Skocz do zawartości

Stukanie na zimnym


hristorally

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dziś rano przy parkowaniu usłyszałem dziwne stukanie / klekot. Siedząc za kierownicą dźwięk jakby dobiegał właśnie od strony kierowcy.

Olej raczej nie był w pełni rozgrzany bo przejechałem maksymalnie 1km. Stukot było słychać na biegu jałowym między 500 a 1000 obrotów. Przy obrotach > 1000 nic "niepokojącego" nie słychać.

Posiedziałem chwilę w aucie, posłuchałem podnosząc obroty, a gdy wskazówka od temp. oleju doszła do poziomu optymalnego klekot / stuk zanikł.

 

Wcześniej tego stukania albo nie było, albo ja po prostu nie zwróciłem uwagi...

 

Reasumując na zimnym stuka między 500-1000 obrotów, a na ciepłym w zakresie 500-5000 obrotów jest "cisza".

 

Czy może to być początek czegoś drogiego ?

 

Popołudniu postaram się dosłać filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy kilometrze to Ci się nawet samochód nie rozgrzeje. Jak nie masz świateł po drodze tylko wyjeżdżasz i bach na trasę od razu to 1km zrobisz w ile? do 2min się wyrobisz a wtedy spokojnie może być go jeszcze słychać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodziło o to, ze nie było słychać po odpaleniu tylko po kilomentrze..

No w sumie ciekawe. Może radio głośno to nie słyszał :P albo dopiero się zaczyna. Mi w sumie jak się zaczynał to też był lekki niewyraźny dźwięk słyszalny czasem a teraz od uruchomienia słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem włączone radio to fakt, ale na powrocie ze sklepu nie podłączałem panelu i wtedy usłyszałem ale dopiero przy wyjeździe z parkingu (pierwszy bieg i półsprzęgło)

 

Czy mogła mieć wpływ na to taka sytuacja z nocy poprzedzającej stukot, że jechałem ponad 200km autostradą ze stałą prędkością 110-130 km/h w tym raz przyspjeszyłem do okolo 190km/h? Nastepnie zrobilem okolo 30min przerwy i powrót z Cottbus do Wrocławia. Powrtót słynną "patatajką" czyli ponad 60km po nierównych betonowych płytach (Autostrada A18) przy prędkości 80-90km/h. Poza tym to jazda płynna i spokojna (spalanie 9,1l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...