Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, aż trudno uwierzyć, że są takie różnice. Coś czuję, że trochę podkręcacie te wyniki i wkrada się lekki koloryt. :P;)

 

Na YT różnice w testach szybkości i wydajności są bardzo małe i raczej na korzyść S4. Co z resztą nie dziwi, bo S4 powinien być szybszy jako nowszy sprzęt.

 

Natomiast co do intuicyjności, to tutaj trudno będzie jasno wskazać wygranego. Bo dla jednego intuicyjne może być co innego, niż dla drugiego. Dochodzi też kwestia przyzwyczajenia do określonej filozofii systemu i układu menu.

 

Choć internetowy urban legend jest taki, że Android jest jednak bardziej skomplikowany niż iOS. Ciekawe jak to wygląda w HTC One i ich nakładce Sense. Podobno jest prosta i intuicyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kurde jakby Ip był gorszy to super, bo ogólnie potwierdza teorie. No ale jak jednak to " zepsute jabłko" daje radę i ładuje Sajszunga to beee :) i trzeba robić dogrywkę.

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie co napisałem w odpowiedzi na post Carfita i zrozumiesz, dlaczego chcę "dogrywkę "....;)

 

 

 

 

chłopaki nie pobijcie sie... :/

 

Mamy juz umówioną ustawkę za tydzień na Plejadach :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie co napisałem w odpowiedzi na post Carfita i zrozumiesz, dlaczego chcę "dogrywkę "....

Ja przeczytalem obie wypowiedzi i odnioslem wrazenie ze jest to twoj pierwszy telefon z Androidem. Serwer w speedtest.net zmienia sie pod przyciskiem Tools. Sprawdzilem u siebie i z wylaczonym wifi speedtest wybiera dosc odlegle servery i podaje nieprawidlowe odleglosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W I5 robisz coś , bach bach zdjęcie pulpitu , kilkasz , zaraz to jest w galeri , myk myk jest juz na mailu czy w chmurze , a w tym ustrojstwie ? trzeba sie zastanawiać , kombinować itp

Edwin, nie wiem na ile Samsung to skopał, ale bez jego nakładek w gołym systemie Android robi się to tak:

Robisz coś, robisz zrzut ekranu i nie szukasz niczego po galerii tylko na pasku powiadomień klikasz udostępnij, wybierasz sobie jedną z kilku (lub kilkunastu) możliwości przesłania (ich ilość zależy od ilości zainstalowanych aplikacji jakie potrafią coś wysłać) i tyle. I też żadnego kombinowania, szukania itp.

Mam wrażenie, że ten test wyglądał tak jakby wsadzić Loeba do N-grupy a obok dać Siemanko w WRC - po prostu nie ogarnie nowego sprzętu a był zbyt napalony by pokazać, że jest świetny (bez urazy Paweł) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja mam takie pytanie - czy jest ktoś na Forum, kto długo używał iPhone (i go lubił!) i zmienił na Androida? Ciekaw jest odczuć takiej osoby co do intuicyjności systemu.

 

Dla mnie główny problem z iPhonem to taki, że po pierwsze nie ma póki co większych ekranów, po drugie zbyt wysoka cena i5, po trzecie wszystko trzeba robić przez iTunes (co na przykład przy wgrywaniu filmów jest dość męczące, gdzie w Samsungu wrzucam film jak do dysku zewnętrznego, bez pośredników), po czwarte kilka drobnych udziwnień (na przykład brak możliwości zrobienia dzwonka ze zwykłego mp3). Oprócz tego jest git. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja mam takie pytanie - czy jest ktoś na Forum, kto długo używał iPhone (i go lubił!) i zmienił na Androida?

 

ja.

 

zmienilem jakie 2 lata temu na Androida i wracac nie zamierzam. To zdjecie sgs4 wklejone przez @Carfit to jakies nieporozumienie.. Nokia 6630 robi lepsze..

Moze robiliscie to "przednia" kamera..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto długo używał iPhone (i go lubił!) i zmienił na Androida

 

Ja tak miałem tylko odwrotnie , z androida na iOS , i teraz na milion procent bym sie nie zamienił

że po pierwsze nie ma póki co większych ekranów

IP5 ma dla mnie wręcz idealne rozmiary ekranu i samej wielkosci telefonu.

po drugie zbyt wysoka cena i5

a S4 jest tani ? dla sporo za drogi .......

po trzecie wszystko trzeba robić przez iTunes (co na przykład przy wgrywaniu filmów jest dość męczące

dla mnie to żaden problem, podłaczam do ładowania i tak i tak do laptopa , wiec co za problem kliknąc i wrzucić filmik , poza tym Itunes działa i sie nie wiesza , a automatyczna archwizacja i synchr. to bajka , o tym sie mozna przekonac jak sie zgubi czy padnie tel. i odtwarzanie kontaktów, zdjec itp.

Przeknałem sie o tym jak zminiłem z IP4 na IP5 , po paru miniutach miałem wszystko to co na starym , nawet tak głupie i proste rzeczy jak kabel wtyczka Lightning IP5 , który wkładasz obojętnie którą stroną , a nie dźgasz :biglol: tym mikro USB i sie boisz kiedy sie to rozwali . To tylko szczegóły wiem , ale ważne

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to żaden problem, podłaczam do ładowania i tak i tak do laptopa , wiec co za problem kliknąc i wrzucić filmik

problem jest wtedy jak chcesz się podzielić czymś ze znajomymi i nie masz swojego kompa :P

ale chyba można jailbrake zrobić i będzie działać jako dysk usb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym sie mozna przekonac jak sie zgubi czy padnie tel. i odtwarzanie kontaktów, zdjec itp.

Odtwarzanie zdjęć, kontaktów, dokumentów, konfiguracji telefonu, zainstalowanych aplikacji mam po podaniu adresu email i hasła w telefonie przy pierwszym uruchomieniu. Nie potrzebuję do tego komputera i dodatkowych programów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest wtedy jak chcesz się podzielić czymś ze znajomymi i nie masz swojego kompa :P

 

ale po co mi komp ? mam chmure w razie czego i robiac zdjecia np. teraz jak byłem na urlopie , pokazałem na ipadzie z automatu nie robiąc żadnych ruchów oprócz udostepniania :P

 

o tym sie mozna przekonac jak sie zgubi czy padnie tel. i odtwarzanie kontaktów, zdjec itp.

Odtwarzanie zdjęć, kontaktów, dokumentów, konfiguracji telefonu, zainstalowanych aplikacji mam po podaniu adresu email i hasła w telefonie przy pierwszym uruchomieniu. Nie potrzebuję do tego komputera i dodatkowych programów :)

 

no to sie widocznie cos zmieniło , bo mnie do szału klika lat temu doprowadzało jak miałem SGII , ze do głupiego kalendarza kierował mnie do google mail , a ja tam poczty nie mam. i nie potrafiłem nigdy tego skonfigurować :(

Jak kupiłem IP4 , i podłaczyłem laptop , to dopiero otwarłem oczy jakie to jest proste , bo wszystko sie samo zsyynchronizowało z outlokiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że ten test wyglądał tak jakby wsadzić Loeba do N-grupy a obok dać Siemanko w WRC - po prostu nie ogarnie nowego sprzętu a był zbyt napalony by pokazać, że jest świetny (bez urazy Paweł)

Dokładnie tak. Na Androida 4.2.2 przesiadłem się tydzień temu. Wcześniej w telefonie miałem moda 2.3.6 i w tablecie 4.1. Ze zrzutów ekranu nigdy nie miałem potrzeby korzystać, ale dzięki Edwinowi :) wczoraj otworzyłem instrukcje do S4 i przeczytałem, że zrzut robi się przez MENU+POWER lub gestem (przesuniecie ręka po ekranie. W ostatnim czasie zmieniłem tableta (2 dni) i telefon (7 dni0, w których celowo mam inne aplikacje, dlatego wyszukanie odpowiedniej aplikacji sprawia mi w tej chwili troche problemu, bo cały czas dopasowuję ich układ wedle swoich potrzeb :)

 

P.S. Akurat przenoszenie kontaktów i kalendarza odbywa się automatycznie. Jeśli chodzi o chmurę do ja dostałem do Dropbox'a 99 GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co mi komp ? mam chmure w razie czego i robiac zdjecia np. teraz jak byłem na urlopie , pokazałem na ipadzie z automatu nie robiąc żadnych ruchów oprócz udostepniania :P

to podziel się w ten sposób filmem powiedzmy 45min nagranym w HD(taki film ostatnio nagrywałem telefonem - tanie GoPro ;) ) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak troszkę jak Andrew Golota podczas ostatnich swoich walk ;) Ale naprawdę jestem bardzo ciekawy czy takie same tłumaczenia byście przyjmowali gdyby Carfit wykręcał się, że miał złe mapy, telefon i system nowy itd. Teraz okazuje się że Samsung jest super tylko, aby była lepsza szybkość to ręcznie muszę wybrać nadajnik,bo automatycznie łączy z Białorusią i takie tam inne. To ja chyba wolę to "jabłko" z jego słabą szybkością i masakryczna funkcjonalnością :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienilem jakie 2 lata temu na Androida i wracac nie zamierzam.

 

I odczułeś komplikację Androida w porównaniu do iOS? Trudno było się odnaleźć w Androidzie?

 

Po iOS mialem Windowsa (HTC HD2, ktorego po 2 tygodniach sprzedalem.. masakra), nastepnie wskoczylem bez najmniejszych problemow na Androida- moim zdaniem rownie intuicyjny jak iOS, ale bez iphonowskich bzdur. Skonczyl sie jailbreak i itunes (juhu!), wreszcie moglem wrzucac filmy czy mp3 bez najmniejszych problemow (juhu!!)

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chciałem posłuchać radia.... hm... nie posłuchałem... byłem u mechanika na małym wygwizdajewie Iphone zero zasięgu, Samsung normalnie można było rozmawiać... Myślałem, że z czasem się przekonam do tego sprzętu jednak z dnia na dzień wpiekla mnie bardziej i bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...