Skocz do zawartości

Moje pierwsze subaru


melanż

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pierwsza Impreza zakupiona tydzień temu. Zwykły wolnyssak, który pomimo niedużej mocy daje mi wielką frajdę z jazdy. :)

Wyprodukowana 11 grudnia 2000 roku, standardowe wyposażenie.

Sprowadzona z Niemiec, niecałe dwa tygodnie w kraju. Serwisowana w Subaru do 137kkm (2013r.), aktualnie ma najechane 158kkm.

Prawe przednie nadkole i maska były malowane, czego nie widać na zdjęciu.

 

 

K6ce7zu.png

 

 

 

Co chciałbym w niej zmienić? Na pewno spalanie :) we wtorek idzie do gazownika.

Po zimie usunięcie małego ogniska korozji z tylnego nadkola i zakup nowych felg (16 lub 17").

Za rok może kolektor różnoodległościowy. 

 

 

 

1rkxo0o.jpg

 

W tym temacie zamierzam publikować wszystkie modyfikacje i ewentualne naprawy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka pojemność?

Gratuluje zakupu.

Dziękuje :) 2.0. Były aspiracje na 2.5, ale na Allegro były 2 egzemplarze. Jeden gdzieś w centralnej Polsce a drugi blisko mnie, ale w automacie i dużo blacharki do robienia + sprzedawca w ogóle nie wiedział co powiedzieć o samochodzie. Myślałem że 2.0 jest wolniejszy ale miło mnie zaskoczył. Zobaczymy jak będzie po instalacji LPG. :)

 

Edit 1.11:

Jutro ważny dzień dla imprezy, czeka ją zamontowanie instalacji lpg. Zostawiam ją przy warsztacie z takim przebiegiempost-23119-0-84373500-1452533862_thumb.jpeg

Edytowane przez aflinta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezioro Żywieckie w tle jak się nie mylę, wiesz może czy da się tam wjechać na lud? :D

Jeśli Twoja wanna umie pływać to śmiało wjeżdzaj.W innym przypadku odradzam.Poczekaj jeszcze troche bo ma zacząć sypać i śmigaj na przegibku-zarówno od Bielska jak i od Międzybrodzia gdzie jest nowy asfalt świetnie można pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozważałeś instalacje z wtryskiem w fazie ciekłej?

 

Cześć, ile kosztuje założenie instalacji gazowej? Też się zastanawiam, bo zwróci się w parę miechów.

Czy chcesz założyć lpg do sti?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym w ludzi nie wjeżdżać ;)

Ale gafa... :D

 

 

Beemowiec spoko na salmo czesto teraz przebywam, przegibek znam ale jakos jak mam juz jechac do Bielska to wole na Szczyrk zajechać, co do lodu to tak tylko spytałem czy tam ktoś może śmiga w zimie, pierwszy nie mam zamiaru testować :D

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i koniecznie przy okazji uszczelki od świec.

Naturalnie. :)

 

Wszystkie części są już w warsztacie, teraz tylko czekam do soboty i zabieramy się za wymianę. Będzie również wymiana oleju. Na pierwszy strzał dostanie shella 10w, następnym razem coś bardziej egzotycznego.

 

Nie gazuj auta bo straci cały urok :(

Wg. mnie Subaru traci urok gdy ktoś je bezsensownie poobkleja naklejkami typu "lubię zapier***ać", bądź robi negatyw kół. 

Założenie gazu do Subarynki to dla mnie wielka oszczędność + jak mi się nudzi to wsiadam sobie, jadę na przejażdżkę nie martwiąc się tym że mam wir w baku.

I nie, nie kupię diesla bo nie stać mnie na benzynę. Subaru chciałem mieć od dziecka, dlatego sobie je kupiłem. A oszczędność to cecha naturalna ludzi z łbem na karku. :)

 

Edit:

zimowe zdjęcie :)

4QBaC4k.jpg

 

Aparat minimalnie drgnął i widać lekki ruch  na zdjęciu, ale mam nadzieję że będzie Wam się podobac

Edytowane przez melanż
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Gaz założony, spadku mocy nie czuję w ogóle więc jestem zadowolony. Lecz nie obeszło się bez przygód. Mechanik zastał świece w oleju. Do wymiany uszczelki od pokryw zaworów i kable od świec. W sobotę pracowity dzień.

No i pech chciał, że ja też wypiąłem wczoraj fajki a tam w rowkach oliwa. Wymiana uszczelek pod gniazda świec to droga impreza ?

 

Edyta: Fajno, że macie trochę śniegu, u mnie dereń, w obliczu nadchodzącego mrozu, dostał pąków na ogrodzie ; /. Będzie nalewkowa klęska.

Edytowane przez Masu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru dotarło do mnie dziś, 2 godzinki temu. Wszystko gra. Teraz muszę je tylko oddać na dodatkowe wyregulowanie lpg.

Luzy zaworowe wyregulowane

Świece NGK założone

Olej zmieniony na shell 10w

Wszystkie uszczelki wymienione na oryginały Subaru

Kupione lecz nie założone kable NGK

 

Zarys planów na "po zimie" już jest. Mianowicie:

 

1. usunięcie kilku rudych detali (m.in. prawe tylne nadkole i mały na nim pęcherz) + usunięcie emblematu "2.0 gx"

2. kierownica momo

3. przyciemnienie szyb tył

4. nowe radio

5. rozrząd (aktualny jak najbardziiej do jazdy przez następne 15kkm)

6. świnia na lusterko :)

 

Jak pieniądze będą się zgadzać może wpadnie tam kyb agx i lepszy hamulec, ale najprawdopodobniej to jest bardziej długoterminowy plan z przyczyn dla wszystkich znanych. ;)

 

Żeby nie było żem zgrzeszył, jako auto zastępcze dostałem forestera. :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez melanż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przejechane 2kkm, Impreza jak narazie sprawuje się super.
 
Wczoraj zamówiłem zestaw świń (lusterko i klapa bagażnika). Zamówiłem także folię na światła przeciwmgłowe ale chyba zaczynam już żałować bo będzie ona w kolorze niebieskim. Trudno, najwyżej się zdejmie jak będzie bardzo wieśniacko wyglądać (a to niestety przeczuwam :( ).

Zima coraz bliżej, konserwacja i usunięcie kilku rudych miejsc się zbliża

 

Jednym zdaniem: Chęci duże a wypłata mała :D
 
Parę zdjęć z dzisiaj (w spoilerze ponieważ niemała rozdzielczość)

 

DSCF2719.jpg
DSCF2725.jpg

DSCF2728.jpg

 

Edytowane przez melanż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj ludzi na wsi mieszkających. Określenie "wieśniacko" jest co najmniej nie na miejscu! Mimo ze jestem z miasta pare razy zrobiłem przez to komuś przykrość to i ty nie rób dziękuję i sry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj ludzi na wsi mieszkających. Określenie "wieśniacko" jest co najmniej nie na miejscu! Mimo ze jestem z miasta pare razy zrobiłem przez to komuś przykrość to i ty nie rób dziękuję i sry za OT

Mogłeś odezwać się na PW

Mam do tego po prostu dystans bo sam mieszkam na wsi. Można nazwać to neologizmem znaczeniowym, mam nadzieję że teraz nikogo to nie urazi. :)

Edytowane przez melanż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...