Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

6 minut temu, ewemarkam napisał(a):

Jaki android teraz w nim siedzi. Pixele mają wsparcie podobno 5 letnie. I tak Pixel 5 ma Androida 14.

 

Android 13, ale trzeba pamiętać, że Zenfone 8 ma już swoje lata. Plus dla Zenfonów - trzymają długo swoją cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LosioDriver napisał(a):

że Zenfone 8 ma już swoje lata

Wiem właśnie, pixel 5 starszy o rok a dostał 14. A pixel 6a podobno ma już bete 15. Nie chce tu zachwalać, bo ciągle sie wacham i zdania są bardzo podzielone. Liczyłem że ktoś tu miał pixela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ewemarkam napisał(a):

Wiem właśnie, pixel 5 starszy o rok a dostał 14. A pixel 6a podobno ma już bete 15. Nie chce tu zachwalać, bo ciągle sie wacham i zdania są bardzo podzielone. Liczyłem że ktoś tu miał pixela.

 

Pixele są super. W sumie każdy jeden. I przez to że to telefony od Google to mają dłużej i szybciej aktualizacje. Są też stosunkowo droższe, a lepsze modele od lat są w top pod każdym właściwie względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixel 6a jest spoko. Używam jedną ręką. 

Dla mnie to mocny średniak. Wiadomo, że do jakiegoś S23 nie ma podjazdu w kwestii aparatu ale cenowo mi pasował i jestem zadowolony. Więcej i tak bym za telefon nie dał, kupiłem w tamtym roku. 

Co do And 15 nie mam pojęcia, póki co jest 14 i ani słowa o aktualizacji w powiadomieniach. 

Edytowane przez Orear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Orear napisał(a):

Pixel 6a jest spoko. Używam jedną ręką. 

Dla mnie to mocny średniak. Wiadomo, że do jakiegoś S23 nie ma podjazdu w kwestii aparatu ale cenowo mi pasował i jestem zadowolony. Więcej i tak bym za telefon nie dał, kupiłem w tamtym roku. 

Co do And 15 nie mam pojęcia, póki co jest 14 i ani słowa o aktualizacji w powiadomieniach. 

Przykładowe moje zdjęcia zrobione tym telefonem. W nocy i za dnia. 

PXL_20230614_013648943.NIGHT.thumb.jpg.40ca39096fa2c237f6319938ece53f55.jpgPXL_20230614_012249376.NIGHT.thumb.jpg.8093f30d1b67d50c15ec24bd1fdd3fdd.jpgPXL_20230613_225916406.thumb.jpg.1b0a65a0780a85268ea5e645eea1f944.jpgPXL_20230529_133437810.thumb.jpg.5e078aae2517dc0efcd0a61193b596cd.jpgPXL_20230527_215726118.thumb.jpg.3f18cafa23d84f3c0205a14f5a97a118.jpgPXL_20230526_003621566.thumb.jpg.3be52030213d75bb0ae6ae2c279c850d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Orear napisał(a):

Pixel 6a jest spoko. Używam jedną ręką. 

Dla mnie to mocny średniak. Wiadomo, że do jakiegoś S23 nie ma podjazdu w kwestii aparatu ale cenowo mi pasował i jestem zadowolony. Więcej i tak bym za telefon nie dał, kupiłem w tamtym roku. 

Co do And 15 nie mam pojęcia, póki co jest 14 i ani słowa o aktualizacji w powiadomieniach. 

 

Androida 15 można dostać w wersji beta, Pixel 6a się kwalifikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Pixel 6a i w sumie działa.. :D raczej nie narzekam

jedyne co mnie bardzo denerwuje to to, że bez przerwy jest "X nowych aktualizacji" do różnych systemowych i nie tylko aplikacji, do tego na poprzednim androidzie miałem pełną kontrolę nad tym która aplikacja ma dostęp do internetu itd, na tym tego nie mogę ustawić, nie wiem czy kwestia tego ze to telefon od googla i oni wiedzą lepiej czy może taka wersja androida

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Luku napisał(a):

mam Pixel 6a i w sumie działa.. :D raczej nie narzekam

jedyne co mnie bardzo denerwuje to to, że bez przerwy jest "X nowych aktualizacji" do różnych systemowych i nie tylko aplikacji, do tego na poprzednim androidzie miałem pełną kontrolę nad tym która aplikacja ma dostęp do internetu itd, na tym tego nie mogę ustawić, nie wiem czy kwestia tego ze to telefon od googla i oni wiedzą lepiej czy może taka wersja androida

Można chociaż ograniczyć aktualizacje tylko do wifi? Mój srajfon raz mi wyssał cały internet w roamingu na aktualizacje, po przesiadce z androida nie wiedziałem gdzie to ustawić, później dopiero ustawiłem na ręczne aktualizowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, koziolek napisał(a):

Można chociaż ograniczyć aktualizacje tylko do wifi? Mój srajfon raz mi wyssał cały internet w roamingu na aktualizacje, po przesiadce z androida nie wiedziałem gdzie to ustawić, później dopiero ustawiłem na ręczne aktualizowanie. 

 

Można. W Sklep Play w ustawieniach. 

Można też wyłączyć autoaktualizacje dla każdej zainstalowanej aplikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wertuje ciągle Internet. Bardziej skłaniam się ku Pixel'a. Ale też zastanawiam się teraz nad Motorola edge 30 neo. Gabarytowo jest identyczna jak Pixel 6a. Miał ktoś z nią doświadczenie, obecnie można za 700 PLN wyrwać w X-kom nowy egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewemarkam napisał(a):

Wertuje ciągle Internet. Bardziej skłaniam się ku Pixel'a. Ale też zastanawiam się teraz nad Motorola edge 30 neo. Gabarytowo jest identyczna jak Pixel 6a. Miał ktoś z nią doświadczenie, obecnie można za 700 PLN wyrwać w X-kom nowy egzemplarz.

Kolega z pracy ma Motorolkę i narzeka na jakość zdjęć, problemem jest też brak zabezpieczeń zaoblonych ekranów, folie się odklejają itp.

Edytowane przez koziolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, koziolek napisał(a):

problemem jest też brak zabezpieczeń zaoblonych ekranów

No to mnie jednocześnie nie pocieszyłeś a z drugiej strony dobrze wiedzieć. Mam złe doświadczenia z takim ekranem po OnePlus 8pro. Miałęm folie matową na nim, i generalnie nie odchodziła mimo zaokrąglonych brzegów, ale to była folia nie szkło. Tam właśnie przez brak zabezpieczenia dobrego brzegów zbił się ekran. Więc zostaje pixel albo zenfone. 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie jednocześnie nie pocieszyłeś a z drugiej strony dobrze wiedzieć. Mam złe doświadczenia z takim ekranem po OnePlus 8pro. Miałęm folie matową na nim, i generalnie nie odchodziła mimo zaokrąglonych brzegów, ale to była folia nie szkło. Tam właśnie przez brak zabezpieczenia dobrego brzegów zbił się ekran. Więc zostaje pixel albo zenfone. 
Większość telefonów teraz ma zaoblone brzegi. Zenfone też. Mam szkło i nie pokrywa mi całej powierzchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skończyło się tak że stwierdziłem że jednak nowy. W budżecie do 1000 jest dużo opcji. Wybrałem Motorolę edge 30, nie neo. Zobaczymy nowy to nowy. Używki bałem się kupować wysyłkowo z OLX, a w okolicy 50-60km nie było nic. A jak było to albo już niedostępny albo faceta w kraju nie ma. 

 

Na allegro, lombardy zazwyczaj, i zdekompletowane zestawy, albo sam telefon, ale tylko pudełko. 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ewemarkam napisał(a):

Skończyło się tak że stwierdziłem że jednak nowy. W budżecie do 1000 jest dużo opcji. Wybrałem Motorolę edge 30, nie neo. Zobaczymy nowy to nowy. Używki bałem się kupować wysyłkowo z OLX, a w okolicy 50-60km nie było nic. A jak było to albo już niedostępny albo faceta w kraju nie ma. 

 

Na allegro, lombardy zazwyczaj, i zdekompletowane zestawy, albo sam telefon, ale tylko pudełko. 

Daj znać co i jak, sam będę na etapie wymiany 2 szt. Najbardziej interesują mnie zdjęcia, od kilku lat używam srajfona a ten aparat ma petarda. Ważne jest też płynność działania przeglądarki czy mapy, porównywałem w weekend dwa systemy i w andku wszystko jest skokowo, potrafiłem przejechać skręt bo navi jakby odświeżała ekran co kilka sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2024 o 12:20, ewemarkam napisał(a):

Tu starałem się wybrać coś co ma największą wydajność z tej cenie. Pomocną służą benchmarki, np AnTuTu. Ta motka ma ok 600 tys pkt. Zobaczymy. 

A on obsługuje esim? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, koziolek napisał(a):

A on obsługuje esim? 

Nie wiem, natomiast od soboty go mam. Narazie jest ok. Aczkowiek dziś pojawił się problem z kamerą, podczas nagrywania pojawiły się pojedyncze klatki przedniej kamery. Dziwne to jest. Ale po resecie cache aparatu problemu już nie ma. 

Teoretycznie esim ma. na mGSM jest taka informacja. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewemarkam napisał(a):

Nie wiem, natomiast od soboty go mam. Narazie jest ok. Aczkowiek dziś pojawił się problem z kamerą, podczas nagrywania pojawiły się pojedyncze klatki przedniej kamery. Dziwne to jest. Ale po resecie cache aparatu problemu już nie ma. 

Teoretycznie esim ma. na mGSM jest taka informacja. 

Po kilku dniach używania przycinka softu, dziękuję postoję. Oglądałem właśnie edge 40, strasznie jest długi a jak jeszcze dojdzie do fakapów softu to chyba się nie zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mam porównanie z samsungiem A33. Używałem go przez jakieś 2 miesiące. Samung to w zasadzie tragedia, obiektyw google załączał się wieki (córka często prosi o sprawdzenie co to za kwiatek, robaczek itp), pare sekund od odpalenia dopiero przestaje klatkować. A tutaj wbudowany jest w aplikacje aparatu i działa fajnie podobobnie jak w OnePlus 8 pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...