Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

to może ja was pogodzę nad dyskusja czy iOS czy android lepszy , mam HTC Touch Pro na Windowsie mobilu 6.1 który ma już prawie 5 lat i śmiga do dnia dzisiejszego , używam go do nawigacji (wgrana najnowsza auto mapa ) gdy jeżdżę rowerem bo Galaxy Note jest za duży i nie mam pokrowca na niego do mocowania na rowerze. A tak na poważnie teraz to niestety lub stety Android zaczyna wypierać z rynku iphona z iOS wkładając swoje systemy nawet do nawigacji samochodowej . A to że ceny iphona są tak wygórowane to dlatego ze mają taką politykę jak Lacoste o ile znacie historie i początki tej firmy a jeśli nie to zapraszam do lektury lub filmu dokumentalnego (czasami jest na BBC puszczany) o powstaniu tej firmy. To samo jest z Aple dobra reklama i nacisk na klienta z dzianym portfelem oraz przekonanie że to wybrana marka niedostępna dla zwykłego kowalskiego zrobiło swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

narazie ladowanie bezprzewodowe mozna potraktowac jako nie do konca dopracowana ciekawostke.

 

w lumii dziala swietnie, wiec nie wiem w czym problem. wiadomo, ze jak telefon lezy i sie laduje, kiedy wezmiesz go do lapy to przestanie.. ale nie bawisz sie w kable-srable.... kladziesz telefon na poduszce i masz spokoj...

 

Taaaa po tym jak się zaprzyjaźniłem bardzo z Galaxy kontakt z Iphonem to jakaś katastrofa... nic nie mogę zrobić bez podania haseł, loginów, numerów kart kredytowych, zaraz zdjęcie pośladów będę musiał wysłać... wszędzie tylko płać, sklepy, kupowanie, synchronizuj, łącz, scalaj...

dokladnie tak jak piszesz... moja ma iP4s i tez juz ma go dosc po tym jak jej dalem swoja L800 na caly dzien ...

 

ale sekciara pozostanie, bo chocby musiala podac haslo do dzwonienia to nie.. ma iPhone i jest lans... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo padnę... tam gdzie normalnie rozmawiam z Samsunga, Iszit nawet nie wybiera numeru :huh: Plan choćby tylko rozmawiania z tego wynalazku również nie wypali :biglol: 2 lata się opierałem, byłem jedyny z BB w firmie ale mnie zmusili do tej zgnilizny... przynajmniej będę często nieosiągalny :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo padnę... tam gdzie normalnie rozmawiam z Samsunga, Iszit nawet nie wybiera numeru :huh: Plan choćby tylko rozmawiania z tego wynalazku również nie wypali :biglol: 2 lata się opierałem, byłem jedyny z BB w firmie ale mnie zmusili do tej zgnilizny... przynajmniej będę często nieosiągalny :yahoo:

A u jakiego operatora masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu bajka
Bajki to ludziom opowiadają i jak już wywalą kasę to co mają powiedzieć.... może z czasem będzie lepiej. Z Ipadem się dogadałem i jest ok.

 

A u jakiego operatora masz?
T-mobile oba telefony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akurat artykuł o wspieraniu przez Androida starszych modeli telefonów

Nie wiem w czym problem, jak ktoś Nexusa używa to nie ma kłopotów z trzymaniem się świeżego systemu:

http://en.wikipedia.org/wiki/Google_Nexus

Jeżeli ktoś wybrał Androida z nakładkami innych producentów i na dodatek od któregoś z operatorów, to niestety ma większy problem - musi czekać na ich litość we wsparciu czegoś starszego niż 6 miesięcy, a to jakby nie jest im na rękę. Mimo kilku prób Google okazało się za cienkie by dyktować warunki operatorom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo padnę... tam gdzie normalnie rozmawiam z Samsunga, Iszit nawet nie wybiera numeru :huh: Plan choćby tylko rozmawiania z tego wynalazku również nie wypali :biglol: 2 lata się opierałem, byłem jedyny z BB w firmie ale mnie zmusili do tej zgnilizny... przynajmniej będę często nieosiągalny :yahoo:

o to to to, mam kolejnego srajfona i nigdy więcej, zasięg franca cały czas traci gdzie bb mam wszystki kreski, ale znów przesiadam się na bb bo za te pieniądze to nie ma większego dziadostwa, za tą kasę to mam samsunga nota II gdzie telefon robi taki przeciąg że ta marna 5 może tylko stać z boku, ale z ipada i macbooka jestem zadowolony żeby nie było

 

to może ja was pogodzę nad dyskusja czy iOS czy android lepszy , mam HTC Touch Pro na Windowsie mobilu 6.1 który ma już prawie 5 lat i śmiga do dnia dzisiejszego , używam go do nawigacji (wgrana najnowsza auto mapa ) gdy jeżdżę rowerem bo Galaxy Note jest za duży i nie mam pokrowca na niego do mocowania na rowerze. A tak na poważnie teraz to niestety lub stety Android zaczyna wypierać z rynku iphona z iOS wkładając swoje systemy nawet do nawigacji samochodowej . A to że ceny iphona są tak wygórowane to dlatego ze mają taką politykę jak Lacoste o ile znacie historie i początki tej firmy a jeśli nie to zapraszam do lektury lub filmu dokumentalnego (czasami jest na BBC puszczany) o powstaniu tej firmy. To samo jest z Aple dobra reklama i nacisk na klienta z dzianym portfelem oraz przekonanie że to wybrana marka niedostępna dla zwykłego kowalskiego zrobiło swoje.

ale to już przemija, nawet w stanach jest wyraźny spadek sprzedaży w stosunku do samsunga, jeszcze te żenujące pozwy i zakazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra reklama i nacisk na klienta z dzianym portfelem oraz przekonanie że to wybrana marka niedostępna dla zwykłego kowalskiego zrobiło swoje.

to jest zawsze najlepsza reklama... kazdy chce miec cos wyjatkowego i niedostepnego dla innych w jego przekonaniu...

a najbardziej podatne na to sa kobiety... wystarczy popatrzec ile kasy potrafia wydac na kiecki, buty czy zabawki opatrzone odpowiednia metka i cena...

 

podobno ostatnio furore w Wawie robia restauracje gdzie serwuja robaki na talerzu... takie porownanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dotąd wszystkie modele Samsungów Galaxy, poza najnowszym 4. Z każdym miałem problemy restartu, lub przywieszania się. W S3 przy przesuwaniu ekranów wyskakiwały czarne paski, co mnie wkurzyło dosyć mocno,telefon ogólnie z czasem zaczął strasznie zamulać, czego nienawidzę. Sprzedałem go w cholerę i kupiłem iP5, jak na razie jestem zadowolony, choć też zdarza mu się przywiesić i z dwa razy walnął restarta :-) jak dla mnie szału nie ma,nigdy nie byłem fanem Apple. Podobało mi się wiele funkcji, który są w Androidzie. Apple na wielki plus ma dla skrzynkę mailową, strasznie łatwo można ją skonfigurować, gdzie w Samsungu męczyłem się z połączeniami masę czasu a i tak samo z siebie po czasie się psuło... :( wg Samsung ma lepszą jakość zdjęć i filmów, mam wrażenie, że kolory w iP są mdłe. Wg mnie plusy Iphone'a to szybkość działania, nie ma zamulenia, długiego myślenia. Ogromna ilość aplikacji, których nie ma na Androidzie. Gabaryty iP5 są duże mniejsze niż w Galaxy, dla mnie prawie idealnie, mógłby być jednak o kilka mm szerszy :-) bateria trzyma mi 1,5 dnia, na włączonym 3g, wifi nie włączam bo mi nie potrzebne :-) mam u swojego operatora nieograniczony pakiet internetowy. Czekam ogólnie na jakąś dużą rewolucję, obojętnie czy to u Apple czy u Samsunga. Dla mnie oba te telefony wiodą prym na rynku. Jeśli Samsung poprawi te błędy, które mi przeszkadzały, to nie widzę przeszkód, żeby powrócić do finansowania Koreańczyków :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej mam N8 i się z Was śmieję :P;)

Użytkuję od 2 lat i jak patrzę co jest na rynku to jeszcze pewnie kolejne 2 lata poczekam :P

Bawiłem się Galaxy s3, iP4, Xperią Z - wszystko fajne ale albo za duże do kieszeni, albo za drogie, albo zbyt plastikowe ;/

Poniżej moja recka N8 zainspirowana zmianą oprogramowania,

Dla mnie najważniejsza cecha telefonu - rozmowy/sms prawie idealnie, przydałby się tylko mikrofon z redukcją szumów coby w wichurę wszyscy mnie słyszeli :D Zasięg łapie na pewno lepiej od iPhonów :P a jakość rozmów milion razy lepsza od mojego poprzedniego telefonu - Xperii X10

Obudowa - prawie mój ideał metalowa, solidna, kilka upadków zaliczyła, była noszona w kieszeni z kluczami, szkło mam nieporysowane z tyłu jedna(dosłownie) ryska od kluczy.

Bateria - trzyma średnio 3 dni przy normalnym użytkowaniu - angry birds w wolnych chwilach, GPS praktycznie codziennie 2-3h (endomondo na rowerze), zdjęć też dziennie robię kilka, czasem przeglądam rozkłady autobusów i pogodę w internecie

Symbian - heh, to dla niektórych najsłabszy punkt tego telefonu, ale ja się przyzwyczaiłem, użytkowo dużo lepszy od androida, mniej zawiech, zero problemów z połączeniami przy włączonym internecie(miałem takie problemy na HTC G1, pewnie już rozwiązane). Z jednym zastrzeżeniem to wszystko do wersji Anna, potem Nokia chyba chciała ukatrupić Symbiana wypuszczając Belle i Belle refresh, ostatnio wgrałem wersję nieoficjalną softu z jakiegoś forum i odkrywam telefon na nowo :) są wszystkie aplikacje, których potrzebuje a do navi Sygic Aura z mapami TomToma.

Aparat/kamera - Bezkonkurenyjne, na nowym sofcie tym bardziej ;)

Ekran - dla mnie super wygodny rozmiar 3,5 cala, ale do internetu mógłby być ciut większy :) Poza tym AMOLED, gorilla glass, jakość kolorów super :wub:

Dżwięk - głośnik umieszczony w kiepskim miejscu, jak telefon jest w kieszeni albo leży na czymś miękkim w stylu fotel/kanapa to ciężko go usłyszeć, łatwiej wyczuć wibracje. Jakość odtwarzacza mp3/słuchawek jest świetna a w połączeniu z apką, która odtwarza pliki Flac dorównuje iP

Chyba wszystko, to już stary i tani telefon(nówki za ~400zł na allegro :biglol: ) można sobie wziąć tani,krótki abonament, bez telefonu, kupić toto, wgrać soft i do czasu pojawienia się naprawdę czegoś przełomowego spokojnie wystarczy :D:yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że nasze dywagację czy Ip czy Galaxy jest lepszy, troszkę akademicko wygląda. Ani nowy Ip ani Galaxy nie są jakąś rewolucją. Troszkę lepsze bebechy i tyle.Całą funkcjonalność przejęły apki które można sobie wgrać lub nie.Ja jestem bardzo ciekaw co wymyślą żeby powiedzieć że jest to rewolucja.Kiedyś myślałem że w telefonach nic lepszego już nie będzie a tu pojawiły się smartphony. Ja coś czuje że Google chyba teraz grubo wejdzie z jakąś zabawką. Może do tych swoich okularów wrzucą telefon lub coś innego :) Moim zdaniem ulepszenie smartphonów tylko technologicznie już tyłka nie urywa. Muszą coś wymyśleć grubego aby ludzie powiedzieli że to jest mega nowość.

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...