Pionieera, ma ktos może dobry sprawdzony system. Żeby dobrze grało na filmie i muzy można było posłuchać

 

Z czystym sumieniem mogę polecić budżetowy zestaw głośników KEFa do kina domowego:

http://www.q21.pl/go/_info/?id=1100

 

i nie daj się zwieść temu, jak niepoważnie wyglądają te głosniki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego kina domowego. Ktoś mi polecał Linn-a i Bose,wcześniej polecano mi Pionieera, ma ktos może dobry sprawdzony system. Żeby dobrze grało na filmie i muzy można było posłuchać

 

jako pasztet polece Ci Marantz'a (bo sam sie takim bawie - plus customowe glosniki robione i strojone pode mnie :mrgreen: )

 

ale jezeli masz troche wiecej pieniedzy na zbyciu to H&K na glosnikach B&W

 

do tego jeszcze polecam glosniki JAMO - tylko nie te z markieta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn to juz niezle polka :wink: Nie wiem czemu ktos wczesniej pisal ze marantz paszteciarski a harman to wypas. Generalnie to podobnie popularne zestawy, do kupienia w kazdym MM. Jak i yamahy, onkya czy inne demony

 

Koniecznie trzeba posluchac samemu i poswiecic na to sporo czasu. Najpierw oczywiscie najlepiej poszukaj opinii w necie, wybierz to co miesci sie w granicach cenowych (jakies musisz miec, kazdy musi :mrgreen: ) i idz sluchac. Uslyszysz roznice w salonie, a jak kupisz slabe to pewnie w Twoim salonie zaczna w czasem razic.

A wiecej wiadomosci proponuje z forum hi-fi / (ołdżizus!) audiofilskiego na audiostereo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...