Skocz do zawartości

Jakie głośniki wejdą w przednie drzwi SI '98?


boober

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chce wrzucić na przód coś konkretniejszego od fabrycznych bzyczkow. Myślę o zestawie midbass 165mm + odseparowany tweeter (jest na niego miejsce przy klamce to trzeba je wykorzystac ;) Stąd moje pytanie:

 

Czy udało się komuś zamontować w przednie drzwi Imprezy głośnik o srednicy 165mm? Głębokość montażowa takiego głośnika to ok. 6cm. Zaznaczam, ze chce aby z zewnątrz wszystko wyglądało tak jak w teraz, czyli żadnych paneli itp.

 

Jeżeli ktoś ma doświadczenia z montowaniem takich głośników w tym modelu to, chętnie posłucham!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sa problemy z glebokoscia - bimber u siebie zamontowal jakies wlasnie takie glosniki i mu sie szyby do konca nie otwieraja - mecze kumpla to moze niedlugo w fajnych pieniadzach beda porzadne dystanse do SI - montowane w oryginalne miejsce bez przerabiania boczkow drzwi i bez problemu z glebokoscia montazowa glosnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa problemy z glebokoscia - bimber u siebie zamontowal jakies wlasnie takie glosniki i mu sie szyby do konca nie otwieraja - mecze kumpla to moze niedlugo w fajnych pieniadzach beda porzadne dystanse do SI - montowane w oryginalne miejsce bez przerabiania boczkow drzwi i bez problemu z glebokoscia montazowa glosnika

 

dystanse mozna kupic z firmy Powe :) i wtedy wchodza 16,5cm bez zadnych problemow.

 

panel.jpg

 

www.powe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to sa te na zdjeciu to sam musisz w nich chyba otwory wiercic, czy to sa takie gdzie glosnik w nich luzem lezy a przykreca sie zam glosnik nie przez dystans - nie ma wasow na wkrety - ile takie dystanse kosztuja?

 

poxza tym nie widze u nich w ofercie dedykowanych do subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystanse mozna kupic z firmy Powe i wtedy wchodza 16,5cm bez zadnych problemow

 

Stosowałeś te dystansy u siebie? Z tego co zdążyłem się zorientować po zdjęciu boczków to jest tam niezły skos, więc aby taki dystans dobrze przylegał trzeba by go troche przyciąć i nie wiem czy w takiej sytuacji nie byłoby konieczne użycie dwóch dystansów na jeden otwór.

 

Jeszcze jedna kwestia mnie zastanawia - otwór w drzwiach ma ok 130mm średnicy, a więc wewnątrz takiego pierścienia będzie jeszcze troche blachy. Czy to nie wpłynie neatywnie na jakość dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę coś znaleźć tego wątku odnośnie montażu głośników do imprezy, to zapodam linka do małej dyskusji jaka się ostatnio odbyła:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=106767

 

Natomiast najsensowniejsze rozwiązanie to wycieczka do warsztatu specjalizującego się w car-audio, oni biorą naprawdę bardzo rozsądne pieniądze za montaż sprzętu, a dystanse ze skosem nie stanowią dla nich problemów - mieszczą się też głośniki 165mm, ale trzeba oczywiście mieć na względzie ich głębokość, bo nie każdy magnes spasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem jakis miesiąc-dwa temu głośniki z przodu i z tyłu. Z tyłu wrzuciłem porządne Hertz'e, a do przodu ze względu na małą głebokość poszukałem czegoś płytszego. Wybór padł na Blaupunkty GTx 173HP. Mimo dość płytkiej konstrukcji szyba waliła w magnes głośnika. Dałem cztery 1-1,5cm dystanse w postaci tulejek i problem rozwiązany. Aha jeszcze jedno: tych głośników nie polecam. Może i są dobre w stosunku do serii, ale przy Hertzach, to one w ogóle nie grają. Jakbym wiedział, że taka przepaść będzie, to bym 4 Hertze kupił i coś bardziej porzeźbił podczas montażu.

BTW więcej zachodu jest przy tyle. Szeroka konstrukcja kosza uniemożliwia włożenie całego głośnika w otwór. Są tam jednak takie metalowe flansze, które zmieniają kształt otworu z owalnego (do głośników 6"x9") na okrągły. Są one jednak o jakiś 1cm za małe stąd problemy z osadzeniem głośnika. Tez musiałem posiłkowac się dystansami. Jest to jednak mocne druciarstwo. Firma zajmująca się montażem car-audio podejmie się u mnie montażu nowej półki z mdf i chyba jest to najlepsze rozwiązanie zapewniające solidne przytwierdzenie głośnika

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowalem juz do 3 imprez (bo tyle juz mialem :mrgreen: ) i kilku innych aut glosniki w przednich drzwiach i nie ma zadnego problemu z 165mm w Imprezie, dystanse zrobilem sobe sam z MDF 16mm lub 19mm ktory kupilem w OBI i szyba o magnes nie zawadza. Drzwi wytlumilem mata z Castowamy i gotowe. (Podpatrzylem jak to robia w Klinice Dzwieku i oszczedzilem $$$) Warto wytlumiac drzwi bo nawet tanie glosniki graja extra a basu jest tyle ze tylnich nie potrzeba. Jesli ktos bedzie montowal slusze pomoca. Mam tez kilkanascie zdjec z montazu moge wyslac. Z tanich glosnikow polecam Hertz ESK 165.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystanse mozna kupic z firmy Powe i wtedy wchodza 16,5cm bez zadnych problemow

 

Stosowałeś te dystansy u siebie? Z tego co zdążyłem się zorientować po zdjęciu boczków to jest tam niezły skos, więc aby taki dystans dobrze przylegał trzeba by go troche przyciąć i nie wiem czy w takiej sytuacji nie byłoby konieczne użycie dwóch dystansów na jeden otwór.

 

Jeszcze jedna kwestia mnie zastanawia - otwór w drzwiach ma ok 130mm średnicy, a więc wewnątrz takiego pierścienia będzie jeszcze troche blachy. Czy to nie wpłynie neatywnie na jakość dźwięku?

 

dokladnie stosowalem te same u siebie.Mozna zamowic wersje impregnowana do przednich drzwi i wtedy nie zamokna od deszczu gdyby cos.Dystanse przykreca sie wkretami w fabryczne miejsca gdzie montowane sa glosniki tak zeby lebek wkretu schowal sie w dystansie i do tego juz standartowo przykrecamy glosnik.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w kwestii formalnej....

czy zamiast wysylac takie rzeczy na pw, nie mozna by zrobic tu dzialu 'porady' albo 'diy'?

graf, wytlumianie samemu trudne jest? :razz: tutaj zaklady za roboczogodzine wolaja okolo 50 + vat... :roll: wymiane tylnych glosnikow wyliczyli mi na 2 godziny pracy... co za narod....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w kwestii formalnej....

czy zamiast wysylac takie rzeczy na pw, nie mozna by zrobic tu dzialu 'porady' albo 'diy'?

graf, wytlumianie samemu trudne jest? :razz: tutaj zaklady za roboczogodzine wolaja okolo 50 + vat... :roll: wymiane tylnych glosnikow wyliczyli mi na 2 godziny pracy... co za narod....

tutaj czyli w Szkocji?? bo w Krakowie biora 350 takie mialem oferty, zanim nauczylem sie robic sam. Trudne to nie jest ale czasochlonne i bedzierz mial brudne rece a niektorzy tego nie lubia. Jesli chodzi o tylne glosniki to nie wiem bo ja ich nigdy nie montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowalem juz do 3 imprez (bo tyle juz mialem :mrgreen: ) i kilku innych aut glosniki w przednich drzwiach i nie ma zadnego problemu z 165mm w Imprezie, dystanse zrobilem sobe sam z MDF 16mm lub 19mm ktory kupilem w OBI i szyba o magnes nie zawadza. Drzwi wytlumilem mata z Castowamy i gotowe. (Podpatrzylem jak to robia w Klinice Dzwieku i oszczedzilem $$$) Warto wytlumiac drzwi bo nawet tanie glosniki graja extra a basu jest tyle ze tylnich nie potrzeba. Jesli ktos bedzie montowal slusze pomoca. Mam tez kilkanascie zdjec z montazu moge wyslac. Z tanich glosnikow polecam Hertz ESK 165.

 

Ja też bym chciał zobaczyć te fotki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowalem juz do 3 imprez (bo tyle juz mialem :mrgreen: ) i kilku innych aut glosniki w przednich drzwiach i nie ma zadnego problemu z 165mm w Imprezie, dystanse zrobilem sobe sam z MDF 16mm lub 19mm ktory kupilem w OBI i szyba o magnes nie zawadza. Drzwi wytlumilem mata z Castowamy i gotowe. (Podpatrzylem jak to robia w Klinice Dzwieku i oszczedzilem $$$) Warto wytlumiac drzwi bo nawet tanie glosniki graja extra a basu jest tyle ze tylnich nie potrzeba. Jesli ktos bedzie montowal slusze pomoca. Mam tez kilkanascie zdjec z montazu moge wyslac. Z tanich glosnikow polecam Hertz ESK 165.

 

Ja też bym chciał zobaczyć te fotki :-)

wysylam wlasnie na adres: skolo@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu wchodza 165mm.Montowalem w swojej poprzedniej Imprezie Hertze wykorzystujac dystanse na ktorych sa oryginalne glosniki.Trzeba je troche porzezbic i bedzie pasowac.Warto wygłuszyc drzwi mata bitumiczna-roznic z i bez jest dosc duza.Polecam Hertze dsk 165 na przod (gwizdolki na trojkaciki przy lusterku) no i jak chcesz

byc pytany przez kolegow slyszacych Twoje audio "jaki masz subwoofer" Hertz 6/9 na tyl-nawet te najtansze. Na allegro sa po 235. Gdy to wszystko podlaczysz do mosfetowego radia bedziesz naprawde zdziwiony ,ze "to tak gra bez wzmacniacza i subwoofera". Montowalem Hertze w wielu autach. Klienci zawsze byli w szoku :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...