Skocz do zawartości

Moja Żmijka czyli Subaru Impreza STI ver 6 do POM


wsokol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jako użytkownik, który często, gęsto czyta to forum a rzadko się wypowiada, postanowiłem przedstawić swoją Perełkę. Mam ją już od 3 lat i ostatnio nawet trochę się poturlałem ją po naszych polskich bezdrożach:) Cóż Polska to stan umysłu ale może zacznijmy od początku...Historia zaczyna się od niewinnej przejażdżki GTekiem, dźwięk boksera, wkręcającej się turbiny i szum napędów dzwoni mi w głowie do tej pory. Zarażony Subarozą Vulgaris parę miesięcy później siedząc przy kompie zaszedłem na koniec internetu i trafiłem do sklepu-komisu w Japonii (GTNET) i znalazłem Swoją Żmijkę:

 

post-14343-0-28567200-1447871248_thumb.jpg

 

Pozostało wykonać tylko parę ryzykownych transakcji graniczących z obłędem dla osób postronnych, i potajemnie przed przyszłą obecną żoną Subarynka stała się moja:

Rocznik 2000

SI STI ver 6

Silnik: EJ 207 seria

Zawieszenie (różowe) :)

Przebieg: coś koło 61 kkm

Stan: bardzo dobry ( po telefonicznych ustaleniach po naprawie front left, poruszałem już ten temat w innym wątku, ale o tym później)

 

Pozostało tylko śledzić ro-ro statek, modląc się o brak huraganów, sztormów, unikanie piratów z Karaibów. ( radość że nie płynął przez kanał Sueski - ale Panamski). Modlitwy trwały parę tygodni, oczywiście zakończone sukcesem - statek dobił do Gdyni.

 

post-14343-0-80601200-1447871962_thumb.jpg

post-14343-0-33871600-1447871958_thumb.jpg

post-14343-0-13836800-1447871967_thumb.jpg

 

Potem szybki transport do garażu, banan przez cały tydzień:)

 

post-14343-0-24517300-1447872076_thumb.jpg

post-14343-0-47446700-1447872077_thumb.jpg

 

Następnie były trudne czasy w oczekiwaniu na rejestrację, listy do ministerstwa, uzgodnienia telefoniczne, (bełkot, bełkot).

W wolnym czasie ustaliłem jakie to były uszkodzenia naprawiane: Moja Żmijka miała spotkanie trzeciego stopnia najprawdopodobniej ze słupkiem na poboczu: lewy okular troszkę przygięty zderzak klejony i malowany, uszkodzone plastikowe nadkole, brak paru spinek w nadkolu...nic z czym sobie zapaleniec nie poradził. A jak HiEnd to tylko po bandzie więc były zakupy w ASO. Zderzak w ASO (ostatni z magazynu w Niemczech, osłona z ASO, tak tak spinki też z ASO...

"Profesjonalna" ocena uszkodzeń przez właściciela (5 godz, oglądanie, medytacja)

 

post-14343-0-18420600-1447872541_thumb.jpg

 

W międzyczasie na wzór oryginału z przełącznikami zrobione przeciwmgielne tylne, lampy EU i osłona pod silnik ( nie miałem jej) więc kupiłem w znanym nam sklepie, którego nazwa zawiera liczbę 4 i kończy się na O. Nie była plugnplay i tu mają taaaaki minus. Więc po ustaleniu linii i kątów gięcia, po krótkim odświeżeniu trygonometrii zleciłem doginanie jej na prasie o chwytliwej nazwie "Kruszynka" wysokości domku jednorodzinnego... I tu szacun dla fachowców podoginali ją idealnie bez poprawek to się nazywa ścisłe umysły.

Oczywiście oliwa smarująca gary: Motul 15w50  - Subi tylko na lato :)

 

Montaż (ja myślący)

 

post-14343-0-16897700-1447873070_thumb.jpg

 

W końcu przyszła pora na koniec batalii, ministerstwo skapitulowało...kapelusze w górę.

 

post-14343-0-64087400-1447873576_thumb.jpg

post-14343-0-37439400-1447873568_thumb.jpg

post-14343-0-00463700-1447873582_thumb.jpg

 

No  i prezent z Nippon - oj niewiele ich już zostało...

 

post-14343-0-44956200-1447874302_thumb.jpg

post-14343-0-35660800-1447873772_thumb.jpg

 

Żmijka ma pozostać serią, myślę że mocy ma wystarczająco. Samochodzik będzie na spoty i zloty. Mam nadzieję że podobała się Wam moja historia. Pozdrawiam. 

 

  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajajajaj ale ładna! I mój ulubiony kolor :) Oczekałeś się na rejestrację prawusa w sumie tyle co ja :biglol: Tylko że ja jeszcze w międzyczasie zmieniłem jednego na drugiego. Z pierwszą czekałem 2 lata a drugą już tylko rok  :biglol: Chyba przyznasz mi rację że warto było poczekać i zostawić oryginał rhd ;) 

 

Ale zaraz zaraz, skoro autko pochodziło z JP jak tego dokonałeś?? W sensie że zarejestrowałeś u nas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaryna dosłownie przeleciała przez Anglię.:) Mówiłem że Polska to stan umysłu:) Auto zostaje RHD wiem, że może to mało praktyczne ale Żmijka w założeniu miała być niepraktyczna i to właśnie jest w niej piękne. Klasyk nie skalany modami, igła w stogu siana (no może oprócz turbo timera - ale z wiązką dedykowaną do tego rocznika:) ) Przy następnym grzebaniu (przydałaby się dokładka do zderzaka) dodam zdjęcia. Polowałem na Type R ale urzekł mnie ten szary kolor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Auto zostaje RHD wiem, że może to mało praktyczne ale Żmijka w założeniu miała być niepraktyczna i to właśnie jest w niej piękne. Klasyk nie skalany modami, igła w stogu siana

 

Otóż to :)

 

 

 

Polowałem na Type R ale urzekł mnie ten szary kolor...

 

Nie dziwie się. Świetnie w nim 4 drzwiówka wygląda :wub:

 

 

 

Subaryna dosłownie przeleciała przez Anglię. :) Mówiłem że Polska to stan umysłu:)

 

Czyli udało się to ogarnąć bez wożenia wozu na wyspy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Auto zostaje RHD wiem, że może to mało praktyczne ale Żmijka w założeniu miała być niepraktyczna i to właśnie jest w niej piękne. Klasyk nie skalany modami, igła w stogu siana

 

Otóż to :)

 

 

 

Polowałem na Type R ale urzekł mnie ten szary kolor...

 

Nie dziwie się. Świetnie w nim 4 drzwiówka wygląda :wub:

 

 

 

Subaryna dosłownie przeleciała przez Anglię. :) Mówiłem że Polska to stan umysłu:)

 

Czyli udało się to ogarnąć bez wożenia wozu na wyspy?

 

Wszystko wyszło trochę fuksem. Teraz to już żywcem mnie nie wezmą.:) Sprawa zajęła mi 3 lata, przynajmniej służę pomocą bo szlaki już przetarte.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha, to było dobre:) Nie, nie Mości Panie te firmy Żmijka i ja omijamy z daleka.:)

Jako że mamy przestój zimowy ( GTek już wypatruje śniegu) wpadnie karbonowa dokładka jak tylko dogadam się z Brytolami.

Już wkrótce kolejna odsłona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piękne Auto gratulacje !!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...