Skocz do zawartości

Jaka nawigacja


mati

Rekomendowane odpowiedzi

Pocket PC ma jeszcze tę zaletę, że może służyć jako kalendarzo-przypominacz, zabijacz czasu (siedzisz na niezwykle ważnym spotkaniu, delikatnie usuwasz ppc z oczu innych uczestników, odpalasz grę, udajesz, że robisz notatki i problem maszz głowy 8) ), odtwarzacz plików multimedialnych, a jak ktoś jest bardzo zdesperowany - to i dokumenty Worda i Excela otwierać może.

pocket ma mnostwo mozliwosci

Tutaj forum zapalencow pocketowych :wink:

skype, gg, emulatory, pilot do TV, filmy... niemal wszystko :mrgreen: (tylko boka nie strzeli ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 280
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Lepiej szukaj palma z wbudowanym GPS-em. Mniej kłopotliwe. Do Automałpy wystarczy byle jaki palm, nawet Mio. Szału nie robi, ale zawsze dojechałem bez problemów do każdej wiochy.

 

Znajomy kupil sobie MIO 550 - musze go pomolestowac troche. Na poczatku myslalem o czyms takim, ale jak sie okazalo jest problem z wymiana baterii - da sie, ale tylko w serwisie, a to mi sie strasznie nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem poczytaj na forach czy nie ma problemów z wyświetlaniem obrazu w automapie - z okazji nie standardowego, większego ekranu. W swoim czasie - jakieś 1,5roku temu- interesowałem się tym sprzętem i problem był. Obraz nie był wyświetlany na całym ekranie.

 

Kurcze, nawet nie wiedzialem, ze problemy jakies sa, dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam automapy 3.9.3 XL wraz z pocketpc spv m3000 kupionym w orange. Ludzie si często zastanawiają czy w spv jest wystarczająco szybki procesor, ale AM działa bardzo dobrze (nawet bez podkręcania). Do zestawu AM i spv trzeba jeszcze odbiornika gps. na allegro za 250 kupisz dobry firmy nokia. SPV kosztuje koło 1000 pln (ja mam za 1 zł z orange), no a na automapę trzeba troszkę wydać ( bo jesteśmy przeciwni piractwu, prawda?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., no a na automapę trzeba troszkę wydać ( bo jesteśmy przeciwni piractwu, prawda?).

 

Nawet nie chodzi o bycie przeciwnym, mapy trzeba na tyle czesto aktualizowac, ze zakup i zwiazane z tym przywileje updejtow, itd. wydaja sie rozsadnym rozwiazaniem. Sporo PDA mozna kupic z juz zainstalowanym softem, kwestia, czy akurat taki nam pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę namawiał do urządzeń dedykowanych. Jak coś jest do wszystkiego tzn., że jest do niczego....

 

To prawda, natomiast biorąc pod uwagę, że od każdego z urządzeń wbudowanych w ppc z automapą oczekuję tylko podstawowej funkcjonalności, wystarczy mi combo - ono zapewnia taką podstawową funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę namawiał do urządzeń dedykowanych. Jak coś jest do wszystkiego tzn., że jest do niczego....

 

To prawda, natomiast biorąc pod uwagę, że od każdego z urządzeń wbudowanych w ppc z automapą oczekuję tylko podstawowej funkcjonalności, wystarczy mi combo - ono zapewnia taką podstawową funkcjonalność.

 

PDA z modułem GPS i odpowiednią aplikacją nawigacyjną jest niewątpliwie wystarczający do nawigacji samochodowej i jeżeli ma dobrą mapę (a Automapa i MapaMap są OK) zaprowadzi tam, gdzie trzeba.

Jeżeli PDA - to warto dobrze sprawdzić aplikację - diabeł tkwi w szczegółach. Obecnie chyba najlepsze oceny zbiera iGo.

 

To jest tak samo jak z samochodami - Skodą też się wszędzie dojedzie i to taniej. Czy warto więc kupować Subaru do wożenia d.? Niektórzy uważają, że warto, po to by mieć spokój i odpowiedni zapas "wydajności" i bezpieczeństwa w razie potrzeby.

Ale większość kupuje Skodę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale jak sie okazalo jest problem z wymiana baterii - da sie, ale tylko w serwisie, a to mi sie strasznie nie podoba.

 

da się i własnoręcznie, zależy od umiejętności obsługi śrubokręta.

 

i od tego, jak bardzo chcesz zachowac gwarancje ;)

 

Jak masz gwarancję, to w czym problem? Tak szybko bateria poszła się j...ć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy garminach jest tak, że co poniektóre modele dostepne sa z zestawami glośnomówiącymi i jednocześnie posiadają ładowarkę samochodową. Wyciąganie baterii przypomina wymianę w komorce.

Hm, znowu ten Garmin.

 

Polecam G 278. Nowość na rynku lub poszukać 276C (używam takiego) na rynku wtórnym. Na rowerze, motocyklu, quadzie także się sprawdzi. I jest wodoszczelny.

Pociecha jeszcze jedna. Jak Ci zwiną, to nikt się juz nim nie pobawi, tzn. nie zainstaluje żadnej mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wzglednie ladowarke samochodowa

 

A w zestawie nie było? :shock: Powinna być razem z uchwytem i innymi bajerami. Jakby co, to Alledrogo pomoże.

 

Chyba że to wersja "spadnięta z ciężarówki". :wink:

 

Nie no, spadnieta nie jest, to jest wersja wirtualna, bo jej nie mam. :)

 

Zastanawialem sie nad zakupem - czytalem kiedys opis i sie wkurzylem, ze zasrubowali zaslepke do baterii, na co i po co. Z kolei warto miec cos w zapasie. A co jest w zestawie to ja nie wiem, bo jak wspomnialem, nawet spadnietego nie mam. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pocket PC Asus A-636 z Automapą XL.

 

Pocket PC ma jeszcze tę zaletę, że może służyć jako kalendarzo-przypominacz, zabijacz czasu (siedzisz na niezwykle ważnym spotkaniu, delikatnie usuwasz ppc z oczu innych uczestników, odpalasz grę, udajesz, że robisz notatki i problem maszz głowy 8)), odtwarzacz plików multimedialnych, a jak ktoś jest bardzo zdesperowany - to i dokumenty Worda i Excela otwierać może.

 

 

Dokładnie, też używam jako przypominacza itp.

 

No i gry oczywiscie też się zdażają. Osobiście najbardziej lubie wormsy :) Tylko trzeba wyłączyc czas podczas "tury" bo za duża presja i za duzo nerwowych ruchów :P Plusem jest możliowśc zabijania czasu z koelgą który siedzi obok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę namawiał do urządzeń dedykowanych. Jak coś jest do wszystkiego tzn., że jest do niczego....

 

Polecam, jak GAL, Garmina.

 

 

Zgodzę się, pod warunkiem że dokładnośc map będzie taka sama jak automapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąganie baterii przypomina wymianę w komorce.

Hm, znowu ten Garmin.

 

U mnie też się łatwo wyjmuje baterie. Zależy pewnie który pocket - niektóre maja wbudowane.

 

PS Jak ktoś umie cytowac z różnych postów to PW, żeby nie było że nabijam licznik. Albo nie umiem, albo u mnie to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palm+ automapa to najlepsze wyjscie, zawsze na palmie mozesz jeszcze tomtoma miec

Czy Ty wiesz co piszesz?

Co to ma znaczyć...? :roll:

Podstawowa mapa Polski w Garminie (GPMapa) jest co najmniej porównywalna z Automapą (tzn. "w jednym miejscu lepiej, w innym gorzej").

Co to znaczy "możesz jeszcze tomtoma mieć"? TomTom mapa Polski nadaje się do znajdowania drogi z Warszawy do Krakowa (dwadzieścia parę procent pokrycia w Polsce). A szczegółowa mapa Europy jest w Garminie zainstalowana w momencie kupna. Obecna wersja obejmuje 32 kraje Europy (w tym Polskę - do obejrzenia w MapSource Viewer, linka podawałem wyżej). Chcesz inne kraje? Idziesz na stronę http://mapcenter.cgpsmapper.com/catalogue.php i ściągasz - [b'>legalnie[/b] bezpłatnie. Chcesz mapę Polski legalnie bezpłatną (bo tworzoną przez idealistów), idziesz na http://ump.waw.pl/]http://ump.waw.pl/'> i ściągasz - bezpłatnie.

Masz coś takiego na PDA?

 

Cały czas mówię o prostym GPSie samochodowym do jazdy po drogach.

 

Jeżeli zdarza Ci się jeździć off-road, albo używać GPSa poza samochodem (na motocyklu, rowerze, na wodzie, pieszo) to szybko zrozumiesz, że PDA jest marną imitacją prawdziwego GPSa. Bo Garmin jest dedykowany do konkretnych zastosowań, bo na Garmina masz tysiące map tworzonych przez tysiące ludzi (dzięki cgpsmapperowi), a PDA z GPSem... to taki produkt GPSopododobny...

 

Opinie ludzi zachwyconych tym, że "takie małe pudełko wie, gdzie jestem" są równie zabawne jak podziw dla samochodu "że skręca"...

 

Ta odpowiedź nie jest skierowana do Ciebie, ale do "tego typu wypowiedzi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palm+ automapa to najlepsze wyjscie, zawsze na palmie mozesz jeszcze tomtoma miec

....

adamowi chyba chodzilo, ze mozna dokupic mapy TomTom'a jesli sie jedzie w "europe"

ja wolalbym kupic Palmtopa, bo jest bardziej funkcjonalny.

 

PDA z GPSem... to taki produkt GPSopododobny...

a niby dlaczego? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...