Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, viggen napisał:

Nie jestem fanem nowego grilla, ale nie jest to dla mnie K.O., na żywo nie wygląda tragicznie dla mnie. Nie widzę obecnie realnej konkurencji dla tego auta, deklasuje konkurencję na ten moment. Zamiast wieszać psy na BMW warto docenić, że auto nie jest 4 cylindrowa hybryda i oferuje wersje z manualem ciągle... 

Konkurencja jest i to ogromna,  większa niż kiedykolwiek a ta przewaga paru setnych na takim czy innym torze przy obecnych osiagach tych samochodów to sprawa dla teoretyków na forach internetowyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, turdziGT napisał:

Konkurencja jest i to ogromna,  większa niż kiedykolwiek a ta przewaga paru setnych na takim czy innym torze przy obecnych osiagach tych samochodów to sprawa dla teoretyków na forach internetowyc.

Ale za M3 stoi dużo więcej, świetny infotament, dobre spasowanie i jakość materiałów we wnętrzu, bardzo wygodne fotele itp itd... BMW mocno odjechalo konkurencji po prostu i to nie tylko w obszarze osiągów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, turdziGT napisał:

Konkurencja jest i to ogromna,  większa niż kiedykolwiek

No ale która? Obecnie w bezpośredniej konkurencji masz Giulię i RS 4/5. Obydwa dość leciwe.

C63 to już pieśń przeszłości. Zobaczymy, co im finalnie wyjdzie z tej hybrydy i jak zostanie odebrane.

 


edit:

Najlepszy z bobrów to cabrio. Nawet zaczyna mi się podobać w tej wersji ;) 

 

DAE64461-6202-431C-BD5B-C7A2B3BE6F17.jpeg

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi po pierwszym kontakcie wnętrze nowej C klasy nie przypadło do gustu, fakt że można powiedzieć wsiadłem i wysiadłem i w jakiejś chyba bieda wersji, ale póki co jestem na nie. Więc póki co gorzej niż nowe M3, bo do tamtego mógłbym wsiąść nie widząc przodu, a wnętrze mogłoby mi nie przeszkadzać jedynie jakbym był niewidomy. Choć nie też nie, bo prawie wszystko sterowanie dotykowe to nawet bym nie miał jak obsługiwać.

Fakt że jak na rynek trafiła obecna A-klasa to jak wsiadłem w bieda wersję to uznałem że to paskudne, a obecnie taką jeżdżę w trochę lepszym wyposażeniu:biglol: więc może tu będzie to samo. Poczekam na lepsze wersje i wybiorę się wówczas na jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zyzol napisał:

No ale która? Obecnie w bezpośredniej konkurencji masz Giulię i RS 4/5. Obydwa dość leciwe.

C63 to już pieśń przeszłości. Zobaczymy, co im finalnie wyjdzie z tej hybrydy i jak zostanie odebrane.

 


edit:

Najlepszy z bobrów to cabrio. Nawet zaczyna mi się podobać w tej wersji ;) 

 

DAE64461-6202-431C-BD5B-C7A2B3BE6F17.jpeg

Wiesz w tej chwili to nie jest tak jak było pare czy paręnaście lat temu ze wyszedł nowy model i jest przepaść bo technologia sie tak bardzo posunęła albo silnik ma nagle 100 koni więcej. I Alfa i C63 sa nadal blisko na pewno C63 bo tek byl updejtowany przy lifcie. Do tego wszystkiego masz różnego rodzaju SUVy tej samej wielkości,  podobnej cenie i osiągach. Wybór jest w tej chwili ogromny. A jak masz kupic takie M3 i jeździć pustym autem to rownie dobrze można kupić Porsche które zje to M3 dosłownie we wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio okazję - na siedzeniu pasażera oczywiście :D wystartować z launch control w BMW M8 Competition Gran Coupe. Wrażenia niesamowite - wydawało mi się, że krew z mózgu odpływa i na początku jest takie wrażenie jakby omdlenia nawet. Przyspieszenie w granicach 3 sekund robi robotę :mrgreen: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio okazję - na siedzeniu pasażera oczywiście  wystartować z launch control w BMW M8 Competition Gran Coupe. Wrażenia niesamowite - wydawało mi się, że krew z mózgu odpływa i na początku jest takie wrażenie jakby omdlenia nawet. Przyspieszenie w granicach 3 sekund robi robotę :mrgreen: 

Ponad 600 km wiec robi robotę na prostej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość tego, że zazwyczaj opisywane są tu droższe auta, ale ten sedan mógłby być dobrym substytutem WRX STI =>

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/premiery/hyundai-elantra-n-sedan-na-sportowo/s3e0n9e

 

Na foto nr 9 nawet jest naleśnik jak w WRX :-D

Edytowane przez NonPhixion
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba ale do tak dużego auta ja bym wsadził AWD. Nawet jakiegoś haldexa bez trikow ale mimo wszystko.Zrobilo by się bardziej praktyczne auto.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2021 o 16:44, turdziGT napisał:

Wiesz w tej chwili to nie jest tak jak było pare czy paręnaście lat temu ze wyszedł nowy model i jest przepaść bo technologia sie tak bardzo posunęła albo silnik ma nagle 100 koni więcej. I Alfa i C63 sa nadal blisko na pewno C63 bo tek byl updejtowany przy lifcie. Do tego wszystkiego masz różnego rodzaju SUVy tej samej wielkości,  podobnej cenie i osiągach. Wybór jest w tej chwili ogromny. A jak masz kupic takie M3 i jeździć pustym autem to rownie dobrze można kupić Porsche które zje to M3 dosłownie we wszystkim.

Droższa bazowa Carrera robi bardzo zbliżone czasy na torze do M3 i dostaje na ćwiartkę z tego co kojarzę, różnicę są bardzo niewielkie, jest może nieco przyjemniejsza w prowadzeniu, ale M'ka nadrabia praktycznością. Na drugie/trzecie auto w domu wziąłbym 911 na daily raczej M3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, viggen napisał:

Droższa bazowa Carrera robi bardzo zbliżone czasy na torze do M3 i dostaje na ćwiartkę z tego co kojarzę, różnicę są bardzo niewielkie, jest może nieco przyjemniejsza w prowadzeniu, ale M'ka nadrabia praktycznością. Na drugie/trzecie auto w domu wziąłbym 911 na daily raczej M3/4

To jasna sprawa ze to zależy od potrzeb ale wybór jest ogromny w tej chwili. 

Miałem przyjemność jeździć trochę nowszymi 911 i jeżeli nie musisz nikogo wozić z tyłu i cementu w bagażniku to mega komfortowe auto na co dzień.  Nie widzę zadproblemu w użytkowaniu jako daily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, fulcrum napisał:

kurcze, zaczynają mi się podobać te nerki w nowej M3... :)

Nie pij jak oglądasz te auta :-P Z kobietami jest ten sam problem. Na trzeźwo nie ogarniesz, a po kilku kielonach jakaś taka przyjemniejsza się dla oka robi jak percepcja zaburzona :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, NonPhixion napisał:

Nie pij jak oglądasz te auta :-P Z kobietami jest ten sam problem. Na trzeźwo nie ogarniesz, a po kilku kielonach jakaś taka przyjemniejsza się dla oka robi jak percepcja zaburzona :-P


 

W ubiegłym tygodniu widziałem w ruchu zielone M3 i…. nie jest złe :huh:

 

Zwykle wersje z tym bobrem wyglądają źle ale Mka jakoś się broni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2021 o 22:34, turdziGT napisał:

To jasna sprawa ze to zależy od potrzeb ale wybór jest ogromny w tej chwili. 

Miałem przyjemność jeździć trochę nowszymi 911 i jeżeli nie musisz nikogo wozić z tyłu i cementu w bagażniku to mega komfortowe auto na co dzień.  Nie widzę zadproblemu w użytkowaniu jako daily.

Problemy zaczynają się jak masz jechać na urlop z dwójką dzieci, lub zrobić większe zakupy albo znajomych odwieźć z imprezy. Wiadomo każdy ma swoje zdanie, moje jest takie, że BMW mocno odjechalo konkurencji i jest najlepszym wyborem na szybkie dające radoche daily dla kogoś z rodziną. Sorry, ale zupełnie nie przekonuje mnie gadanie, że wybór jest większy niż kiedykolwiek, moim zdaniem niestety nie jest. Mercedesa obecnej generacji jest technologicznie stary, nowy będzie 4 cylindrowy, audi nie daje frajdy z jazdy, jest nudne i bezpłciowe, alfa to fajna furka dla purystów, jeździ dobrze , ale ma kiepskie i przestarzałe wnętrze, Lexus obecnie nie ma konkurencji dla M3. 911 to super auto, ale gra w innej lidze cenowo i ze względu na charakter samochodu ciężko zestawiać te auta obok siebie. 

Edytowane przez viggen
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, viggen napisał:

Problemy zaczynają się jak masz jechać na urlop z dwójką dzieci, lub zrobić większe zakupy albo znajomych odwieźć z imprezy. Wiadomo każdy ma swoje zdanie, moje jest takie, że BMW mocno odjechalo konkurencji i jest najlepszym wyborem na szybkie dające radoche daily dla kogoś z rodziną. Sorry, ale zupełnie nie przekonuje mnie gadanie, że wybór jest większy niż kiedykolwiek, moim zdaniem niestety nie jest. Mercedesa obecnej generacji jest technologicznie stary, nowy będzie 4 cylindrowy, audi nie daje frajdy z jazdy, jest nudne i bezpłciowe, alfa to fajna furka dla purystów, jeździ dobrze , ale ma kiepskie i przestarzałe wnętrze, Lexus obecnie nie ma konkurencji dla M3. 911 to super auto, ale gra w innej lidze cenowo i ze względu na charakter samochodu ciężko zestawiać te auta obok siebie. 

Nie jest najlepsze dla kogoś z rodzina  bo nie jest ani kombi ani AWD :)

BTW widac nie siedziałeś bo wnętrze QV wcale nie jest takie kiepskie.

Poza tym nie wiem kto chodzi na imprezy zeby pózniej znajomych odwozić , z impez wraca sie taksówka :biglol:

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, turdziGT napisał:

Nie jest najlepsze dla kogoś z rodzina  bo nie jest ani kombi ani AWD :)

BTW widac nie siedziałeś bo wnętrze QV wcale nie jest takie kiepskie.

Poza tym nie wiem kto chodzi na imprezy zeby pózniej znajomych odwozić , z impez wraca sie taksówka :biglol:

Będzie kombi niebawem i już albo zaraz można AWD zamawiać.

Edytowane przez viggen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...