Skocz do zawartości

Problem z napędem CD


nysiopysio84

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

 

Mam problem z odtwarzaczem CD w moim specu, miałem w środku 6 płyt, które sobie słuchałem, wszystko było ok aż do wczoraj kiedy to na ekranie ukazał się error 99, od tamtej pory żadnej płyty nie mogę odpalić ani wysunąć, tak jakby coś się w środku zacięło, niby zmieniarka rozpoczyna odtwarzanie bądź wysuwanie, ale trwa to tylko chwilę po czym cisza, po jakiś 20 sec pojawia się error i tyle. Ktoś miał może tego typu problem w swoim legacy bądź wie jak to ugryźć? Model to Legacy spec b z 2004 roku, całe audio w oryginale.

Edytowane przez nysiopysio84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a radio normalnie gra ? bo przyczyny mogą być 2 

pierwsza to słabe zasilanie całego radia (padnięty jakiś stabilizator napięcia) ale wtedy i radio powinno kiepsko grać.

druga to niestety mechaniczne uszkodzenie zębatek w środku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, ale jak dobrze wiemy z jakością tego radia nie jest najlepiej więc za dużo zachodu z wymianą jak dla mnie. Zostanę przy transmiterze fm i pogodzę się z tym, że CD jest uszkodzone, może kiedyś jak się uporam ze wszystkimi ważniejszymi bolączkami w aucie to się tym zajmę ;p

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Kup poliftowe radio i będzie gitara;)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Pytanie czy to wchodzi bez problemu, bez żadnej rzeźby, jakiś modyfikacji?

 

Tak. Jedynie kabelek od klimatyzacji musisz delikatnie mocniej naciągnąć, bo gniazdo w poliftowym radiu jest dalej (bliżej wnętrza pojazdu) niż w przedlifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Novox sie podpina zamiast naszej zmieniarki CD w oryginalnym radiu? Bo jeśli tak to byłby lekiem na moją padniętą zmieniarkę, nie musiałbym wymieniać radia, tylko podpinam NOVOX i cieszę się z mp3, dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Novox sie podpina zamiast naszej zmieniarki CD w oryginalnym radiu? Bo jeśli tak to byłby lekiem na moją padniętą zmieniarkę, nie musiałbym wymieniać radia, tylko podpinam NOVOX i cieszę się z mp3, dobrze kombinuję?

To emulator. Podpinasz go do 20 pinowego czarnego gniazda w radiu. Powinien rozwiązać Twoje problemy z padniętym mechanicznie napędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten Novox sie podpina zamiast naszej zmieniarki CD w oryginalnym radiu? Bo jeśli tak to byłby lekiem na moją padniętą zmieniarkę, nie musiałbym wymieniać radia, tylko podpinam NOVOX i cieszę się z mp3, dobrze kombinuję?

To emulator. Podpinasz go do 20 pinowego czarnego gniazda w radiu. Powinien rozwiązać Twoje problemy z padniętym mechanicznie napędem.

 

 

Super sprawa, dzięki bardzo za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...