Skocz do zawartości

"Srebrny" Legacy (Gacek) 2.0


thomson0073

Rekomendowane odpowiedzi

Wspominałeś o kolektorze , gotowiec czy robiony?

Robiony. Ale czy jest zrobiony czy się będzie robił to się okaże jutro. W razie "W" będę pisał na priv. :)

Mam jutro auto odebrać - prace troszkę się wydłużyły w czasie. Mechanik do mnie dzwonił - i pytał kiedy rozrząd był ostatni raz wymieniany. Podobno ma dla mnie "super ekstra" widok - aż się boję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany przez Dett'a postanowiłem też wrzucić wlocik na maskę. Prawie było wolne i autko nie jeździło, więc... zabrałem się do pracy. :)

Najpierw podkładzik i malowanie, ja miałem o tyle łatwiejszą sprawę, że zrobiłem wlot w czarnym macie (pod kolor grilla).

attachicon.gifWP_20161018_18_23_31_Pro.jpg

attachicon.gifWP_20161019_21_19_49_Pro.jpg

Grzecznie poczekałem 24h aż wyschnie.

Co do rzeczy ważnych, w środku wlot uzupełniłem pianką montażową, a zaślepkę zrobiłem z siatki tuningowej i czarnej płyty izolacyjnej (dostałem pozwolenie na wzięcie ścinka z zakładu). :)

Najbardziej spędzało mi sen z powiek kwestia przyklejenia bez niszczenia lakieru. Udało się wymyślić alternatywę, mianowicie folie do oklejania samochodów, wyglądało to tak...

attachicon.gifWP_20161031_14_42_49_Pro.jpg

attachicon.gifWP_20161031_14_44_06_Pro.jpg

attachicon.gifWP_20161031_14_21_52_Pro.jpg

Złapałem wymiary, posprawdzałem trzy razy, odtłuściłem i folie i wlot... i kwestia najtrudniejsza - klejenie i docisk do maski. Dett miał rację, wlot trzeba mocno porzeźbić i docisnąć do maski aby miało to ręce i nogi.

Kombinowałem i jakoś nic mądrego do głowy nie przychodziło, aleee... :) nie ma to jak pomoc taty.

attachicon.gifWP_20161031_15_04_34_Pro.jpg

attachicon.gifWP_20161031_15_02_44_Pro.jpg

attachicon.gifWP_20161031_15_02_39_Pro.jpg

 

I znowu czekamy... 24h... :)

Kolejny dzień (wolny) zamiast spać, to do garażu... Szybkie oklejenie autka i ostatnie przypruszenie matem.

attachicon.gifWP_20161101_09_00_22_Pro.jpg

Efekt jak dla mnie zadowalający. :)

Zdjęcie na szybko:

attachicon.gifWP_20161101_18_21_16_Pro.jpg

Na dniach wrzucę jak to wygląda w normalnych warunkach.

P.s. Serdeczne podziękowania dla Dett'ka który opisał jak to mądrze ogarnąć.

Finansowo: 70pln - wlot, 30pln - folia, 10pln - aceton, 20pln - czarny mat, podkład - znalazłem w domu, 30pln - klej do szyb. Suma: 160pln + czas pracy - bezcenny. :)

Wlot folia maska rozumiem? nie oderwie folii od maski? Lub wlotu od folii? Na co kleileś? Dwu składnikowy klej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie oderwie folii od maski

oderwie... :(
W weekend muszę to poprawić.

 

Na co kleileś

Klejem do szyb. Bardzo mocny i nie reaguje na temperatury. Folia z wlotem skleiła się bardzo dobrze. Natomiast, folia od maski... odeszła - nie wiem czy to nie jest efekt tego, że jej nie podgrzałem suszarką, teoretycznie jest termokurczliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego się obawiałem :wacko:

nie chce być złym prorokiem, (z foliami pracuję już od 20 lat -wystawiennictwo) i ten numer nie ma prawa się udać

choć nie powiem kibicowałem ale tu dochodzi ciepło silnika + wlot powietrza który robi za łapacz powietrza bez wypuszczenia go dalej i to on odrywa całość

coś jak żagiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tego się obawiałem :wacko: nie chce być złym prorokiem, (z foliami pracuję już od 20 lat -wystawiennictwo) i ten numer nie ma prawa się udać choć nie powiem kibicowałem ale tu dochodzi ciepło silnika + wlot powietrza który robi za łapacz powietrza bez wypuszczenia go dalej i to on odrywa całość coś jak żagiel

Teraz już będę kleił bezpośrednio do maski. Taki żagiel znowu nie jest, jest wypełniony w środku.
Chociaż przyznam, że folia zaczęła odchodzić tylko z jednej strony. Przy jeździe przez dłuższy czas z ok. 180km/h nic się nie działo. Chyba faktycznie nie lubi skoków temperatury. Rano mróz zaraz potem charakterystyka cieplna się zmienia bo przecież ciepło od silnika i znowu zimno... Zależy mi na wlocie bo ładnie mi przysłania wgniotkę po gradzie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Ciebie czasem w legasiu spotkalem dzisiaj w andrychowie na jakims osiedlu kiedy bladzilem probujac ominac korek w centrum? Jakos tak mi sie skojarzylo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Ciebie czasem w legasiu spotkalem dzisiaj w andrychowie na jakims osiedlu kiedy bladzilem probujac ominac korek w centrum? Jakos tak mi sie skojarzylo ;-)

Mnie, akurat trafiłeś przed myjnią :P tak brudnego auta dawno nie miałem.

Machałem Ci.

Ładny blobik. :)

 

BTW. Jak jeździsz od Bielska w podobnych godzinach a nie znasz "sprytnych" objazdów to daj znać, możesz się kiedyś złapać za mną to Ci je pokażę, na Suchą nadrobisz ok. 10minut. :)

Edytowane przez thomson0073
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie Ciebie czasem w legasiu spotkalem dzisiaj w andrychowie na jakims osiedlu kiedy bladzilem probujac ominac korek w centrum? Jakos tak mi sie skojarzylo ;-)

 

Mnie, akurat trafiłeś przed myjnią :P tak brudnego auta dawno nie miałem.

Machałem Ci.

Ładny blobik. :)

BTW. Jak jeździsz od Bielska w podobnych godzinach a nie znasz "sprytnych" objazdów to daj znać, możesz się kiedyś złapać za mną to Ci je pokażę, na Suchą nadrobisz ok. 10minut. :)

No to pozdrawiam :-)

Gacek fajnie chodzi.

 

Andrychow taki zly jeszcze nie jest, tu gdzies bokiem, poboczem czy innym osiedlem i jakos sie jedzie ;-) ale wadowice to tragedia, dawno nie jechalem w tych godzinach tamtedy, ehh

Kiedys sie zgadamy na objazd poboczami;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to pozdrawiam :-) Gacek fajnie chodzi. Andrychow taki zly jeszcze nie jest, tu gdzies bokiem, poboczem czy innym osiedlem i jakos sie jedzie ;-) ale wadowice to tragedia, dawno nie jechalem w tych godzinach tamtedy, ehh Kiedys sie zgadamy na objazd poboczami;-)

Dziękować. :)
Czyli go słychać?

Spoko, nie ma problemu, ja całe Wadowice omijam. :) Też jeżdżę w kierunku Suchej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to pozdrawiam :-) Gacek fajnie chodzi. Andrychow taki zly jeszcze nie jest, tu gdzies bokiem, poboczem czy innym osiedlem i jakos sie jedzie ;-) ale wadowice to tragedia, dawno nie jechalem w tych godzinach tamtedy, ehh Kiedys sie zgadamy na objazd poboczami;-)

Dziękować. :)

Czyli go słychać?

 

 

 

Słychać, słychać  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hoł hoł hoł! :) 
Dawno tutaj nic nie pisałem i nie wrzucałem. Pora to zmienić, chwila wolnego czasu się znalazła - bardzo nieplanowanie bo niestety człowiek chory... i zmuszony do siedzenia w domu. 
​Ale ostatnio coś podłubałem przy Gacku.
Wpadł ostatnio a taki oto właśnie głośniczek! 
post-23450-0-48312400-1484847437_thumb.jpg
Zdaję sobie sprawę z tego, że szału nie ma, aleee... cena 42 polskie złocisze to naprawdę jak za darmo, tym bardziej, że z kablami i wzmakiem i skrzynią. (tyle kosztowała flaszka wódki). Gra lepiej, słyszę teraz każdy dźwięk! :) Niskie, średnie i wysokie tony, cel zrealizowany. 
Udało się też naprawić wlot. Ten na foli zaczął odchodzić... niestety... Po dobrym zabezpieczeniu pustej przestrzeni wlotu i zamaskowaniu (żagla) przykleiłem bezpośrednio do maski na kleju do szyb, weszła cała tubka. Efekt?
post-23450-0-29950300-1484847639_thumb.jpg

post-23450-0-62193100-1484847657_thumb.jpg

Wlot siedzi tak mocno, że atom go nie ruszy. Nic nie odstaje, nic się nie odkleja a różniece temperatur musiał poczuć dużo wyższe niż na foli. Przy ostatnich mrozach siegających u mnie (-32*C) a następnie nagrzewania się maski w drodze do pracy, uważam, że zdał egzamin. Ostatnio na trasie Bielsko - Żywiec, sprawdziłem jak się zachowa przy wyższych prędkościach i też jest wszystko jak należy.  :D 

Aleeee wisienką na torcie jest...! 

Najbardziej rajcująca mnie rzecz...

 

post-23450-0-68675800-1484847914_thumb.jpg

 

WYDECH, WYDECH, WYDECH!!!  :yahoo: tak, tak, tak!  :yahoo:  Legac na nierównoodległościowym kolektorze gada przepięknie! (dźwięk poniżej - film nagrany telefonem ma okropne lagi... nie wiem dlaczego... jutro nagram cyfrówką!) Ale specjalnie dla Dziedzica wrzucam dźwięk! :D Najpierw na zewnątrz a później wewnątrz samochodu. Na żywo jest dużo lepiej, gada jak rasowy GTek, ostatnio gość pod sklepem do mnie podchodzi i pyta jak mocno podkręcone jest to Subaru, bo tak normalne auto nie gada. :) Oczywiście wybrnąłem dyplomatycznie, że Subaru musi bulgotać, a ten nie jest zły, jak trzeba to potrafi się rozpędzić.  :ph34r: 

Sami posłuchajcie!  :yahoo:

 Dźwięk LEGACY.mp3.mp3

 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykleiłem bezpośrednio do maski na kleju do szyb

Nie trza było tak od razu? :P  Jakbyś chciał to teraz oderwać to z razem z lakierem odejdzie. Dobra robota.

 

A brzmienie faktycznie szałowe. Bulgot jak się patrzy. Za kolektorem leci seria czy masz coś jeszcze zmienione (katy, końcowy)?

 

Nie mam weny żeby sobie to zrobić, bo zapasowy kolektor do przerobienia już od jakiegoś czasu obrasta kurzem w garażu.

Mam dziurę w rurze przed końcowym i brzmi mój dość podobnie. :biglol:  Jakiś czas temu odśnieżając auto rankiem podszedł sąsiad i mówi że:

 - Chyba masz dziurę w wydechu.

 - Nie, to S U B A R U , one tak mają - ja mu na to.

 - A to przepraszam, zwracam honor.

B)

Edytowane przez DETT
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie trza było tak od razu?   Jakbyś chciał to teraz oderwać to z razem z lakierem odejdzie. Dobra robota.
 
No bo mi lakieru żal było... :P Ale jak zobaczyłem go z wlotem i bez to już mi przestało być żal... :D

 

A brzmienie faktycznie szałowe. Bulgot jak się patrzy. Za kolektorem leci seria czy masz coś jeszcze zmienione (katy, końcowy)?   Nie mam weny żeby sobie to zrobić, bo zapasowy kolektor do przerobienia już od jakiegoś czasu obrasta kurzem w garażu. Mam dziurę w rurze przed końcowym i brzmi mój dość podobnie.   Jakiś czas temu odśnieżając auto rankiem podszedł sąsiad i mówi że:  - Chyba masz dziurę w wydechu.  - Nie, to S U B A R U , one tak mają - ja mu na to.  - A to przepraszam, zwracam honor.

Za kolektorem seria do końcowego. Końcowy jest puszka. 

DETT rób kolektor nie zwlekaj! :) Ja żałuję, że dopiero teraz to ogarnąłem. Człowieku nieziemsko się jeździ z prawdziwym Subarowym dźwiękiem. Znowu przestałem słuchać radia. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobrze to chodzi teraz   

Dziękować, dziękować, zabrzmi bardzo nie skromnie - też mi się podoba. Dalej mnie rajcuje ten wydech!  :yahoo:  

 

Kolejne Subaru które zaczęło mi się podobać mimo że gustowalem tylko w imprezie bardzo fajnie robisz wizual auta, szkoda że to nie turbo.. czemu kurnik nie jest w kolorze samochodu tylko czarny?

Dziękować, cieszę się, że się podoba. Ale jeszcze sporo prac. :) 
Wlot czarny bo: 1) musiałbym oddać do lakiernika - na srebrnym lakierze byłoby widać odcień, 2) rzucałoby się w oczy maskowanie "żagla" i montaż (klejone na czarnym kleju do szyb), 3) spasowałem pod kolor grilla, 4) malunek ogarnąłem sobie sam bez większego proszenia się - podkład, puszka czarnego matu, chwila czasu i browar, 5) ewentualny odprysk bądź ryskę zawsze przymaskuję sobie czarnym matem - sam, za 15 złociszy - czyli typowy "noł stres".  B) 
Też bym bardzo mocno chciał prawdziwe japońskie B4 - niestety... nie u nas... Ale jak to mówią, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma! 
W planach jest folia na szyby - łącznie z przednimi bocznymi, wiem z czym się to wiąże przy ewentualnej kontroli aleee... ryzyk fizyk.  :ph34r:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam z mocno przyciemnionymi bocznymi i jak narazie jakoś mi się udaje,w poprzednim aucie miałem przód zrobiony jaśniejsza folia i jedynie w Rosji wyciągnęli łapówkę... Na ponad 100tys km zrobionych w pl i Europie nie miałem problemu z szybami (pomijając Rosję...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Była cisza, pora coś odświeżyć w temacie srebrnego Legwana. :)
A więc wpadło kilka zmian i tych koniecznych i tych mniej...
Z najważniejszych spraw: wymieniłem świece, kable, wyczyściłem przepustnicę wraz z uszczelką (którą niestety zamówiłem później). I tu od razu z miejsca mega duże podziękowania dla Dziedzica :bowdown: który zdradził mi myk z białymi kropeczkami na czujniku położenia przepustnicy.
A z innych zmian? Polerka reflektorów i naklejenie folii ochronnej, ooo a wygląda to tak:
20170305_155338.thumb.jpg.07a6e98a45e62ecf8bafacc42c1d61cf.jpg20170305_155423.thumb.jpg.90bdbb3e43214c0bf4cebda8ad2c5767.jpg20170305_155438.thumb.jpg.dbb05bd1473a7e357f8bdcd411db17b7.jpg20170305_155457.thumb.jpg.6e3c75a430cd8f8b89e0d2cf2ff334fc.jpg


Wpadł też setup letni, bo już jakoś śniegu brak... I zacisk przemalowałem na zielono. :)

20170304_143856.thumb.jpg.b141d21ed797de5dcfbae153d0b3e892.jpg

 

A z wczoraj... Wyjechaliśmy Legwanem na górkę - dużą górkę i oglądaliśmy widoki. :D

2017-03-09-22-20-18.thumb.jpg.103f79a3ec69fca25e23c497c24af11f.jpg

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...