Skocz do zawartości

wydech do sti


kukiluki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar troszeczke odmulic swoje Sti ( 04' 2,0T )

Chce zrobic kompletny wydech poczawszy od turbo. I stad pytanie - co z katem??

Jak wyrzuce katalizator to prawdopodobnie wyskoczy check .

Sa jakies sposoby na oszukanie kompa?? Czy mozna to zrobic za pomoca "emulatora" jakie sa uzywane do instalacji gazowych??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 tygodni później...

Witam,

 

Zostałem oświeciony w KOCARze, że mam tłumik końcowy od WRXa! Zgroza!

Ponoć to nie przelotówka. Przegrzewa mi silnik i zabiera koniki ;)

 

Poprzedni właściciel zamontował ze względu na bodykit. Tak mniemam. Oryginalny tłumik końcowy od STI ma dużą okrągłą końcówkę. Ten od WRXa mniejszą dwururkę.

 

Potrzebuje rady jaki dobry pod każdym względem tłumik mógłbym zamontować?

 

KOCAR zaproponował mi przelotowego DEVILa z owalną końcówką.

 

Macie jakieś inne sugestie? Osobiście wolę dwururkę. No i sound też się liczy. Ale najważniejsze żeby był kompatybilny. Dedykowany do STI.

 

Dodam, że chętnie oddam w dobre ręce obecny WRXowski. Auto 2k4 z przebiegiem 30k.

 

Z góry dziękuję za porady.

 

Pozdrawiam

 

Harry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dewila tylko po całości i jest ok choć głośny słyszałem Supersprinta mi się podoba, podobno H&S są dobre ale nigdy na żywo nie słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dewila tylko po całości i jest ok choć głośny słyszałem Supersprinta mi się podoba, podobno H&S są dobre ale nigdy na żywo nie słyszałem

 

Znalazłem coś takiego:

 

http://www.haywardandscott.com/Details. ... ategory=13

 

Na WRXie brzmi tak:

 

http://www.sunhouse.pl/files/hayward%26scott.wav

 

Czy brzmienie znacząco się zmieni na STI?

 

Pozdrawiam

 

Harry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar troszeczke odmulic swoje Sti ( 04' 2,0T )

Chce zrobic kompletny wydech poczawszy od turbo. I stad pytanie - co z katem??

Jak wyrzuce katalizator to prawdopodobnie wyskoczy check .

Sa jakies sposoby na oszukanie kompa?? Czy mozna to zrobic za pomoca "emulatora" jakie sa uzywane do instalacji gazowych??

pozdrawiam

 

Kukiluki nie kombinuj, wpadnij do raju tudzież do mnie :mrgreen: przejedziesz się STi MY 06 z kompletnym układem wydechowym Supersprinta, zasiądziesz na wygodnym fotelu pasażera :lol: posłuchasz najpiękniejszego dźwięku pod słońcem i rozkoszujesz się pełnią mocy :twisted:

Cena :?: 4.600,00 brutto z montażem :mrgreen: Nóweczka :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w serii jest dramat,chcę wymienic cały wydech tylko niewiem na co,ilu uzykowników tyle opinii,jedni chwalą devila inni H&S a jeszcze inni Supersprinta,a tak wogóle czym one sie od siebie róznia? maja jakas charakterystykę? Carfit mozna by było sie gdzies umówic na chwilke na mała prezentcje twojego devila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłem coś takiego:

 

http://www.haywardandscott.com/Details. ... ategory=13

 

 

Gwoli ścisłości to co znalazłeś jest dedykowane do classica, czyli GT. Ty musisz szukać do Newage.

 

Rzeczywiście. Masz rację. Ale czy to ma jakieś większe znaczenie? Dystrybutor www.sunhouse.pl przekonywał mnie, że okay. Może masz inną wiedzę. Chętnie zasięgnę info. Tak czy siak. Zraziłem się i obecnie przebieram w Supersprincie. Ich oferta obejmuje back boxy z owalnymi końcówkami w różnych rozmiarach.

 

Dzięki

 

Pozdrawiam

 

Harry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukiluki nie kombinuj, wpadnij do raju tudzież do mnie :mrgreen: przejedziesz się STi MY 06 z kompletnym układem wydechowym Supersprinta, zasiądziesz na wygodnym fotelu pasażera :lol: posłuchasz najpiękniejszego dźwięku pod słońcem i rozkoszujesz się pełnią mocy :twisted:

Cena :?: 4.600,00 brutto z montażem :mrgreen: Nóweczka :cool:

 

Przejrzałem ofertę Supersprint. W ofercie jedyna opcja do 2.5T to MY06 czyli 2k6 wzwyż. Ja mam 2k4. Można taki zestaw zamontować? Czy trzeba wymieniać cały układ wydechowy? Czy wystarczy back box do uzyskania odpowiedniego brzmienia. Na poprawach osiągów nie zależy mi tak bardzo. Mam wystarczająco seryjnie 300KM i 407Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukiluki nie kombinuj, wpadnij do raju tudzież do mnie :mrgreen: przejedziesz się STi MY 06 z kompletnym układem wydechowym Supersprinta, zasiądziesz na wygodnym fotelu pasażera :lol: posłuchasz najpiękniejszego dźwięku pod słońcem i rozkoszujesz się pełnią mocy :twisted:

Cena :?: 4.600,00 brutto z montażem :mrgreen: Nóweczka :cool:

 

Przejrzałem ofertę Supersprint. W ofercie jedyna opcja do 2.5T to MY06 czyli 2k6 wzwyż. Ja mam 2k4. Można taki zestaw zamontować? Czy trzeba wymieniać cały układ wydechowy? Czy wystarczy back box do uzyskania odpowiedniego brzmienia. Na poprawach osiągów nie zależy mi tak bardzo. Mam wystarczająco seryjnie 300KM i 407Nm.

Mozna zamontowac taki zestaw do GT,WRX,STI2.0 i 2.5 ale jezeli nie zalezy ci na zdecydowanej poprawie osiagow to szkoda pieniędzy.Wymiana samej ostatniej czesci wydechu niewiele zmienia jeżeli chodzi o dzwięk wiec tez szkoda kasy.Albo wykonaj jakiś manewr calosciowy albo daj sobie spokoj .AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zamontowac taki zestaw do GT,WRX,STI2.0 i 2.5 ale jezeli nie zalezy ci na zdecydowanej poprawie osiagow to szkoda pieniędzy.Wymiana samej ostatniej czesci wydechu niewiele zmienia jeżeli chodzi o dzwięk wiec tez szkoda kasy.Albo wykonaj jakiś manewr calosciowy albo daj sobie spokoj .AK

 

Dziękuję za poradę. Jestem po konsultacjach z kierownikiem autotuningu www.vemapol.pl dystrybutora Supersprint w Polsce. Podzielił częściowo Twoje zdanie. Udało mi się trafić na promocję Subaru, która trwa do końca lutego. Jestem mile zaskoczony cenami.

 

pipe kit for turbo charger 961601 805 zł brutto

centre pipe (eliminuje kat.) 961613 670 zł brutto

back box 961605 1660 zł brutto

 

Razem 3135 zł. W H&S sam back box kosztuje ponad 3k! raju pisał o 4600 zł brutto z montażem.

 

Wymiana kolektora na moje potrzeby jest zbędna. Tymbardziej, że ten element kosztuje 4600 zł brutto.

 

Mam nadzieję, że będę zadowolony.

 

Macie jakieś audio pliki z brzmieniem Waszych Supersprintów?

 

Pozdr

 

Harry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o wydechu Prodrive? :roll:

 

Chodzi mi konkretnie o porównanie back box H&S i back box Prodrive -do WRX-a MY06

Jak to się ma do przyszłych przeróbek, co lepiej brzmi, aha i wygląda bo ten tłumik H&S jest dosyć ubogi z wyglądu http://www.sunhouse.pl/hands/foto/backbox2.jpg

 

Słyszałem wydech w Krakowie w Sti 06 SPRT, ale tam podobno jest zamontowany pakiet PPP.

 

P.S.

Mati ma kozacki back box :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o wydechu Prodrive? :roll:

 

Chodzi mi konkretnie o porównanie back box H&S i back box Prodrive -do WRX-a MY06

Jak to się ma do przyszłych przeróbek, co lepiej brzmi, aha i wygląda bo ten tłumik H&S jest dosyć ubogi z wyglądu http://www.sunhouse.pl/hands/foto/backbox2.jpg

 

Słyszałem wydech w Krakowie w Sti 06 SPRT, ale tam podobno jest zamontowany pakiet PPP.

 

P.S.

Mati ma kozacki back box :cool:

 

Back box Prodrive nie wygląda ubogo :mrgreen: a wręcz odwrotnie

ps.Można obejrzeć razem z częścią środkową u mnie w serwisie PPP może byc ale nie musi.

Pozdr.AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...