Skocz do zawartości

Aliexpress, GearBest itp. - co tam kupujecie?


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, lukasz111222 napisał:

Widziałem, ale trochę się spóźniłem, na innym forum zobaczyłem o promocji ale już było wyprzedane :)

Jak coś znajdziesz daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamówiłem ponad 3 miesiące temu 2 sztuki ilfe v7 i również mogę śmiało polecić.
Zarówno w mieszkaniu jak i w domku daje rade. Jedynie trzeba się nauczyć, co by niektórych rzeczy mu na drodze nie zostawiać... typu nieodłączona od gniazdka ładowarka od telefonu - ale w sumie to ma jakiś wymiar pro-ekologiczny, prawda?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na gearbest się pojawi to pod tym linkiem będzie: http://www.gearbest.com/home-applicances-c_11323/?wid=3:D

 



Na tym forum w tym temacie piszą o różnych odkurzaczach i w pierwszym poście zawsze są podane aktualne promocje, kody rabatowe. Chociaż aktualnie są chyba nieaktualne :biglol:
Ale warto śledzić jak ktoś jest zainteresowany ;)
https://telchina.pl/viewtopic.php?t=28234

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ostatnio coraz więcej tam kupuję, muszę przyhamować :mrgreen: ... na szczęście zazwyczaj to zakupy za max 10-15$. Czasem za 1$ i wówczas się zastanawiam, jak im się takie coś opłaca wysyłać ... np. 1 lakier do paznokci... :huh:

 

 

Poleci ktoś może ładowarkę samochodową (taką do zapalniczki) na 2 USB, która jednocześnie mi będzie ładować kamerkę i tel.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Aga napisał:

Ostatnio coraz więcej tam kupuję, muszę przyhamować :mrgreen: ... na szczęście zazwyczaj to zakupy za max 10-15$. Czasem za 1$ i wówczas się zastanawiam, jak im się takie coś opłaca wysyłać ... np. 1 lakier do paznokci... :huh:

 

 

Poleci ktoś może ładowarkę samochodową (taką do zapalniczki) na 2 USB, która jednocześnie mi będzie ładować kamerkę i tel.?

z ali to tylko ta firma blitzwolf 

https://www.aliexpress.com/item-img/BlitzWolf-QC3-0-Car-Charger-Mobile-Phone-Car-Charger-4-Port-USB-Car-Charger-Adapter-With/32821796341.html

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do mnie nie doszła jedna przesyłka, czas ochrony się skończył, sprzedawca nie przedłużył czasu ochrony mimo mojej prośby...

Jak nie przyjdzie przez najbliższe kilka dni to będzie chyba mój pierwszy spór... mam nadzieję, że jednak dojdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Aga napisał:

Do mnie nie doszła jedna przesyłka, czas ochrony się skończył, sprzedawca nie przedłużył czasu ochrony mimo mojej prośby...

Jak nie przyjdzie przez najbliższe kilka dni to będzie chyba mój pierwszy spór... mam nadzieję, że jednak dojdzie ;)

 

Mnie , jeszcze nie zdarzyło się żeby coś nie doszło chociaż bywa że trzeba czekać nawet 6 tygodni.  Czasem na tydzień coś ugrzęźnie w WER i szla człowieka trafia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio do mnie doszła mała przesyłka za 3,50 PLN dzień po terminie, jak zamówienie było już "zakończone" ;)

 

Czasem dochodzi w dwa tygodnie, czasem dwa miesiące. Najgorsze są przesyłki rozsyłane przez polskiego pośrednika.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie na ten moment wszystkie paczki z Ali doszły :) Troszkę tego już zamawiałem:

-2 rodzaje zestawów narzędzi do elektroniki

-Pamięć USB na odcisk palca (fajnie działa)

-Rękawiczki ogrodowe

-Latarka Ledowa

-Zestaw skalpelów

 

A teraz czekam na 11.11 żeby kupić kamerkę samochodową.

Viofo A119 v2 ma być za 270zł :yahoo:

Przy okazji polecam, fajna kamerka i jedna z niewielu która nie rzuca się w oczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LosioDriver napisał:

-Rękawiczki ogrodowe

-Latarka Ledowa

-Zestaw skalpelów

 

Znaczy kolega będzie operował. :P

 

Ja w poniedziałek dostałem nie to co kupiłem. Pierwszy raz.

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się wybierać tam tylko przysłowiowe "cebule" czyli właśnie wszystkie tanie dziadostwa :D i zamawiam tego na prawdę dużo! lubie też ich "konkurencję" gearbest - też chiński tylko że to jeden sklep, mają tam dużo fajnych promocji też szczególnie w dziale one-dollar.

 

--

https://www.damtox.pl/tworzenie-stron-www/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo rzeczy kupowałem, wszystkie dotarły. Ostatnio zakładałem dużo sporów, pieniądze zwrócone, towar w domu. Przykłady, zamówiłem rękawiczki z polaru z tzw windblockiem, czyli polar nie przepuszczający wiatru. U nas cena od 80zł w górę, na Alli poniżej 10zł. W sklepie tylko jeden rozmiar tzw. unisex, podana długość rękawiczki, długość środkowego palca - pasuje dla mnie. Towar przyszedł ale o 3 cm za krótki, takie na damską dłoń. Wysłałem zapytanie do sklepu czy mają rozmiar taki jak w opisie, odpiwiedzieli, że mają tylko jeden rozmiar. Więc zrobiłem screen z opisu, zrobiłem fotkę rękawiczki na tle miarki centymetrowej, założyłem spór i Alli mi zwrócił pieniądze. A że rękawiczki fajnie wykonane, to poszukałem w innym sklepie i znalazłem takie same ale w ofercie były dwa rozmiary. Zamówiłem męskie i są w drodze;

https://m.aliexpress.com/s/item/32764825432.html

Ps. Na Alli są też rękawiczki z tzw. metalizowanymi np na czarno  końcami palców - w zimie obsługa smartfona w rękawiczce, fajny bajer.

 

Inny przykład to zamówiłem podręczną latarkę do samochodu na jeden akumulatorek AA. Świeci zaskakująco bardzo jasno, jak sprawdzałem prąd to na akumulatorku AA 1.2V, po przeliczeniu i uzwględnieniu sprawności przetwornicy idzie ponad 1W w diodę. Ma to 4 tryby i pamięta do 10min jaki tryb był ostatni. Po ok 10min zawsze włącza się przedni reflektor na max:

https://m.aliexpress.com/s/item/32823778803.html

Zachęcony zaskakująco dobrym wykonaniem i jasnością świecenia, szukałem takie samej ale na akumulator lion 18650 i znalazłem za 3$, po zamówieniu, sklep przysłał ni wiadomość z info, że jest to produkt na 18650, a o to mi chodziło. Tydzień temu przyszła latarka ale na AA. Reklamacja do sklepu, odpowiedzi zdawkowe, że nic nie mogą zrobić. To założyłem spór na Alli. Wkurzony bo ostatnie praktycznie wszystkie dostawy kończyły się sporem, do Alli bardzo streszczałem się bo tylko 500 znaków można wpisać. W podsumowaniu napisałem, że już nie chce mi się u nich kupować bo zbyt często jestem oszukiwany. Na następny dzień zwrot kasy, a Chińczyk pisze mi rozpaczliwą wiadomość, że  zapłacił to z własnej wypłaty i jak nie wystawię mu 5 gwiazdek to szef wyrzuci go z pracy a Alliexpress zamknie im sklep. W ramach przeprosin wysyła mi inną latarkę na  ogniwo 18650 która jest w ich sklepie za 26$. Dla 3$  zmieniać komuś życie? - dałem 5 gwiazdek ze stosownym komentarzem, że towar nie był zgodny z opisem, ale kasę zwrócono. Chińczyk bardzo się ucieszył z tych 5 stars, a ja nie dociekam, czy wysłał czy nie tą drugą latarkę.

Co do tanich latarek z Alli, zasilanych z napięcia poniżej 3V (napięcie pracy białej led to 3-3,2V) to one mają przetwornicę opartą na cewce, czyli w impulsach jest wysyłany do diody bardzo duży prąd nawet 100A, ale średni prąd jest niewielki w normie dla danej diody. Problem taki, że ten impus dużego prądu bardzo skraca żywotność takiego LED nawet do kilku miesięcy (sprawdzone po przeróbce solarnej lampki ogrodowej do podświetlenia numeru budunku, wymiana LED co kilka m-cy, a dostawiony kondensator i świeci już 3 rok). Dlatego takie latarki wymagają modyfikacji, tam gdzie przychodzą kabelki do LED, na płytkę wlutować kondensator SMD 1206 o pojemności 4.7uF- 10uF, co ograniczy impuls prądowy w LED.

 

Co jeszcze można kupić na Alli, to do Subaru Forester (nie wiem czy inne modele tak mają) żarówkę led do bagażnika w tonacji ciepłobiałej:

https://m.aliexpress.com/s/item/32479822967.html

Ale o tym jak wymienić żarówkę w bagażniku to pisałem:

 

Edytowane przez Licho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...