Skocz do zawartości

Impreza GL - groszek w babskich rękach :)


cougar94

Rekomendowane odpowiedzi

+ dobre klocki na przód. Ja w swoim miałem zawieszenie z którejś padaczki Adamusa, stab i chyba tyle. Jeszcze skrzynia z reduktorem by się zdała - turbo dla ubogich ;)

Tuning za kierownicą przeżyłem w Saxo dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec polecam kayaba agx...i jakieś springi...albo seria gt'kowa albo eibach...lub inne :-D

Do tego tylny stabilizator...którego wcale nie posiadasz...i 2tłoczkowe zaciski z przodu...to bym zrobił na już ;-)

 

No i blaszki...hahaha :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom utrzymanie 2 samochodów nie jest, aż tak drogie jak się wydaje.

Dochodzi jedynie koszt OC i przeglądu dla drugiego auta.

Wprawdzie wnioskując po nick'u, nie masz 60% zniżek, ale nie znam osoby w twoim wieku, która miałaby auto zarejestrowane na siebie :P, więc roczny dodatkowy koszt to powiedzmy, że z 600 zł.

To chyba nie majątek biorąc pod uwagę, że używając 2 samochodów na zmianę, zużywać się one będą 2 razy mniej :)

I jest jeszcze jedna korzyść z posiadania Imprezy jako 2. samochód, a mianowicie im rzadziej jej używasz, tym większą daje frajdę, gdy już w nią wejdziesz i pojedziesz :P

P.S.

Jako świeżo upieczonej posiadaczce szuwarka, polecam jeden z ważniejszych tematów do przestudiowania na tym forum:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/21287-co-zrobi%C4%87-%C5%BCeby-subaru-na-bulgota%C5%82o/

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom utrzymanie 2 samochodów nie jest, aż tak drogie jak się wydaje.

Dochodzi jedynie koszt OC i przeglądu dla drugiego auta.

Wprawdzie wnioskując po nick'u, nie masz 60% zniżek, ale nie znam osoby w twoim wieku, która miałaby auto zarejestrowane na siebie :P, więc roczny dodatkowy koszt to powiedzmy, że z 600 zł.

To chyba nie majątek biorąc pod uwagę, że używając 2 samochodów na zmianę, zużywać się one będą 2 razy mniej :)

I jest jeszcze jedna korzyść z posiadania Imprezy jako 2. samochód, a mianowicie im rzadziej jej używasz, tym większą daje frajdę, gdy już w nią wejdziesz i pojedziesz :P

P.S.

Jako świeżo upieczonej posiadaczce szuwarka, polecam jeden z ważniejszych tematów do przestudiowania na tym forum:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/21287-co-zrobi%C4%87-%C5%BCeby-subaru-na-bulgota%C5%82o/

:D

przy tym 1.6 to frajda z jazdy raczej znikoma :P Ale 2.2 to już powinien fajnie jechać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przy tym 1.6 to frajda z jazdy raczej znikoma

Wprawdzie na tym filmiku nie widać twarzy, ale wydaje mi się, że chłopaki raczej czerpią z tego radość, nie zważając na pojemność  :biglol:

 

Puścić to na forum BMW M3 co by zawstydzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przy tym 1.6 to frajda z jazdy raczej znikoma

Wprawdzie na tym filmiku nie widać twarzy, ale wydaje mi się, że chłopaki raczej czerpią z tego radość, nie zważając na pojemność  :biglol:

 

nie każdy ma możliwość jeżdżenia po zalanych płytach betonowych, pewnie na upartego i maluch by poszedł bokiem :)

Edytowane przez mly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli tego, że mając trochę umiejętności i odpowiednio śliską nawierzchnię, można zrobić wszystko z każdym autem.

Rozwijając tą myśl w nawiązaniu do swapów i innych zabiegów zwiększających moc, moim zdaniem przy 1.6 nie ma to po prostu sensu.

Będąc na miejscu koleżanki @cougar94, widzę 3 drogi, którymi można pójść:

1. Cofnąć się w czasie o 2 lata i śledzić intensywnie forum.

Aby dowiedzieć się, że jeżeli chcesz od auta czegoś więcej niż, żeby tylko jeździło, to nie kupuje się Imprezy 1.6 :P

2. Jako, że podróże w czasie jeszcze nie są możliwe, a 1.6 już jest kupione, to biorąc pod uwagę opcję, że auto ma tylko jeździć - zagazowałbym to, zadbał o mechanikę i kosmetykę + jakiś ładniejszy felunek i tyle.

3. Jeżeli jednak Impreza ma dawać frajdę z jazdy nie tylko po śliskim, to sprzedać ją w cholerę razem z ałdi i za sumę kupić okazyjnie GT  :evil2:

Takie moje zdanie, choć mogę się mylić ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli tego, że mając trochę umiejętności i odpowiednio śliską nawierzchnię, można zrobić wszystko z każdym autem.

Rozwijając tą myśl w nawiązaniu do swapów i innych zabiegów zwiększających moc, moim zdaniem przy 1.6 nie ma to po prostu sensu.

Będąc na miejscu koleżanki @cougar94, widzę 3 drogi, którymi można pójść:

1. Cofnąć się w czasie o 2 lata i śledzić intensywnie forum.

Aby dowiedzieć się, że jeżeli chcesz od auta czegoś więcej niż, żeby tylko jeździło, to nie kupuje się Imprezy 1.6 :P

2. Jako, że podróże w czasie jeszcze nie są możliwe, a 1.6 już jest kupione, to biorąc pod uwagę opcję, że auto ma tylko jeździć - zagazowałbym to, zadbał o mechanikę i kosmetykę + jakiś ładniejszy felunek i tyle.

3. Jeżeli jednak Impreza ma dawać frajdę z jazdy nie tylko po śliskim, to sprzedać ją w cholerę razem z ałdi i za sumę kupić okazyjnie GT  :evil2:

Takie moje zdanie, choć mogę się mylić ;)

polecam 3 rozwiązanie, tanio nie będzie, ale warto, a pewnie prędzej czy później i tak się skończy na turbo, więc po co czekać? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 1. nie zamierzam jeździć odkurzaczem więc prędzej czy później wleci tam coś mocniejszego, choćby 2.0

 2. jestem biedną studentką która zapożyczyła się na kupno imprezy więc żeby to spłacić muszę sprzedać Audianę :) Utrzymanie obydwu samochodów wykończyłoby moją skromną kieszeń, bo samochody to nie jedyna rzecz która pożera duże sumy pieniędzy (i nie mówię tu o ciuchach i kosmetykach)

 3. wg mnie zagazowywanie auta z pojemnością mniejszą niż 1.8 powinno być karane

 4. nawet z jazdy 1.6 można czerpać radochę, na pewno jedzie to lepiej niż mój drugi samochód, nie wspomnę nawet o napędzie :) na początek w zupełności mi wystarczy

 5. mam już jakiś zarys tego, co zamierzam zrobić z tym konkretnie samochodem, nie mam czasu ani nawet nie chce mi się bawić w sprzedawanie i kupowanie auta co rusz

 6. nie mam bogatego tatusia, a sama jeszcze nie doszłam do zdobycia większych sum pieniędzy, więc nie spodziewajcie się, że za dwa miesiące wrzucę zdjęcie odstrzelonego subaru :D Chciałabym, ale pewnych rzeczy nie przeskoczę :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc działaj...Nie namawiamy do sprzedaży...zapożyczeń i zakupu turbo :-D

Kto jak kto ale ja akurat wiem co pisze...sam dłubałem w swoim 1.8...od zera do całkiem chyba fajnej zabawki- wiem, że droga niestety nie będzie krótka...i tania :-(

 

Obecnie mam 2.0 z lpg...w pakiecie gt...z fajnym wnetrzem i jestem zadowolony....kilka rzeczy zrobic i cieszyc sie z jazdy :-D

 

Tak jak.napisaliśmy...Jak będzie fundusz....zacznij od podwozia...Kupuj spraedzone juz i polecone marki i będzie git :-D

Ja 3mam kciuki...Cieszy mnie, ze tak młoda osoba i w dodatku kobieta ma tyle chęci :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Skoro tak to od razu ej22.

2.Utrzymanie drogiego auta i tak nie wystarczy na połowę swapa, ale zawsze to jakiś początek.

3.Lpg służy do oszczędzania własnych pieniędzy, zwraca się po około 10-12kkm, a potem oszczędności odkładać na swap (miałem kiedyś 1,3@lpg, jaką kare mi wymierzysz? :evil2: ).

4.Popieram.

5.Może być powoli aby cały czas.

6.Rzeczy, które mamy z pracy własnych rąk cieszą najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 6. nie mam bogatego tatusia, a sama jeszcze nie doszłam do zdobycia większych sum pieniędzy, więc nie spodziewajcie się, że za dwa miesiące wrzucę zdjęcie odstrzelonego subaru :D Chciałabym, ale pewnych rzeczy nie przeskoczę :P

 

To święta racja ale niestety magia internetu jak i częściowo życia polega na tym, że pozostali lekką ręką wydają cudze pieniądze i doradzają co trzeba zrobić żeby było dobrze nie biorąc realnej sytuacji w jakiej człowiek się znajduje, choć sami zapewne w takiej samej są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6. nie mam bogatego tatusia, a sama jeszcze nie doszłam do zdobycia większych sum pieniędzy, więc nie spodziewajcie się, że za dwa miesiące wrzucę zdjęcie odstrzelonego subaru :D Chciałabym, ale pewnych rzeczy nie przeskoczę :P

To święta racja ale niestety magia internetu jak i częściowo życia polega na tym, że pozostali lekką ręką wydają cudze pieniądze i doradzają co trzeba zrobić żeby było dobrze nie biorąc realnej sytuacji w jakiej człowiek się znajduje, choć sami zapewne w takiej samej są.

Trochę źle to odbierasz. Bo taka jest prawda najszybsza i najtańsza opcja sprzedać i kupić gt. Tak samo jak z wrx nie opłaca się robić " STI" tak samo w tym przypadku. Ale nie można robić zawsze tylko tego co się opłaca. Ja tutaj podziwiam i będę wspierać Cougar94 za pomysł, chęć realizacji i dążenie do celu :) Długa droga, ale według mnie jest do osiągnięcia i z czasem to wszystko zrobi co planuję. Powodzenia :)

 

Idąc tym tokiem myślenia to właściwie żadnego auta nie warto robić nic po za eksploatacją czy modzic bo przy sprzedaży nikt tego nie zwróci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 6. nie mam bogatego tatusia, a sama jeszcze nie doszłam do zdobycia większych sum pieniędzy, więc nie spodziewajcie się, że za dwa miesiące wrzucę zdjęcie odstrzelonego subaru :D Chciałabym, ale pewnych rzeczy nie przeskoczę :P

 

To święta racja ale niestety magia internetu jak i częściowo życia polega na tym, że pozostali lekką ręką wydają cudze pieniądze i doradzają co trzeba zrobić żeby było dobrze nie biorąc realnej sytuacji w jakiej człowiek się znajduje, choć sami zapewne w takiej samej są.

 

dobrze gadasz :) 

 

wszystko spokojnie, byle do celu :) Najgorsze jest to, że mam straszny przestój a części już czekają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...