Skocz do zawartości

Jakie głośniki wejdą w przednie drzwi SI '98?


boober

Rekomendowane odpowiedzi

faktycznie są problemy z zainstalowaniem większych głośników, ale nie jest to duży problem, wystarczy podłożyć dystans z MDF-u, (koszty znikome w porównaniu do głośników). Ja u siebie instalowałem głośniki 165mm na dystansie o grubości 1,5cm i jest OK, trochę musiałem je przypiłować żeby dobrze pasowało i tapicerka się dopięła na swoje miejsce i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

6"x9" na tyl zamontowalem od strony bagaznika. Co prawda otwor "wylotowy" na kabine jest mniejszy od glosnika, ale nie slysze wielkiej roznicy. Wywiercilem nowe otwory, podkleilem mata bitumiczna (miedzy glosnikiem a polka). Z wierzchu stare oslonki i gra b.dobrze |(glosniki Hertz bez wzmacniacza). Dla estetow moze byc problem z tymi starymi oslonkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tego tematu szukalem :)) bo do sklepu sie wybieram moja opcja to JBL odseparowany na przod i JBL na tyl (dwudrorzne) cena 65funtow za 6 glosnikow chyba dobrze :))

Iodrazu chyba ze ktos zna te glosniki widze ze bez dystansow ani rusz:)) ps bo nie zdejmowalem tapicery jeszcze trudne jest wyklejenia gabka przednich drzwi??

W weekend zabieram sie za wymiane wiec moge napstrykac fotek z calej zabawy:PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRAF

Wiem że to było prawie rok temu ale mógłbyś mi podesłać te fotki z montażu na PW , bo chce u siebie założyć te HERTZ ESK 165 jak polecasz do przodu (jeszcze nie wiem co na tył ? )a nie wiem jak sie za to zabrać bo nigdy sie w takie coś nie bawiłem , a i jeszcze w jaki sposób sie wygłusza drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wygloszenia maty bitumiczne albo gabka , to kleisz na blache od wewnatrz.

Potem okleiasz specjalna folia drzwi z zewnatrz (od srodka, pod tapicerka zaraz) robisz w ten sposob cos w rodzaju skrzynki akustycznej.

Dobrze jest przykleic specjalna mazia tapicerki i wszystkie srobki , zatrzaski aby to nie piszczalo potem,

Dniowka ci zejdzie lapy se potniesz ale efekt warty.

 

Ps ma ktos cos jak sciagac tapicere z MY97 imprezy zeby nic nie polamac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede robil realcje jak znajde 1 dzien wolnego na taka zabawe :(( wiec tak gabka akustyczna to wiadomo nie trzeba tlumaczyc, apropo foli ja wszystko kupowalem w uk w caraudio wiec mialem wszystko na miejscu:)) folia wyglada jak groba srebrna folia aluminiowa (chyba nawet 2 warstwy i cos ala pianka miedzy tym ) z warstwa samoprzylepna od tylu, u moja sie zwie akustikmat.....(czesto w autach jak sciagnie sie tapicere jest cos ala to tylko z kiepskiej foli pcv)

Stosuje sie ja tym celu ze drzwi od wnetrza maja sporo dziurek , a wyklejac tym robisz z drzwi skrzynie akustyczna i glosniki zaczynaja brzmiec jak powinny (bylem w szoku jak pewa firma znajomemu zrobila tak drzwi ze to tylko wzmacniacz i glosniki 16 tak potrafia grac bez tuby!!!)

 

A apropos mazi nie wiem jak to nazwac nie jest to klej ani silikon bo nie zastyka tylko caly czas jest klejacy ..... smarujesz tyn tapicere od tylu wszystki zatrzaski srobki laczenia tapicerki

 

Dzieki temu jak by co zawsze mozesz ja usunac bez lamania a trzyma cos ala klej i zminiejsza ruchy tapicerki. Jak sie dzis zmobilizuje to zrobie fotki tego co kupilem bo od tyg jezdzi ze mna w bagarzniku:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!! w sprawie fotek piszcie na PW (w wolnej chwili wysylam)

mam fotki z montazu ale nie z imprezy tylko z 3 innych aut (zawsze robi sie to samo)

glosniki 165mm (ze sredniej wielkosci magnesem) na dystansie 19mm z MDF wchodza bez problemu ale trzeba dokladnie zmiezyc glebokosc jesli magnes jest wiekszy i ewentualnie zastosowac grubszy dystans. Wszystkim polecam montaz 16tek + wutlumnie drzwi efekt jest super nawet na samym radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

czy z takich materiałów będzie dobrze jak to zrobię ?

 

http://www.strefacaraudio.pl/sklep/prod ... ucts_id=58

To ta specjalna maź ?

 

http://www.strefacaraudio.pl/sklep/prod ... ucts_id=57

http://www.strefacaraudio.pl/sklep/prod ... ucts_id=59

Z jak wielkim zapasem powinienem kupić ?

 

http://www.strefacaraudio.pl/sklep/prod ... ucts_id=56

A to ta specjalna folia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 maź kiedys uzywalem z kolega jakies taniej mazi (czarna) i doszlismy do wniosku ze jest ona bez sensu bo tylko brudzi (moze ta w spray jest lepsza?) Firmy raczej jej nie uzywaja

ad 2. folii uzywalem tej srebrnej w rolce i jest jak najbardziej ok

ad 3. maty sa ok ale tylko dobrych firm bo te tanie pekaja na mrozie i koniecznie musisz posiadac opalarke zeby ja formowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde pogubiłem się :lol:

 

To mam zamówić to

 

http://www.strefacaraudio.pl/sklep/prod ... ucts_id=57

 

czy to

 

http://www.strefacaraudio.pl/sklep/prod ... ucts_id=56

 

Czy jedno i drugie :]

 

Bo sam już nie wiem czy to ta "specjalna folia" którą na koniec sie przykleja czy nie :]

 

A no i ile w sumie tego trzeba ? bo jak rozumiem drzwi trzeba okleić w środku za szybą i od strony tapicerki i tapicerkę też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko podpowiem, że do wygłuszenia użyłem styropianowych ekranów (srebrnych z jednej strony) używanych w budownictwie do ocieplania. O ile pomysł sprawdza się doskonale wykładając stronę 'karoseryjną' (materiał na całej powierzchni przylega do drzwi), o tyle kompletnie nie sprawdza się na stronie 'szkieletowej' drzwi. Masa małych otworków, przelotów, ciengien powoduje piękne drgania i furczenia tego materiału podczas pracy głośnika. Po 15min. testowania usunąłem go stamtąd bez zastanawiania. Na stronie 'szkieletowej' lepiej sprawdzają się materiały bardziej elastyczne i miękkie. Wszelkie twarde , duże powierzchnie niestety wpadają w nieprzyjemny rezonans.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maty grobe lub pianka od wnetrza drzwi , folia na zewnatrz(ta ciensza) tzn od strony kabiny na tzw szkielet pod tapicerke.

Co do mazi mialem w tubce z dozownikiem (w poprzednim aucie urzywalem i bylo ok ) ale to nie jest cos koniecznego, minimalnie moze tylko piski niweluje ale bardziej przerost formy nad trescia (ale dali 50% upustu to czemu nie kupic:PP)

 

Wiec dla jasnosci co potrzeba na 1 drzwi

1)gabki lub maty (gabka nie ciazy:PP ale tylko brac dobra firme bo lubia ciagnac wode!!)ok 1x1,5m

2)folia na szkielet 1x1,5m

3)dobry skalpelek

4) przydala by sie oplarka(bezwarunkowo jak wybierasz maty bitumiczne)

5) rekawiczki bo lapy se potniesz:PPP i kilka piw na uspokojenie bo nerwy stracisz:PPP

6)moze silikon lub pianka pod glosniki

 

 

ps ma ktos fotki jak zabudowano glosniczki wysokotonowe w SI 97 bo narazie pomyslu brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswierze co do mat mozna posilkowac sie matami bitumicznymi z sklepow budowlanych.

Kleja sie lepiej od tych z allegro masa taka sama , sa w rolce wiec mozna docia jak sie chce a cena za kilka m2 to moze z 50-80zl .

Uzywa sie ich do np uszczelniania laczen dachow itp szerokos to ok 25-40cm

Taka rade dostalem od pana z car audio w uk (dosc spory i ponoc renomowany zaklad) ktory mnie wysmial jak sie zapytalem o jakies renomowane maty.....urzywamy ich od lat klijenci sa zadowoleni a i cena konkurencyjna;ppp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie wygłuszania drzwi są jeszcze fajne preparaty w postaci SPRAY-ów, aplikacja super prosta i wygodna, co więcej można łatwo dotrzeć do miejsc do których nie ma żadnego podejścia. Ja stosowałem spray firmy ZEALUM z alka.pl cena może nie najniższa ale stosując preparat jako uzupełnienie mat bitumicznych wychodzi 1 pojemnik na 4 drzwi.

 

Maty bitumiczne ze składów są troszkę inne niż te ze sklepów Caraudio. Środowisko wewnąrz drzwi w aucie jest inne niż na dachu. Może np. śmierdzieć, topić i odpadać w upały...

 

Pzdr.

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mysle ze panowie to przewidzieli zwlaszcza ze kasuja ok 300funciakow za zrobienie tak drzwi

Pozatym w aucie jest dojsc stabilne :PPP srodowisko i mniej agresywne niz dach jak tam sie to trzyma to pod tapicerka tymbardziej

Tak czy owak ja juz przeplacilem za materialy tylko czas musze znalesc na ich motaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalna firma która robiła moje auto ( PROA z Włocławka w osobie Arka Pruszczyńskiego ) przygotowywuje drzwi w następujący sposób.

 

Rozbierają dzwi do gołej blachy

Duże powierzchnie blachy wyklejają czarnymi matami wygłuszającymi

Przeciągają przewody głośnikowe w peszlach przez fabryczne wiązki połączeniowe

Instalują pierścienie dystansowe ( najczęściej metalowe ) choć MDF i HDF mogą być równie skuteczne

Starannie przykręcają głośniki do przygotowanych miejsc montażowych wcześniej lutując przewody

Uszczelniają wszelkie otwory drzwi w celu zbudowania szczelnej komory rezonansowej

zamiast fabrycznej folii która oddziela tapicerkę drzwi od blachy naklejają srebrną wzmacnianą matę bitumiczną

Wszelkie cięgna drzwi, przewody, itp. są owijane gąbką ( co by nie stukało zimą )

na srebrną matę bitumiczną naklejają w odpowiednich miejscach specjalną gąbkę akustyczną ( podobną trochę do pianki do nurkowania tylko z 20 razy grubszą)

Usztywniają i wygłuszają matami i gąbkami tapicerkę drzwi.

Montują wszystko do kupy i gotowe. Nic nie brzęczy nie stuka, a dzwięk zamykanych drzwi to poezja....

 

Doświadczonym montażystom para drzwi zajmuje cały dzień więc nie dziwcie się że to tyle kosztuje.

 

Jeśli chodzi o maty to rzeczywiście nie sprawdzałem tych z marketu ale jest z tym tyle roboty, że ja bym nie zaryzykował zaoszczędzenia paru złotych...?? Ponieważ buduję teraz dom to miałem okazję zaobserwować dekarzy przy pracy. Taka papa na dach wymaga podgrzania nie suszarką czy opalarką ale palnikiem gazowym!!! Nie wiem czy chciałbym coś takiego zrobić wewnątrz drzwi swojego auta??

 

Warto zrobić takie wygłuszenie najlepiej jak się da bo rezultat będzie słyszalny na codzień.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...