Jump to content

Stukanie na zimnym

hristorally

Recommended Posts

Witam,

dziś rano przy parkowaniu usłyszałem dziwne stukanie / klekot. Siedząc za kierownicą dźwięk jakby dobiegał właśnie od strony kierowcy.

Olej raczej nie był w pełni rozgrzany bo przejechałem maksymalnie 1km. Stukot było słychać na biegu jałowym między 500 a 1000 obrotów. Przy obrotach > 1000 nic "niepokojącego" nie słychać.

Posiedziałem chwilę w aucie, posłuchałem podnosząc obroty, a gdy wskazówka od temp. oleju doszła do poziomu optymalnego klekot / stuk zanikł.

Wcześniej tego stukania albo nie było, albo ja po prostu nie zwróciłem uwagi...

Reasumując na zimnym stuka między 500-1000 obrotów, a na ciepłym w zakresie 500-5000 obrotów jest "cisza".

Czy może to być początek czegoś drogiego ?

Popołudniu postaram się dosłać filmik.

przy kilometrze to Ci się nawet samochód nie rozgrzeje. Jak nie masz świateł po drodze tylko wyjeżdżasz i bach na trasę od razu to 1km zrobisz w ile? do 2min się wyrobisz a wtedy spokojnie może być go jeszcze słychać. 

Mi bardziej chodziło o to, ze nie było słychać po odpaleniu tylko po kilomentrze..

No w sumie ciekawe. Może radio głośno to nie słyszał :P albo dopiero się zaczyna. Mi w sumie jak się zaczynał to też był lekki niewyraźny dźwięk słyszalny czasem a teraz od uruchomienia słychać

Miałem włączone radio to fakt, ale na powrocie ze sklepu nie podłączałem panelu i wtedy usłyszałem ale dopiero przy wyjeździe z parkingu (pierwszy bieg i półsprzęgło)

Czy mogła mieć wpływ na to taka sytuacja z nocy poprzedzającej stukot, że jechałem ponad 200km autostradą ze stałą prędkością 110-130 km/h w tym raz przyspjeszyłem do okolo 190km/h? Nastepnie zrobilem okolo 30min przerwy i powrót z Cottbus do Wrocławia. Powrtót słynną "patatajką" czyli ponad 60km po nierównych betonowych płytach (Autostrada A18) przy prędkości 80-90km/h. Poza tym to jazda płynna i spokojna (spalanie 9,1l)

• 1 month later...