Skocz do zawartości

Aliexpress, GearBest itp. - co tam kupujecie?


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na przykład ostrzałkę diamentową, bo większą pewność miałem co do jej oryginalności niż na Allegro. :twisted:

 

A przy okazji dwie anegdotki.

 

Znajomi ostatnio kupili jakieś drobiazgi dla dzieci na Allegro. I mimo świadomości takiego ryzyka, akurat w tej ofercie przegapili - wysyłka z Chin. Czyli do zakupu z Aliexpress dołożyli "prowizję za kliknięcie" polskiego sprzedawcy.

 

Druga. Szukałem sensownej ładowarki samochodowej (USB). Na Allegro pełno jest "Belkin, oryginał", natomiast te same podróby u źródła (czyli na Aliexpress) są jednak marki "for Belkin". :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza promocja to w większości przypadków ściema.

Jeśli ktoś troszkę obserwował ceny na ali, to wie, że większość majfrendów sztucznie wywindowało cenę, aby po obniżce była taka sama jak wyjściowa bez promocji...

Może jakieś wyjątki są, ale podobno bardzo trudno znaleźć coś sensownego, a ta promocja ma działać tylko zachęcająco na naszą psychikę  :biglol:

Nie wspominając już o tym, że na ali dziś jest taki młyn, że serwery się podobno zacinają...  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy normalnie karta mogę zapłacić? Czy lepiej nie?

ja place normalnie karta i nie mialem klopotu.

po otrzymaniu przesylki klikasz, ze przesylka dotarla i jest ok,

jak tego nie zrobisz to mecza Cie mailami, zeby kliknac, bo za jakis okres czasu ochrona zakupu sie konczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki, zamienniki lego, super. Ponadto baterie do drona i akcesoria, ubranie dla psa. Wszystkie zakupy dotarły. Jak na razie same pozytywy. Miałem ostatnio taką sytuację, że czekałem na towar grubo ponad miesiąc, aż napisałem, że nie dotarł. Sprzedawca dokonał zwrotu pieniędzy (kilka euro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprzedawca dokonał zwrotu pieniędzy

 

To nie sprzedawca Ci zwrócił, tylko Aliexpress. Sprzedawca nie dostaje Twojej kasy, póki nie potwierdzisz otrzymania towaru.

 

BTW. to co zrobiłeś, jest ze wszech miar nieuczciwe.  

 

 

Tak też myślałem, że po to jest opcja potwierdź dostawę. Wątpliwości moje rozwiał przelew zwrotny od sprzedającego. Wymieniłem z nim kilka wiadomości. Sprawa jest z ostatniego tygodnia, więc świeża. Jesteśmy na etapie odkręcania sprawy, więc nie znając szczegółów proszę powstrzymaj się od wydawania osądów.

 

Seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czy normalnie karta mogę zapłacić? Czy lepiej nie?

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

ja wolę nie podawać chińczykom numeru karty :)
Właśnie tego się trochę obawiam

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak rzeczywiście, jakiś "null luxembourg lux", ale dotyczy to właśnie tego zamówienia. Nigdzie nie pisze że to ali. Tak czy siak, sprzedawca nie dostał pieniędzy a ja towar tak (chociaż już zwątpiłem, bo rzeczy później zamawiane dostałem dużo wcześniej) . Nie wiem jak to odkręcić więc napisałem do sprzedawcy. Na razie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW. to co zrobiłeś, jest ze wszech miar nieuczciwe.  

 

BTW. Nieuczciwe jest to że zgłosiłem, że towar nie dotarł? 

 

 

Musiał byś być nierozumny, aby to tak zrozumieć. ;)

 

Pozostawienie tej sprawy jest (było by) nieuczciwe. Niestety, wielu naszych rodaków tak robi. Rzadko zdarza się ktoś jak Ty, który tą sprawę chce odkręcić. 

 

 

ja wolę nie podawać chińczykom numeru karty

 

Wolisz, żeby rodacy Cię przekręcili? ;)

 

Kilka lat temu miałem podobne dylematy. Pierwsze zakupy dokonywałem kartą prepaid. Po kilku latach mogę stwierdzić, że zakupy na ali są bezpieczniejsze niż na allegro.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja wolę nie podawać chińczykom numeru karty

 

Wolisz, żeby rodacy Cię przekręcili? ;)

 

Kilka lat temu miałem podobne dylematy. Pierwsze zakupy dokonywałem kartą prepaid. Po kilku latach mogę stwierdzić, że zakupy na ali są bezpieczniejsze niż na allegro.  

 

 

Nigdy nie podaję numeru karty, dodatkowo zablokowane mam możliwości płacenia kartą w internecie. Limity dzienne karty ustawione tak, że w razie jakby ktoś próbował użyć to niewielka strata. Jak potrzebuję zrobić większy zakup to wtedy 5 minut roboty i limit zmieniony ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wziołeś dostawe z Chin czy DE? 

finalnie kupiłem na gearbest , bo kupiłem 4szt :twisted: . dostawa z EU 4-5 dni . Bałem sie bo to małe nie jest i pójdzie na cło , a nie widziałem na aliexpress dostawy z eu , tylko chiny lub rosja . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wziołeś dostawe z Chin czy DE? 

finalnie kupiłem na gearbest , bo kupiłem 4szt :twisted: . dostawa z EU 4-5 dni . Bałem sie bo to małe nie jest i pójdzie na cło , a nie widziałem na aliexpress dostawy z eu , tylko chiny lub rosja . 

 

Ile ci tam kosztowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...