Skocz do zawartości

Do tych co ostatnio rejestrowali auto z za granicy...


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ej nie przesadzajcie, przy odrobinie szczęścia wszystkie formalnosci są do załatwienia w ciągu max 3 dni.

I tak to mniej wiecej wyglada jak sykstus napisał, a dlatego mniej wiecej, bo urzedy rządzą sie swoimi prawami.

Wiec na podsumowanie moze odrobine kosztów :mrgreen:

tłumaczenie: 80- 150

Przedląd: 170- 260 (zależy czy auto po dzwonie czy nie)

UC. akcyza od wartosci + 18 znaczki skarbowe (których juz nie ma ale zapłacić za decyzje trzeba)

US. 150 zaświadczenie + chyba 15 w znaczkach skarbowych (j/w)

Recykling 500 płatny przelewem, lub poczcie na konto WOŚiGW

Wydział komunikacji ok 250 + 15 w znaczkach.

POWODZENIA :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

 

Chodzi mi o podatek od czynności cywilno-prawnych(2% wartości).

Tak. Nie interesuje ich kwota na fakturze, lecą z cennika chyba eurotaxu. Nie ważne, że auto rozbite. Ja miałem na fakturze 4500 zł. Nie interesowało ich za bardzo, że auto sprowadzone i uszkodzone. Wycenili na 31.000 zł. Po długich konwersacjach i wykorzystaniu wszelkich argumentów zapłaciłem podatek od 18.000 zł. (jak widać jednak można :wink: )

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hogi, toprzy aucie spoza terenu celnego UE, w nabyciu wewnątrzwspólnotowym jest inaczej - wg. przepisów cena trakzakcji jest podstawa naliczania opłat, poza tym tylko mięczaki sprowadzją wózki, z za granic UE które w ogóle są w eurotaxie ;-)

 

Ja auta nie sprowadziłem, tylko kupiłem zarejestrowane w Polsce. :!:

 

mięczaki? a myślałem, że bezkręgowce! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkopolanin, no właśnie nie ma - teraz są jakieśidiotyczne przelewy któych sięnie da załatwić w urzędzie i nikt nie wie jak i na jakie konto i co w polu "tytułem".

 

No właśnie. Chwilowo jest niezły bałagan z tym. Teoretycznie mają być punkty poboru opłat w miejscach, z którymi miasto podpisze umowę, ale zanim to się ustabilizuje, troche potrwa. Rzekomo Poznań rozwiązał to modelowo, choć i tak jest gnój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie i panie, próbuję zrobić przelew akcyzy na konto wypisane w okienku w UC i co? I wywala mi że to specjalny urząd do URZĘDU SKARBOWEGO, a do tego urzędu jest specjalny druk i dziwne rubryczki - Wy tez tak mieliście? Podali zły numer konta w UC? Czy o co do ..... chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek, ciekawe jak niby jak każą tydzień czekać na potrzebne dokumenty.

 

Na jakie? Tylko, że wszystko możliwe bo z tego co czytałem, wy czekacie 1 dzień na decyzję z urzędu celnego a u nas jest w 15 minut, nie żadne znajomości. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś ogarnąłem Urząd Celny i Skarbowy, tylko co z tego jak na decyzję z Celnego muszę czekać do piątku, a bez tego US nie zacznie realizowania PIT25. W Skarbówce na PIT25 czeka się min 6 dni z tego co mówiła babka w US.

 

Także dupa zbita...nie pojeżdżę sobie Roverkiem przed szpitalem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś ogarnąłem Urząd Celny i Skarbowy, tylko co z tego jak na decyzję z Celnego muszę czekać do piątku, a bez tego US nie zacznie realizowania PIT25. W Skarbówce na PIT25 czeka się min 6 dni z tego co mówiła babka w US.

 

Także dupa zbita...nie pojeżdżę sobie Roverkiem przed szpitalem :cry:

 

No nie mogę normalnie tego czytać, ja załatwiam formalności w Pyrzycach bo tak jest Urząd Celny, wchodzę wypełniam papier, jadę do najbliższego banku, płacę akcyzę, wracam do Urzędu, oddaje papiery, Pan mówi, proszę sobię usiąść, za 15 minut będzie decyzja. Pokręcone to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś ogarnąłem Urząd Celny i Skarbowy, tylko co z tego jak na decyzję z Celnego muszę czekać do piątku, a bez tego US nie zacznie realizowania PIT25. W Skarbówce na PIT25 czeka się min 6 dni z tego co mówiła babka w US.

 

Także dupa zbita...nie pojeżdżę sobie Roverkiem przed szpitalem :cry:

 

krakow? ktore urzedy takie koszmarne? a moze wszystkie takie u nas??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tej papierkologii całej ? Da się to ogarnąć ?

 

Ja tak z 8 lat zadnego auta nie ściągałem. Na dziś może się coś zmieniło. Zadzwoń do Wydziału Komunikacji i zapytaj, czy dostaniesz próbne blachy na przewiezienie samochodu?

Zrób przegląd, bo kiedyś misiaki władowaly mandat za jazdę na probnych blatach bez przeglądu. OC powinieneś dostać bez łaski. Potem Ci polisę przepiszą. Z Auto Casco może się nie udać. Mogą żdać tablic ostatecznych. Twardy dowód tak ca. po miesiącu.

 

A w zeszłym wieku, to na żołtych tablicach ciężarówkę z Belgii przywiozłem i nawet zielona karte miałem. To były jaja. A na pace dodatkowo Merola 508. Na granicy to był cyrk jak Niemcy i nasi to zobaczyli. Uciechy mieli co niemiara. Koleś wychodzil z tej 508 przez boczną szybe. Drzwi nie dało się otworzyć.. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...